Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Yeni rotalar çizilecek

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü yeni yılla birlikte uçakların yıllardır kullanmış olduğu rotaların değiştirilmesi için düğmeye bastı. Askeri uçuş sahası olduğu gerekçesi ile ülkemizde bir çok hava sahası kapalı durumda bulunuyor.Yıllardır..

Kategori: Havacılık haberleri

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü yeni yılla birlikte uçakların yıllardır kullanmış olduğu rotaların değiştirilmesi için düğmeye bastı.

Askeri uçuş sahası olduğu gerekçesi ile ülkemizde bir çok hava sahası kapalı durumda bulunuyor.Yıllardır en hızlı gelişen ulaşım alternatifi olan,yıl içerisinde milyonları bulan kullanım oranı olan hava ulaşımında yeni bir döneme giriliyor.Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ve Milli Savunma Bakanlığı tarafından üzerine çalışılan konu hakkında bilgiler veren SHGM Müdürü Bilal Ekşi,yapılan çalışmalar neticesinde artık hava ulaşımında “Esnek Uçuş Sahası” uygulamasına geçileceğini ifade etti.Bu yeni rotalar konusunda Genelkurmay Başkanlığı temsilcileri ile görüş alışverişi yapıldığını ve artık hava sahalarının kullanımı konusunda Ankara merkezli bir kurulun iş başı yapacağını ve bu kurulun askeri ve sivil havacılık personellerinden oluşacağını açıkladı.

Bilal Ekşi,hazırlanan taslağın en yakın zamanda başbakanlığa unulacağını,söyledi.

Etiketler: ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri