Kategoriler
Model Uçak

Gölbaşı’nda yapılan model uçak şampiyonası sona erdi

model ucak sampiyonasi

Türk Hava Kurumu tarafından  Ankara  Gölbaşı’nda  düzenlenen  Serbest Uçuş Model Uçak şampiyonası  sona erdi.

Serbest Uçuş Model Uçak Şampiyonası Ankara Gölbaşı’nda bulunan Yavrucak Mahallesi’nde yapıldı.Şampiyonayı düzenleyen THK Gölbaşı Şubesi yetkilileri,yarışmacıların ve havacılık meraklısı vatandaşların katıldığı programda konuşma yapan THK Eğitim Müdürü Bekir Akgüz’de kurumun faaliyetleri hakkında konuştu.Geçen bir yıl içinde verilen ücretsiz eğitimlerle gençlere havacılık sevgisini aşılamaya çalıştıklarının altını çizen Akgüz,katılımcılara teşekkür etti.

Türk Hava Kurumu 2015 Türkiye Serbest Uçuş Model Uçak Şampiyonası, 22 Ağustos Cumartesi günü başladı ve 2 gün sürdü.Etkinlikte yamaç paraşütü, moskito ve R/C model uçak gösterisi yapıldı.

Kategoriler
Havacılık haberleri

“Sabiha Gökçen Olmak İstiyoruz”

İzmir’de Türk Hava Kurumu tarafından düzenlenen model uçak kursuna katılan genç kızlar “Sabiha Gökçen Olmak İstiyoruz”  sloganıyla yola çıktılar.

THK tarafından İzmir’de genç kızlarımıza yönelik açılan model uçak kursu büyük ilgi görüyor.Kursiyer kızlarımız Türkiye’nin ilk kadın pilotu olan Sabiha Gökçen’i örnek aldıklarını ifade ediyor.Kurs sonunda başarılı olacak öğrencilere ayrıca THK tarafından ödül olarak yamaç paraşütü ve Tandem ile uçaktan atlayış imkanı sağlayacak.