Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Yunuseli Havaalanı’nda Adımlar Atıldı

Bursa’da yaklaşık 10 yıl faaliyette bulunmayan Yunuseli Havaalanı’nın faaliyete geçmesi yönünde ilk adımlar atıldı.Büyükşehir Belediyesi,Valilik ve Ulaştırma Bakanlığı’nın koordineli çalışmaları ile çalışmalarda sona gelindi. Devlet Bakanı Faruk Çelik Yunuseli Havaalanı..

Kategori: Havacılık haberleri

Bursa’da yaklaşık 10 yıl faaliyette bulunmayan Yunuseli Havaalanı’nın faaliyete geçmesi yönünde ilk adımlar atıldı.Büyükşehir Belediyesi,Valilik ve Ulaştırma Bakanlığı’nın koordineli çalışmaları ile çalışmalarda sona gelindi.

Devlet Bakanı Faruk Çelik Yunuseli Havaalanı hakkında,Yenişehir Havaalanı’na alternatif olarak düşünülmemesi gerektiğinin altını çizerken YUnuseli Havaalanı’nın küçük jet uçakları gibi küçük çapta uçakların en azından İstanbul merkezli olmadan direkt olarak Bursa’ya inebilmesi açısından önemli olduğu ifade etti.Yunuseli Havaalanı’nın faaliyete geçmesi amacıyla Büyükşehir Belediyesi çalışmalar doğrultusunda mania kriterleri doğrultusunda gerekli binaların yıkımını, terminal binasını, hava trafik kulesini, itfaiyeyi, garajı, pisti, apronu, yolları, su ve doğalgaz hatları ile pistlerin aydınlatma sistemlerini Büyükşehir Belediyesi yapacak. Seyrüsefer için gerekli teknik donanım, personelin görevlendirilmesi ve uçuş hizmetleri Devlet Hava Meydanları tarafından sağlanacak. Güvenlik, sağlık personeli ve ambulans temini gibi işlemleri ise Valilik üstlenecek. Havaalanı tamamlandığında 1C kategorisindeki uçuşların iniş kalkışına uygun hale getirilecek.

Etiketler: ~ ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri