Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Uçuş Kartları Tarih Oluyor

Dünyada havacılık otoritesi IATA yaptığı son toplantıda önemli bir hamle yaparak havayolu şirketlerine 1,5 Milyar Dolarlık tasarruf yapabilmesine olanak sağlayan bir karara imza attı.Buna göre yolcunun check-in yaptıktan sonra uçaktaki..

Kategori: Havacılık haberleri

Dünyada havacılık otoritesi IATA yaptığı son toplantıda önemli bir hamle yaparak havayolu şirketlerine 1,5 Milyar Dolarlık tasarruf yapabilmesine olanak sağlayan bir karara imza attı.Buna göre yolcunun check-in yaptıktan sonra uçaktaki yerini belirten yolcu bilgi kartı yani bilinen adıyla uçuş kartlarının yerini elektronik kart alacak.

IATA adına açıklama yapan IATA Başkanı Giovanni Bisignani,BCBP isimli iki boyutlu kartlarının kullanımına başlanacak.Bu uygulamanın 5 yıllık bir zaman içerisinde uygulamaya konulanacağı bildirildi.Yolculara da büyük kolaylık sağlayacağı ifade edilen yeni uygulama ile birlikte yolcuların cep telefonlarına gelen bir kodla check-in işlemleri seri bir şekilde yapabilecekler.

1983 yılından itibaren manyetik okuyuculu uçuş kartları kullanılıyordu

Etiketler: ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri