Son Dakika Havacılık Haberleri

THY ‘de Pilot Olma Fırsatı

Pilotluk mesleği deyince akla şüphesiz Türk Hava Yolları THY gelir. Pilot olmak isteyen herkesin hayalinde...
14/03/18 - 6:46 Yorum sayisi 0(0)

THY Tecrübeli Tecrübesiz Kabin Memuru Alımı İlanı

Kabin memuru olmayı hayal eden adaylar için Türk Hava Yolları 2017 yılının belkide son kabin...
19/11/17 - 1:23 Yorum sayisi 0(0)

2016 Yılının Son Kabin Memuru İlanı

2017 yılına girmemize sayılı günler kala kabin memuru olmak için sabırsızlıkla bekleyen havacı sevdalılarının yüzünü...
26/12/16 - 1:54 Yorum sayisi 0(0)

Uçakta Cep Telefonu İle Görüşme Konusunda Yeni Gelişme

Bilindiği üzere son zamanlarda havayolu şirketleri uçakta yolculuk esnasında cep telefonu ile konuşma imkanı sağlanması konusunda araştırmalar yapıyor ve bu konuda yapılabileceklerini kamuoyu ile paylaşıyor.Cep telefonu ile uçakta konuşma konusunda..

Kategori: Havacılık haberleri

Bilindiği üzere son zamanlarda havayolu şirketleri uçakta yolculuk esnasında cep telefonu ile konuşma imkanı sağlanması konusunda araştırmalar yapıyor ve bu konuda yapılabileceklerini kamuoyu ile paylaşıyor.Cep telefonu ile uçakta konuşma konusunda son açıklama Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu’dan geldi.

Türk Hava Yolları (THY), THY Teknik AŞ ile Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş. (TUSAŞ-TAI), uçak kabin içi ürünleri ve komponentlerin tasarımını, üretimini, lojistik desteğini, modifikasyonunu ve pazarlamasını gerçekleştirmek üzere ortak girişim şirketinin tanıtım toplantısında konuşan Hamdi Topçu,Uçakta yolculuk sırasında cep telefonu ile konuşulması sesli olarak yapılmasının karşısında olduklarının altını çizdi.Sadece telefonları aracılığıyla data iletişi yapabilecek bir sisteme müsaade edeceklerini ifade eden Topçu,cep telefonu aracılığıyla e-posta ve sms özelliklerini sullanılmasına sıcak bakıldığını,söyledi.

Ayrıca TAİ ile kurulan ortak şirket hakkında bilgiler veren Hamdi Topçu “TAI ve THY’nin güçlerini birleştirerek ileri teknoloji ürünü uçak kabin içi parçaları üreteceğini ve dünya ile rekabet etme şansı yakalayacağını söyledi. TAI’nin dünyadaki uçak üreticisi şirketlere parça üreten bir firma olduğunu da hatırlatan Topçu, kurulan şirketin de bu konuda ileri ürünler üretmek için yola çıktığın”söyledi.TAİ ve THY’nin kendini kanıtlamış markalar olduklarını ve reklama ihtiyaçları olmadığını söyleyen Topçu,hergeçen gün ileri gittiklerini söyledi.

Etiketler: ~ ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri