Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Yerli uçakta ibre Dornier’e döndü

Yerli uçak üretimi için süren çalışmalarda sona geliniyor.Yapılan çalışmalarda Dornier 328 tipi uçak ön plana çıktı. Ülkemiz adına en önemli projelerden olan yerli uçak üretimi için Ahmet Davutoğlu başkanlığında yapılan..

Kategori: Havacılık haberleri

dornier 150Yerli uçak üretimi için süren çalışmalarda sona geliniyor.Yapılan çalışmalarda Dornier 328 tipi uçak ön plana çıktı.

Ülkemiz adına en önemli projelerden olan yerli uçak üretimi için Ahmet Davutoğlu başkanlığında yapılan toplantıda önemli kararlar alındı.Yaklaşık 1,5 saat süren toplantıda daha önceden Airbus,Boeing,Bombadier gibi uçak üretim şirketleri ile yapılan görüşmeler ele alındığı ve bu görüşmelerde herhangi bir sonuç çıkmaması üzerine 1994 yılında çifti tarafından satın alınan SNC şirketinin üretmiş olduğu ” Fairchild Dornier 328 ” tipi uçağın yerli üretiminin yapılması kararı çıktı.İlk etapta 34 kişilik yapılması planlanan uçakların,TUSAŞ öncülüğünde üretilmesi planlanıyor.

Şirketin üretmiş olduğu uçakları Hainan Hava Yolları, Skyway Hava Yolları ve Sun Air of Scandinavia Hava Yolları kullanıyor.

Etiketler: ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri