Son Dakika Havacılık Haberleri

THY ‘de Pilot Olma Fırsatı

Pilotluk mesleği deyince akla şüphesiz Türk Hava Yolları THY gelir. Pilot olmak isteyen herkesin hayalinde...
14/03/18 - 6:46 Yorum sayisi 0(0)

THY Tecrübeli Tecrübesiz Kabin Memuru Alımı İlanı

Kabin memuru olmayı hayal eden adaylar için Türk Hava Yolları 2017 yılının belkide son kabin...
19/11/17 - 1:23 Yorum sayisi 0(0)

2016 Yılının Son Kabin Memuru İlanı

2017 yılına girmemize sayılı günler kala kabin memuru olmak için sabırsızlıkla bekleyen havacı sevdalılarının yüzünü...
26/12/16 - 1:54 Yorum sayisi 0(0)

“Uçakta Bomba Var”

Türk Hava Yolları’nın Lefkoşe-İstanbul seferini gerçekleştirdiği TK 5407 sefer sayılı Airbus 319 tipi uçağı uçakta paniğe neden oldu.Olaya yolcu koltuklarından birinde el yazısıyla yazılmış olarak bulunan “Uçakta Bomba Var” not..

Kategori: Havacılık haberleri

Türk Hava Yolları’nın Lefkoşe-İstanbul seferini gerçekleştirdiği TK 5407 sefer sayılı Airbus 319 tipi uçağı uçakta paniğe neden oldu.Olaya yolcu koltuklarından birinde el yazısıyla yazılmış olarak bulunan “Uçakta Bomba Var” not pusulası sebep oldu.

THY’nin Kıbrıs Ercan Havaalanı’ndan kalkan yolcu uçağında “Uçakta Bomba Var” yazılı not pusulasının bulunması üzerine hostesler yolculara olayı fark ettirmemek için büyük çaba harcadı.Ancak yolcu koltuklarının üzerinde bulunan bagaj kapaklarının tek tek açılması ile birlikte yolcular bir aksilik olduğunu sezdi ve olay karmaşaya dönüştü.Yolcuları sakinleştirmeye çalışan hostesler başarılı olamadı ve yolcuların bağrışma ve ağlama sesleri birbirine karıştı.Pilotun uçağı kontrollü bir şekilde İstanbul Atatürk Havalimanı’na indirme ile birlikte pistte bekleyen havaalanı emniyet müdürlüğüne bağlı Bomba İmha Uzmanları ve Bomba tarama köpekleri uçağı aramaya başladı.Tam 2,5 saat süren gergin bekleyiş uçakta bomba olmadığının anlaşılması üzerine yerini sevinç gösterilerine bıraktı.

Uçakta yolcular arasında ses sanatçısı Seda Sayan ve menajeri  Stelyo Pipis ile tiyatro sanatçısı Oya Başar ve Tarık Ünlüoğlu da bulunuyordu.Seda sayan basın mensuplarına yaptığı açıklamada “Önde oturuyordum. Menajerim Stelyo Pipis yanımdaydı, lavaboyu kullanmak istedi, kullanamadı. Geri geldiğinde yüzü bembeyazdı. ‘Ne oldu?’ dedim. ‘Olağanüstü bir durum var’ dedi. Uçakta arıza var zannettik. Hosteslerden biri ‘uçakta bomba var’ dedi. Daha sonra, ‘4 kapıya 4 merdiven yanaşacak birazdan. Acilen bavul ve çantalarınızı bırakın, uçağı terk edin’ şeklinde bir anons daha yapıldı, iyice korktuk. Herkes ayaklandı. Koltukların tepesinde hostesler bomba arıyordu. Uçaktan indik, uçağı özel bir yere çektiler. Merdivenler biraz geç kaldığı için herkes çoluk çocuk, ağlamalar, bayılmalar oldu. Uçakta sanatçılar Oya Başar, Tarık Ünlüoğlu da vardı. Bavullar ve çantalarımız x-raylardan tekrar geçti. Uzun bir kuyruk oluştu. Görevlilere, TC kimlik numaraları adres ve telefonlarımızı bıraktık. Tansiyonlar yüksekti herkeste. Uzun bir süre de havalimanında bekletildik. Çok şükür ki korktuğumuz başımıza gelmedi.”şeklinde konuştu.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Etiketler: ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: admin (Rötarsız Haber)
Havacılık dünyası ile ilgili en son haberleri yayınladığım bu site RESMİ VE ÖZEL hiçbir kurum ve kuruluşu temsil etmemektedir.Sitemizden telif hakkı ihlali olduğunu ve yanlış bilgi olduğunu düşündüğünüz içerikleri info@airportturk.net mail adresimize bildirmenizi rica ederiz....

Kapali

Havacılık Haberleri