Kategoriler
Havacılık haberleri

ZONGULDAK ÇAYCUMA HAVAALANINA BİR MÜJDE DAHA

Zonguldak’ta bulunan Çaycuma Havaalanına bir müjde daha.Yaz başında Almanya’dan tarifeli seferlerin başladığı Çaycuma Havaalanı yeni bir durak olarak hizmet verecek.

ALmanya’nın Germani Havayolları şirketi Antalya ile Düsseldorf arası seferlerinde Zonguldak Çaycuma Havaalanını durak olarak kullanma kararı aldı.Buna göre Altalya-Düsseldorf seferinde Zonguldak’tan yolcu alınarak varış noktasına gidilecek.

Zonguldaklılar tarafından sevinçle karşılanan bu haber sonrası açıklama yapan Zonguldak Valiliği yaptığı açıklamada “12 Ekim Salı Günü saat 12.25’te kalkacak ST (256 sefer sayılı uçak, saat 13.50’de Zonguldak’ın Çaycuma ilçesindeki Zonguldak Havalaanı’nda olacak. ST 8257 sefer sayılı uçağıN Zonguldak’tan saat 14.35’de kalkıp, akşam saat 19.20’de Düsseldorf’a varması planlanıyor” dedi.

Kategoriler
Havacılık haberleri

ZONGULDAK’TA BULUNAN ÇAYCUMA HAVAALANI 18 000 EURO GELİR ELDE ETTİ

21 temmuzda tarifeli seferlere başlanan Zogguldak Çaycuma havaalanı’ndan 18000 euro gelir elde edildiği açıklandı.Bu tarihten itibaren 828 kişi Zonguldak’a gelirken, 680 kişi de Çaycuma Havaalanından uğurlandı.Bu sirkülasyondan havaalanı 18000 euro kazandı.

Çaycuma Havaalanı müdürü Hasan ÖZŞAHİN,”21 Temmuz’da tarifeli seferlerin başlanıldığı Zonguldak Havaalanı’ndan 18 bin Euro gelir elde edildiğini söyledi. Havayolu ile Almanya’dan Zonguldak’a 828 kişinin geldiğini ve 680 kişinin ise yurt dışına uğurlandığını söyledi. Haftada bir olan uçak seferlerini düzenleyen havacılık firması Öğer Tur’un önümüzdeki yıl en az 3 seferle başlamayı hedeflediğini belirten Müdür Özşahin, “yapmamız gereken bazı iş ve eksiklikler var. Bunları da tamamladığımızda Öğer Tur önümüzdeki yıl en az 3 seferle başlamayı düşünüyor” dedi. Vali Erdal Ata, bugünkü koşullarda zarara fazla dayanılamayacağını, zarar nedeniyle, gerekirse sermaye artırımına gidilebileceğini ifade etti. Ata, “Biraz daha sabır edip, zararı sineye çekebiliriz. En fazla 1-2 yıl daha zararı sineye çekebiliriz. Hiç ummadığımız anda çıkan masraflar ve zarar büyük sıkıntı veriyor. En son mazot nakliyatı için ödediğimiz para 22 bin TL”dedi.

Kategoriler
Havaalanlarımız

Zonguldak Çaycuma Havaalanı

Zonguldak Çaycuma Havaalanı,1999 yılında hizmete girmiştir.2009 yılı haziran ayında  dış hatlar uçuşları başlamıştır.Mülkiyeti İl özel idaresine aittir.Yıllık yolcu kapasitesi 150.000 kişidir.Zonguldak ve çevre illerden bu havalimanı tercih edilmektedir.