Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Uçakta Cep Telefonu İle Görüşme Konusunda Yeni Gelişme

Bilindiği üzere son zamanlarda havayolu şirketleri uçakta yolculuk esnasında cep telefonu ile konuşma imkanı sağlanması konusunda araştırmalar yapıyor ve bu konuda yapılabileceklerini kamuoyu ile paylaşıyor.Cep telefonu ile uçakta konuşma konusunda..

Kategori: Havacılık haberleri

Bilindiği üzere son zamanlarda havayolu şirketleri uçakta yolculuk esnasında cep telefonu ile konuşma imkanı sağlanması konusunda araştırmalar yapıyor ve bu konuda yapılabileceklerini kamuoyu ile paylaşıyor.Cep telefonu ile uçakta konuşma konusunda son açıklama Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu’dan geldi.

Türk Hava Yolları (THY), THY Teknik AŞ ile Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş. (TUSAŞ-TAI), uçak kabin içi ürünleri ve komponentlerin tasarımını, üretimini, lojistik desteğini, modifikasyonunu ve pazarlamasını gerçekleştirmek üzere ortak girişim şirketinin tanıtım toplantısında konuşan Hamdi Topçu,Uçakta yolculuk sırasında cep telefonu ile konuşulması sesli olarak yapılmasının karşısında olduklarının altını çizdi.Sadece telefonları aracılığıyla data iletişi yapabilecek bir sisteme müsaade edeceklerini ifade eden Topçu,cep telefonu aracılığıyla e-posta ve sms özelliklerini sullanılmasına sıcak bakıldığını,söyledi.

Ayrıca TAİ ile kurulan ortak şirket hakkında bilgiler veren Hamdi Topçu “TAI ve THY’nin güçlerini birleştirerek ileri teknoloji ürünü uçak kabin içi parçaları üreteceğini ve dünya ile rekabet etme şansı yakalayacağını söyledi. TAI’nin dünyadaki uçak üreticisi şirketlere parça üreten bir firma olduğunu da hatırlatan Topçu, kurulan şirketin de bu konuda ileri ürünler üretmek için yola çıktığın”söyledi.TAİ ve THY’nin kendini kanıtlamış markalar olduklarını ve reklama ihtiyaçları olmadığını söyleyen Topçu,hergeçen gün ileri gittiklerini söyledi.

Etiketler: ~ ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri