Son Dakika Havacılık Haberleri

THY ‘de Pilot Olma Fırsatı

Pilotluk mesleği deyince akla şüphesiz Türk Hava Yolları THY gelir. Pilot olmak isteyen herkesin hayalinde...
14/03/18 - 6:46 Yorum sayisi 0(0)

THY Tecrübeli Tecrübesiz Kabin Memuru Alımı İlanı

Kabin memuru olmayı hayal eden adaylar için Türk Hava Yolları 2017 yılının belkide son kabin...
19/11/17 - 1:23 Yorum sayisi 0(0)

2016 Yılının Son Kabin Memuru İlanı

2017 yılına girmemize sayılı günler kala kabin memuru olmak için sabırsızlıkla bekleyen havacı sevdalılarının yüzünü...
26/12/16 - 1:54 Yorum sayisi 0(0)

Yerli uçakta ibre Dornier’e döndü

Yerli uçak üretimi için süren çalışmalarda sona geliniyor.Yapılan çalışmalarda Dornier 328 tipi uçak ön plana çıktı. Ülkemiz adına en önemli projelerden olan yerli uçak üretimi için Ahmet Davutoğlu başkanlığında yapılan..

Kategori: Havacılık haberleri

dornier 150Yerli uçak üretimi için süren çalışmalarda sona geliniyor.Yapılan çalışmalarda Dornier 328 tipi uçak ön plana çıktı.

Ülkemiz adına en önemli projelerden olan yerli uçak üretimi için Ahmet Davutoğlu başkanlığında yapılan toplantıda önemli kararlar alındı.Yaklaşık 1,5 saat süren toplantıda daha önceden Airbus,Boeing,Bombadier gibi uçak üretim şirketleri ile yapılan görüşmeler ele alındığı ve bu görüşmelerde herhangi bir sonuç çıkmaması üzerine 1994 yılında çifti tarafından satın alınan SNC şirketinin üretmiş olduğu ” Fairchild Dornier 328 ” tipi uçağın yerli üretiminin yapılması kararı çıktı.İlk etapta 34 kişilik yapılması planlanan uçakların,TUSAŞ öncülüğünde üretilmesi planlanıyor.

Şirketin üretmiş olduğu uçakları Hainan Hava Yolları, Skyway Hava Yolları ve Sun Air of Scandinavia Hava Yolları kullanıyor.

Etiketler: ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: admin (Rötarsız Haber)
Havacılık dünyası ile ilgili en son haberleri yayınladığım bu site RESMİ VE ÖZEL hiçbir kurum ve kuruluşu temsil etmemektedir.Sitemizden telif hakkı ihlali olduğunu ve yanlış bilgi olduğunu düşündüğünüz içerikleri info@airportturk.net mail adresimize bildirmenizi rica ederiz....

Kapali

Havacılık Haberleri