Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

“Uçakta Bomba Var”

Türk Hava Yolları’nın Lefkoşe-İstanbul seferini gerçekleştirdiği TK 5407 sefer sayılı Airbus 319 tipi uçağı uçakta paniğe neden oldu.Olaya yolcu koltuklarından birinde el yazısıyla yazılmış olarak bulunan “Uçakta Bomba Var” not..

Kategori: Havacılık haberleri

Türk Hava Yolları’nın Lefkoşe-İstanbul seferini gerçekleştirdiği TK 5407 sefer sayılı Airbus 319 tipi uçağı uçakta paniğe neden oldu.Olaya yolcu koltuklarından birinde el yazısıyla yazılmış olarak bulunan “Uçakta Bomba Var” not pusulası sebep oldu.

THY’nin Kıbrıs Ercan Havaalanı’ndan kalkan yolcu uçağında “Uçakta Bomba Var” yazılı not pusulasının bulunması üzerine hostesler yolculara olayı fark ettirmemek için büyük çaba harcadı.Ancak yolcu koltuklarının üzerinde bulunan bagaj kapaklarının tek tek açılması ile birlikte yolcular bir aksilik olduğunu sezdi ve olay karmaşaya dönüştü.Yolcuları sakinleştirmeye çalışan hostesler başarılı olamadı ve yolcuların bağrışma ve ağlama sesleri birbirine karıştı.Pilotun uçağı kontrollü bir şekilde İstanbul Atatürk Havalimanı’na indirme ile birlikte pistte bekleyen havaalanı emniyet müdürlüğüne bağlı Bomba İmha Uzmanları ve Bomba tarama köpekleri uçağı aramaya başladı.Tam 2,5 saat süren gergin bekleyiş uçakta bomba olmadığının anlaşılması üzerine yerini sevinç gösterilerine bıraktı.

Uçakta yolcular arasında ses sanatçısı Seda Sayan ve menajeri  Stelyo Pipis ile tiyatro sanatçısı Oya Başar ve Tarık Ünlüoğlu da bulunuyordu.Seda sayan basın mensuplarına yaptığı açıklamada “Önde oturuyordum. Menajerim Stelyo Pipis yanımdaydı, lavaboyu kullanmak istedi, kullanamadı. Geri geldiğinde yüzü bembeyazdı. ‘Ne oldu?’ dedim. ‘Olağanüstü bir durum var’ dedi. Uçakta arıza var zannettik. Hosteslerden biri ‘uçakta bomba var’ dedi. Daha sonra, ‘4 kapıya 4 merdiven yanaşacak birazdan. Acilen bavul ve çantalarınızı bırakın, uçağı terk edin’ şeklinde bir anons daha yapıldı, iyice korktuk. Herkes ayaklandı. Koltukların tepesinde hostesler bomba arıyordu. Uçaktan indik, uçağı özel bir yere çektiler. Merdivenler biraz geç kaldığı için herkes çoluk çocuk, ağlamalar, bayılmalar oldu. Uçakta sanatçılar Oya Başar, Tarık Ünlüoğlu da vardı. Bavullar ve çantalarımız x-raylardan tekrar geçti. Uzun bir kuyruk oluştu. Görevlilere, TC kimlik numaraları adres ve telefonlarımızı bıraktık. Tansiyonlar yüksekti herkeste. Uzun bir süre de havalimanında bekletildik. Çok şükür ki korktuğumuz başımıza gelmedi.”şeklinde konuştu.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Etiketler: ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri