Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Uçakların rotası nasıl belirlenir

Dünya genelinde günde binlerce uçak gökyüzünde seyir halinde iken nasıl oluyor da hiç bir zaman iki uçak aynı rotada ve yükseklikte uçuşlarını gerçekleştirmiyor.Peki uçak rotaları nasıl belirleniyor.Sorunun cevabını bu yazımızda..

Kategori: manşet haberler

Dünya genelinde günde binlerce uçak gökyüzünde seyir halinde iken nasıl oluyor da hiç bir zaman iki uçak aynı rotada ve yükseklikte uçuşlarını gerçekleştirmiyor.Peki uçak rotaları nasıl belirleniyor.Sorunun cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Merkezi Belçika’nın Brüksel kentinde bulunan Avrupa Hava Seyrüsefer Güvenliği Örgütü(Eurocontrol) hava trafiğinin yönetiminde merkezi görev yapmaktadır.Her ülke de kendi hava sahalarının verilerini bu merkezle paylaşarak kısa,orta ve uzun süreli uçuş stratejileri belirlenerek,uçakların kullanım amacına göre rotalar belirlenir.

Etiketler: ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri