Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Ulusal Güvenlik Denetçisi kursu sona erdi

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü(SHGM), Avrupa Sivil Havacılık Konferansı (ECAC) ile işbirliği içinde Ulusal Güvenlik Denetçileri Kursu düzenledi. Esenboğa Havaalanı’nda 4-8 Mart 2013 tarihleri arasında düzenlenen..

Kategori: Havacılık haberleri

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü(SHGM), Avrupa Sivil Havacılık Konferansı (ECAC) ile işbirliği içinde Ulusal Güvenlik Denetçileri Kursu düzenledi.

Esenboğa Havaalanı’nda 4-8 Mart 2013 tarihleri arasında düzenlenen kursa, SHGM, Emniyet Genel Müdürlüğü, DHMİ Genel Müdürlüğü ve Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü, Türkiye Özel Sektör Havacılık İşletmeleri Derneği(TÖSHİD) ve THY’den toplam 11 uzman personel katıldı.

Denetçilerin yetki ve sorumlulukları, denetim teknikleri, rapor yazma, denetim sonuçlarının açıklanması, denetim sonuçlarının takibi ve yaptırımlar gibi teorik bilgilerin aktarıldığı kursta ayrıca, sınıf içi ve saha uygulamalı pratik eğitim de verildi.

ECAC Teknik Yardım ve Kapasite Oluşturma Programı kapsamında düzenlenen ilk Ulusal Güvenlik Denetçisi Kursu olması bakımından önem taşıyan kursun ikincisinin 2013 yılı içinde ECAC üyesi diğer ülkelerin de katılımına açık bir şekilde düzenlenmesi planlanıyor.

Etiketler: ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri