Kategoriler
Havacılık haberleri

Sis Nedeniyle Uçaklar Tokat’a İnemiyor

İç Anadolu bölgesinde etkili olan sis görüş mesafesini olumsuz yönde etkiliyor.Özellikle uçak seferlerinde olumsuzluklara yol açan sis Tokat Havaalanı’na uçakların inmesini engelliyor.ü

AnadoluJet Havayollarına ait THY-7212 sefer sayılı uçak 66 yolcusu ile birlikte Tokat’a inemedi.Bu hafta içerisinde ikinci kez sis engeline takılan AnadoluJet havanın normale dönene dek karşılıklı olarak seferlerin iptal edildiğini açıkladı.

Haftanın 7 günü İstanbul-Tokat seferi yapan AnadoluJet Havayolları,sis dağılıncaya kadar Tokat yolcularını Samsun Havaalanı’nı kullanmaları gerektiğini ifade etti.

Kategoriler
Havacılık haberleri

Bakan Yıldırım Açıkladı “Havaalanları Özelleştirilecek”

Ulaştırma Bakanı Binali YILDIRIM,havaalanlarını özelleştirmeyi düşündüklerini ve DHMİ olrak önceliklerini uçuş güvenliği ve havaalanı güvenliği gibi konulara vereceklerini ifade etti.

Bölgesel havaalanı Zafer Havaalanı imza töreninde gazetecilere açıklamalarda bulunan Yıldırım,havaalanlarını paket halinde yada tek tek özel mülkiyete geçireceklerini artık önceliklerini DHMİ olarak başka konulara vereceklerini,söyledi.İlk etapta Samsun,Tokat,Sinop havaalanlarını paket halinde yada Samsun Havaalanı ve Nevşehir Ürgüp-Göreme Havaalanlarını tek tek özelleştirilecekleri açıklandı.

Bu konuda çalışmaların sürdüğü yakın zaman içerisinde konu ile ilgili kapsamlı açıklamanın kamuoyuna açıklanacağı ifade edildi.

Kategoriler
Havaalanlarımız

TOKAT HAVAALANI

Tokat Hava Meydanı sivil kategoride olup; 1995 yılında hizmete girmiştir. Şehre uzaklığı 20 km dir.04/22 pisti 1925×30 boyutunda olup asfalt kaplamadır. Yolcuya açık alanlar 140 m2 olup; otopark araç kapasitesi 100 dür.Çevre illerden gelen yolcular da bu hava meydanını kullanmaktadır.

İLETİŞİM:

Santral: 0-356/ 238 73 30 – 238 73 49   Fax:  0356 238 73 55