Son Dakika Havacılık Haberleri

THY ‘de Pilot Olma Fırsatı

Pilotluk mesleği deyince akla şüphesiz Türk Hava Yolları THY gelir. Pilot olmak isteyen herkesin hayalinde...
14/03/18 - 6:46 Yorum sayisi 0(0)

THY Tecrübeli Tecrübesiz Kabin Memuru Alımı İlanı

Kabin memuru olmayı hayal eden adaylar için Türk Hava Yolları 2017 yılının belkide son kabin...
19/11/17 - 1:23 Yorum sayisi 0(0)

2016 Yılının Son Kabin Memuru İlanı

2017 yılına girmemize sayılı günler kala kabin memuru olmak için sabırsızlıkla bekleyen havacı sevdalılarının yüzünü...
26/12/16 - 1:54 Yorum sayisi 0(0)

UCUZ UÇAK BİLETİ ALMANIN PÜF NOKTALARI….

1. Erken Rezervasyon Yapın Havayolları sadece sınırlı sayıdaki koltukları daha düşük fiyattan satarlar. Koltuklar biterse, fiyatlar yükselir! Birçok hava yolu limitli sayıdaki koltuklarını promosyonlu fiyatlardan satışa sunmaktadırlar. Promosyonlu koltuklar limitli..

Kategori: manşet haberler

1. Erken Rezervasyon Yapın Havayolları sadece sınırlı sayıdaki koltukları daha düşük fiyattan satarlar. Koltuklar biterse, fiyatlar yükselir! Birçok hava yolu limitli sayıdaki koltuklarını promosyonlu fiyatlardan satışa sunmaktadırlar. Promosyonlu koltuklar limitli sayıda olduğu için ilk rezervasyon yapanlar haliyle daha ucuza uçmaktadırlar. Siz de bu limitli sayıdaki koltuklara erken rezervasyon yaparsanız daha ucuza uçma sansınız artar.

2. Cumartesi Kalış Kuralı

Gideceğiniz destinasyonda en az bir cumartesi kalmanız halinde daha ucuza bilet bulma şansınız artar. İş adamları ve resmi kurumlarda calışanlar daha cok hafta içi seyahat ettikleri için hava yolları daha yüksek fiyatlar uygulamaktadır. Hava yolları hafta sonuda uçaklarını dolu tutmak için cumartesi kalışlarda daha uygun fiyat uygulamaktadırlar.

3. Hafta İçi Uçuşları Daha Ucuzdur

Çarşamba ve Perşembe ve Cuma günleri hareketli uçuşlar hafta sonu uçuşlarına göre daha ucuz fiyatlı olabilir.

4. Dönüş Kapalı Biletler

Gidiş-geliş tarihleri belli olan uçak biletleri daha iyi fiyat bulma şansınızı arttıracaktır. Bilet satın alırken kesin dönüş tarihinizi bildirerek uçak bileti satın alırsanız daha ucuz bilet bulma şansınız artar.

5. Direkt ve Aktarmalı Uçuslar

Kesin olmamakla beraber direkt (baska bir şehirden aktarma olmadan) olan uçuşlar daha uygun fiyatlı olabilir. Gideceğiniz destinasyonda direkt uçuş(lar) var ise uçak bileti arama motorunu kulanırken önceki ve sonraki bir kaç gün için de arama yaparak direkt uçak olup olmadığından emin olun. Direkt uçuşlu fiyatlar ile aktarmalı uçuşları karşılaştırıp fiyatı ve müsait olan uçuşları kontrol etmenizde fayda var.

6. Seyahat Tarihi Esnekliği

Eğer seyahat tarihiniz esnek ise uçuş araması yaparken alternatif tarihleri de aramanız faydalı olacaktır. Bazı hava yollarında sadece seçtiğiniz tarih için fiyat yüksek olabilir veya seçtiğiniz tarihte değil de, o haftanın farklı tarihlerinde uçuşlar daha ekonomik fiyatlı olabilir.

Etiketler: ~ ~ ~
Konu Yazari: admin (Rötarsız Haber)
Havacılık dünyası ile ilgili en son haberleri yayınladığım bu site RESMİ VE ÖZEL hiçbir kurum ve kuruluşu temsil etmemektedir.Sitemizden telif hakkı ihlali olduğunu ve yanlış bilgi olduğunu düşündüğünüz içerikleri info@airportturk.net mail adresimize bildirmenizi rica ederiz....

Kapali

Havacılık Haberleri