Kategoriler
Havacılık haberleri

THY’den yeni bir anlaşma daha!

thy lot

Türk Hava Yolları ve LOT Polonya Havayolları ticari bağlarını genişletiyor. Her iki havayolu imzaladıkları Niyet Mektubu çerçevesinde Polonya, Türkiye ve öte noktaları kapsayan pazarlarda ticari işbirliğini genişletecek; ayrıca mevcut durumdaki işbirliğini daha da derinleştirecek.
Mevcut işbirliğini genişletmenin önemini vurgulayan Türk ve Polonyalı iki havayolu, söz konusu stratejik işbirliği sayesinde yolculara daha fazla sefer ve bağlantı alternatifi sağlanacağını ve böylece daha iyi bir ürün sunulacağını ifade ettiler.
İşbirliğinin detayları henüz netleşmemekle birlikte her iki havayolu bir ortak girişim (Joint Venture) yolunda ilerleme kararı aldılar.

LOT Genel Müdürü, Sebastian Mikosz; “LOT, 2016 yılı itibariyle büyümeye hazır ve bu yılın önemli ortaklarımızla işbirliğimizi güçlendirmek için en iyi zaman olduğunu düşünüyoruz. LOT ve Türk Hava Yolları’nın uzun yıllara dayanan bir işbirliği bulunuyor. Bu Niyet Mektubu’nun bizi ortak ve global bir faydada buluşturacağına inanıyor ve bu sayede, yolcularımızın her iki havayolunun geniş ulaşım ağının avantajlarından en iyi şekilde faydalanabileceğini düşünüyoruz.” şeklinde görüş belirtti.
Türk Hava Yolları Genel Müdürü Doç Dr Temel Kotil, “Havayollarımız arasındaki bu stratejik işbirliği, her iki taşıyıcıya da mevcut pazarlarında etkinliklerini artırma fırsatı verecek ve aynı zamanda işbirliği kapsamına giren güzergahlardaki etkinliklerine de katkı sağlayacaktır. Aynı havayolu ittifakına dahil oldukları dikkate alındığında, bu işbirliğinin Star İttifakı’na da katkı sağlayacağı düşünülebilecektir.” şeklinde görüş belirtti.

Türk Hava Yolları ve LOT Polonya Havayolları 2000 yılından bu yana İstanbul-Varşova hattında sürdürdükleri codeshare işbirliğini 2014 yılında Türk Havayolları’nın İstanbul-Amman, İstanbul/Kahire, İstanbul/Ankara seferleri, LOT Polonya Havayollarının ise Varşova-Krakow ve Viyana-Varşova seferlerini ekleyerek genişletmiştir.
Her iki havayolu mevcut durumda İstanbul-Varşova hattında haftalık 5 sefer icra etmektedir.

Kategoriler
uçak bileti kampanya

THY ile $99’dan başlayan avantajlı fiyatlarla Avrupa seyahati

thy kampanya

Türk Hava Yolları düzenlemiş olduğu kampanya ile Avrupa’da bir çok noktaya 99 dolardan başlayan fiyatlarla uçak biletlerini satışa sundu.

THY ile uçabileceğiniz şehirler arasında Bari,Atina,Cenova,Katanya,Malta,Torino gibi şehirler bulunuyor.Kampanyalı uçak biletlerine sahip olmak için Türk Hava Yolları’nın resmi internet sitesi,mobil uygulama ve 444 0849 numaralı çağrı merkezini aramız yeterli olacak.

Kampanya sınırlı sayıda bilet için geçerlidir.

Kategoriler
Havacılık haberleri

THY’den İngiltere yolcularına VIP hizmeti

Türk Hava Yolları’na İngiltere’nin Manchester şehrinde hizmet veren özel yolcu salonunun kullanımı hakkında açıklama yaptı.

Türk Hava Yolları tarafından yapılan açıklamada “25 Mayıs 2015 tarihinden itibaren TK 1492 Manchester-İstanbul seferlerimiz başlamıştır. Anlaşmalı salonumuz Aspire Lounge saat 21.00 itibariyle kapalı olduğundan, bu seferlerimizde seyahat eden Business Class ve özel yolcu salonu hakkı bulunan yolcularımız özel yolcu salonu hizmetinden yararlanamıyor.Özel yolcu salonu hakkı bulunan ve Business Class yolcularımıza check-in kontuarında 15 İngiliz sterlini yolcu makbuzu veriyor ve bu makbuzla gidiş katında bulunan, ürün çeşitliliği zengin ve kalite standartı yüksek Soho Café ve Grain restoranlarından hizmet alabilmelerini sağlıyoruz.”ifadelerine yer verildi.

Kategoriler
Havacılık haberleri

Fenerbahçe’yi THY taşıyacak

fenerbahce

Fenerbahçe futbol takımı ile Türk Hava Yolları sponsorluk konusunda anlaşmaya vardı.

Yapmış olduğu transferler ile adından söz ettirmeyi başaran Fenerbahçe ile Türk Hava Yolları arasında sponsorluk anlaşması imzalandı.Anlaşmaya göre Türk Hava Yolları,Fenerbahçe’nin “Resmi Hava Yolu Taşıyıcı” oldu.Fenerbahçe’de bundan böyle Avrupa Kupası maçlarında “Turkish Airlines” yazılı formaları ile mücadele edecek.

Türk Hava Yolları,geçtiğimiz sezon da Galatasaray ile sadece Avrupa Kupalarında geçerli forma reklamı konusunda sponsorluk anlaşması yapmıştı.

Kategoriler
Havacılık haberleri

Skytrax 2015’e THY damga vurdu

Skytrax 2015 ödülleri sahibini buldu.THY dört kategoride ödül aldı.

İngiliz uçuş araştırma servisi Skytrax tarafından her yıl yapılan ödül töreni Paris Airshow fuar alanında yapıldı.Ödül töreninde Türk Hava Yolları “Avrupa’nın En İyi Havayolu”, “En İyi Business Class Havayolu İkramı”, “Business Class En İyi Yolcu Salonu” ,”Güney Avrupa’nın En İyi Havayolu” ödüllerini alarak toplam dört dalda ödülün sahibi oldu.

Türk Hava Yolları son beş yıldır,Avrupa’da en iyi havayolu seçiliyor.

Kategoriler
Havacılık haberleri

Türk Hava Yolları, Roma yolcularını uyardı.

Türk Hava Yolları kurumsal web sitesinden Roma yolcularını uyardı.

İşte THY tarafından yayınlanan açıklama “Roma’daki Leonardo da Vinci-Fiumicino (FCO) Havalimanı, geçen ay çıkan yangının sebep olduğu hasar nedeniyle bir süre daha yüzde 60 kapasitede çalışmaya devam edecek. Bu durum FCO kalkış/varışlı Türk Hava Yolları uçuşlarında da geçici değişikliklere neden olabilir.
Bu güzergahta seyahat edecek yolcularımızın uçuşlarıyla ilgili durum ve konum bilgileri için yerel ofislerimize veya acentelerine başvurmalarını önemle rica ederiz.”

Kategoriler
Havacılık haberleri

Kabus geri döndü

Türk Hava Yolları’nın İstanbul – New York seferini yapmak üzere hazırlık yapılan uçağın tuvaletinde bomba notu bulundu.

Geçtiğimiz aylarda ardı ardına gelen bomba ihbarları sonrasında Türk Hava Yolları tarafından alınan kararlar ile önlenilmesine çalışılan asılsız bomba ihbarlarına bir yenisi daha eklendi.Türk Hava Yolları’nın İstanbul-New York seferini yapmak üzere yolcu alımı yapıldığı esnada kabin ekibi,uçağın tuvalet kısmında üzerinde bomba yazan bir not kağıdı buldu.Durumu hemen pilota bildiren kabin memurları,daha sonradan pilotun talimatıyla yolcuları uçaktan indirdi.Yolcuların terminale alınması sonrasında pilot hemen bomba arama ekibini uçağa davet edildi.Bomba uzmanı ekip,Boeing 777 tipi yolcu uçağında yaptığı aramada herhangi bir bomba izine rastlanmadı.Pilot tarafından yolcular tekrar alınması yönünde talimat verildi ve uçaktan indirilen yolcular tekrardan uçaktaki yerlerine oturdu.

Geçtiğimiz aylarda yapılan bomba ihbarları sonrası THY yönetimi yolcuların uçağın kalkışına kadar tuvalete girmesini yasaklamıştı.

Kategoriler
Havacılık haberleri

Sabah saatlerinde iki uçakta bomba araması yapıldı

Sabah saatlerinde Lufthansa ve Türk Hava Yolları uçaklarında bomba araması yapıldı.

İlk olarak İstanbul-Frankfurt seferini yapmak üzere Atatürk Havalimanı’ndan havalanan Lufthansa Airlines’a ait yolcu uçağı kalkışından kısa bir süre sonra uçağın kaptan pilotu,uçağın kargo kısmından seslerin geldiğini ve bomba araması yapılması gerektiği şeklinde kule ile irtibata geçti.Kulenin acil iniş yapma talimatı vermesi sonrasında uçak sorunsuz bir şekilde Atatürk Havalimanı’na iniş yaptı.Yolcular terminale alınırken uçak da bomba araması yapılmak üzere park alanına çekildi.

Lufthansa uçağında bomba araması devam ederken bu sefer de Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Malaga seferini yapmak üzere saat 10:00 sıralarında Atatürk Havalimanı’ndan kalkan yolcu uçağına kalkışından kısa bir süre sonra bomba ihbarı yapıldı.Yapılan bomba ihbarı sonrasında uçak Atatürk Havalimanı’na acil iniş yaptı.Yolcular uçaktan indirildikten sonra güvenli bir bölgeye çekildi ve bomba araması yapıldı.

Her iki uçakta da yapılan aramada herhangi bir bomba izine rastlanmazken her iki uçağın uçuş kodunun 1305 olması dikkatlerden kaçmadı.

Kategoriler
Havacılık haberleri

Çıkan yangın nedeniyle havaalanı uçuşlara kapatıldı

İtalya’nın Roma kentinde bulunan Fiumicino Havalimanı’nda çıkan yangın nedeniyle birçok uçak seferi iptal edildi.

Sabah saatlerinde Fiumicino Havalimanı’nın bagaj terminalinde çıkan yangın nedeniyle birçok havayolu şirketi uluslararası seferlerini gerçekleştiremedi ve gün içinde gerçekleşmesi planlanan uçak seferlerini iptal etti.Yangın sonrasında Türk Hava Yolları’da Roma-İstanbul’a gerçekleşmesi planlanan karşılıklı 6 uçak seferini iptal ettiğini web sitesinden duyurdu.

Yangın söndürme ve soğutma çalışmaları havalimanında sürdüğü ilerleyen saatlerde havalimanının uçuşlara açılacağı açıklandı.

İşte Türk Hava Yolları’nın iptal ettiği uçak seferleri listesi

turkish airlines iptal

Kategoriler
Havacılık haberleri

THY’nin Reklam Filmi Gaynam Style İle Yarışıyor!

Türk Hava Yollarının çekmiş olduğu son reklam filmi iki haftada 97 451 307 kişi tarafından izlendi.

Türk Hava Yolları’nın spor dünyasının en önemli iki yıldızı Lionel Messi ve Kobe Bryant’ın oynamış olduğu reklam filmi dünyaca ünlü video paylaşım sitesi youtube’da rekora koşuyor.İki hafta önce siteye eklenen reklam filmini şimdiye kadar 97 451 307 kişi izledi.Reklamın bu kadar ilgi görmesi THY’nin izlemiş olduğu stratejinin ne kadar önemli ve doğru olduğunu ortaya çıkarıyor.

İki hafta önce eklenen reklam filminde iki yıldız küçük bir çocuğu etkilemek için hünerlerini sergilemelerini konu alıyor.

İşte Rekortmen Reklam Filmi

Kategoriler
Havacılık haberleri

Tek Rakibi Olarak Türk Hava Yolları’nı Görüyor

Son yıllarda yapmış olduğu atılımlarla adından sıkça bahsettiren Türk Hava Yolları artık rakipleri tarafından da  övgü dolu sözler söylenmeye başladı.Son olarak Almanya merkezli dünyanın sayılı havayolu şirketlerinden Lufthansa Airlines,Türk Hava Yolları’nın ilerleyişi hakkında olumlu yorum yaptı.

Almanya’nın sayılı gazetelerinden Die Zeit,Türk Hava Yolları’nın son yıllardaki yükselişi hakkında Alman havayolu şirketi Lufthansa Airlines’i hizmet ve kalite anlayışı bakımından geçtiğini okuyucularıyla paylaştı.Tüm dünya genelinde ekonomik bunalımdan nasibini alan havayolu şirketlerinin aksine THY’nin bu krizi büyüme hedefinden vazgeçmeden atlattığı yazdı ve Türk Hava Yolları’nın artık dünyanın en büyük ve kaliteli havayolu şirketi olmasına az bir zaman kaldığını iddia etti.

Alman Die Zeit gazetesinin günlük 550 000 okuyucusu bulunuyor.

Türk Hava Yolları’ndan Ramazan Fırsatı

Artık bir dünya markası olan Türk Hava Yolları,ramazan ayında yolculara herşey dahil 94 TL’ye uçma fırsatı sunuyor.

THY yaptığı açıklamada 11 Ağustos -6 Eylül tarihleri arasında İstanbul çıkışlı ve varışlı tüm iç hat uçak biletleri 2 ağustos itibariyle satışa sunulduğu,belirtildi.Bu kampanyaya Anadolujet uçuşları dahil olmadığını belirten yetkililer,uçak biletlerinin THY kurumsal intenet sitesinden ve 212 444 0 849 numaralı çağrı merkezinden satın alınabileceği ifade edildi.