Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Uçakta Parça Eksik Olduğunun Farkına Varılırsa

Rusya’da kalkışa hazırlanan yolcu uçağının kanat kısmında bulunan bir parçanın eksik olduğunu fark eden yolcu ve onunla beraber 27 yolcu uçmaktan vazgeçti. İlginç olay Rusya’nın Moskova kentinde meydana geldi.Boieng 737..

Kategori: Havacılık haberleri

Rusya’da kalkışa hazırlanan yolcu uçağının kanat kısmında bulunan bir parçanın eksik olduğunu fark eden yolcu ve onunla beraber 27 yolcu uçmaktan vazgeçti.

İlginç olay Rusya’nın Moskova kentinde meydana geldi.Boieng 737 tipi yolcu uçağı ile Moskova-Sibirya seferini gerçekleştirmek üzere Moskova Havalimanı’nda yolcu alımına başlayan uçak 70 yolcusunu aldığı esnada bu yolculardan birinin uçağın sol kanat kısmında bir parçanın eksik olduğunun farkına vardı.Durumu hemen mürettebata bildiren dikkatli yolcu pilotun uçuşa engel bir durum olmadığı şeklindeki anonsu ile birlikte pilota tepki gösterdi ve uçuştan vazgeçtini söyleyerek uçaktan indi.Olay sonrasında uçakta bulunan 26 yolcu daha uçuştan vazgeçerek uçaktan inmeyi tercih etti.

Konu hakkında açıklama yapan havayolu şirketi,kanattaki eksik parçanın motor havalandırma kapağı olduğu ve uçuşa mani bir durum olmadığını söyledi.

Etiketler: ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri