Kategoriler
Havalimanı İş ilanları

Tailwind Airlines iş başvurusu yapın

Türk ve İngiliz ortak girişimi olan Tailwind Airlines’a iş başvuruları almaktadır.Herhangi bir ihtiyaç halinde size dönüş yapılacaktır.

.Yapılacak iş başvurusu sonrası hava yolu şirketi bilgi toplama sisteminde saklanacak olan veriler,şirketin her hangi bir boş pozisyon doğması sonrası değerlendirilecektir.

Başvuru Yapılabilecek Pozisyonlar;

 • Pilot
 • Kabin memurluğu,
 • Teknik eleman
 • Yer hizmetleri
 • Genel başvuru

Başvuru yapmak için TIKLAYINIZ

Kategoriler
Havalimanı İş ilanları

Performans Mühendisi Aranıyor

Sky Airlines,bünyesinde çalıştırmak üzere “Performans Mühendisi” arıyor.

Aranılan Özellikler;

*Üniversitelerin uçak ve uzay mühendisliği bölümlerinden mezun,

*İyi derecede ingilizce dili konuşan ve yazabilen,

*Dikkatli ve detaylara önem veren,

*İş takibi yapan ve sonuçlandırması konusunda başarılı,

*Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış veya en az iki yıl tecilli,

*Antalya’da ikamet eden veya edebilecek,

*Yurt içi ve yurt dışı seyahat engeli bulunmayan,

İş arkadaşları aranıyor.
**Başvuru için BURAYA tıklayınız.(Sayfaya üye olduktan sonra başvurunuzu yapınız)

Kategoriler
Havacılık haberleri

İstihdam Garantili Uçak Teknisyenliği Kursu

Nevşehir’de bulunan Kapadokya Meslek Yüksek okulu,Nevşehir İŞKUR ve THY Teknik A.Ş gibi kurumların ortak bir mesele üzerine yaptıkları çalışmalar neticesinde gençleri iş sahibi yapmaya yönelik adımlar atılmaya başlandı.Bu üç kurumun ortak çalışmaları ile “İstihdam Garantili Uçak Teknisyenliği Kursu” açılmasına karar verildi.21 Şubat 2011 tarihine kadar başvuruda bulunacak adaylara Türk Hava Yolları Teknik bünyesinde iş imkanı verileceği,ifade edildi.6 ay sürmesi planlanan kurs ile adaylara uçak bakım teknisyenliği sertifikası verilecek.Eğitimin teorik kısmı Kapadokya da uygulamalı bölümü ise İstanbul Atatürk Havalimanı THY Teknik hangarında yapılması öngörülüyor.Yazılı ve sözlü sınavlar neticesinde programa başlamaya hak kazanan adaylar, program boyunca İŞKUR tarafından belirlenen oranda maddi yardım alacak ve sosyal güvenlik kapsamında bulunacaklardır.

Başvuru Şartları:

 • T.C. vatandaşı olmak,
 • İŞKUR’a kayıtlı işsiz olmak (İŞKUR web sitesinden kayıt yaptırılır)
 • Sivil Havacılık Yüksekokulları ve Anadolu Teknik Liselerinin Uçak Bakım/Gövde Motor ve Uçak Elektrik/Elektroniği bölümleri ile Meslek Yüksekokullarının veya Teknik Eğitim Fakültelerinin; Makine/Motor, Elektrik/Elektronik, Mekatronik, Otomotiv, Metal İşleri, Talaşlı Üretim, Uçak Teknolojisi programlarından mezun olmak,
 • İşe kabul edilmesi halinde vardiyalı çalışabilecek durumda olmak,
 • Sabıka kaydı bulunmamak,
 • Başvuru sırasında 15 yaşından küçük olmamak, 30 yaşından büyük olmamak,
 • Herhangi bir sağlık problemi bulunmamak (Renk körlüğü, iki göz arası 4 Dioptriden fazla göz bozukluğu, duyma bozukluğu, BMI dengesizliği vb. ağır veya ince işçilik gerektiren işlere engel teşkil edebilecek rahatsızlıklar)

Başvuru Şekli: Kursiyer adayı olabilmek için İŞKUR web sitesinden kayıtlı işsiz işlemlerini tamamlamak ve yine açılan kursa internet üzerinden başvurmak gerekmektedir.Sınava başvuru işlemlerini tamamlamak için üzerinde bir iletişim numarası yazılı halde nüfus cüzdanı fotokopisi ve diploma belgesini Kapadokya Meslek Yüksekokulunun 0.384.3535125 numaralı telefonuna fakslamanız gerekmektedir.

Sınav Yeri – Tarihi:Yazılı sınav 22.02.2011 tarihinde Üniversite Meydanı No: 1 Mustafapaşa Ürgüp NEVŞEHİR adresinde, Kapadokya Meslek Yüksekokulu Merkez yerleşkesinde yapılacaktır. Mülakatlar 23 – 24 – 25 – 26 – 27 – 28 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilecektir.

Kurs Takvimi:Sınav ve mülakatlar sonucunda sınavı geçmeye hak kazanan ilk 180 kursiyer beş farklı gruba ayrılacaklardır. Bu gruplar 20’şer kişilik iki sınıf halinde ilki 03 Mart 2011 tarihinde olmak üzere eğitime başlatılacaklardır.

Kategoriler
Havacılık haberleri

THY Teknik A.Ş’de Grev Kararı Tarihi Belli Oldu

Türkiye Sivil Havacılık Sendikası Hava-İş havacılık sektöründe çalışanların isteklerini yerine getirmediğinden dolayı grev kararı aldığını kamuoyuna duyurdu.THY Teknik A.Ş 2. dönem toplu iş sözleşmesine uyulmadığı gerekçesiyle grev kararı alındığının altı çizildi.

Grev kararının ilanının tebliği 24 Ocak Pazartesi saat 14:30’da THY Teknik A.Ş eski hangar kapısında yapılmasına karar verildiği belirtildi.20 aydır beklentilere cevap vermeyen işverenlere kızgın olan sendika üyeleri gereken antlaşma zemininin tam anlamıyla oluşturulamadığını ifade ettiler.Kararlı olduklarını özellikle belirten sendika üyeleri gereken desteği çalışanlardan bulacaklarına inandıklarını söylediler.

Kategoriler
Havacılık haberleri

Pegasus Havayollarının Uçakları Artık THY Teknik’e Emanet

Pegasus Havayolları’nın artık uçaklarının tamiri ve bakımı Türk Hava Yolları Teknik A.Ş tarafından yapılacak.10 yıl süreceği açıklanan antlaşmanın bölümlere ayrıldığı ve yıllar içerisinde farklı uygulamaların olacağı belirtiliyor.

İmza töreninde konuşan Pegasus Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı.THY Teknik ile yapılan antlaşmanın maddiyat olarak pek ucuz olmasa da verim alma açısından önemli bir antlaşma olduğunun altını çizdi.Türk Hava Yolları Teknik A.Ş’nin birimlerinin İstanbul Atatürk Havalimanı’nda olmasının etkilerinin sorulması üzerine;Sabiha Gökçen Havaalanı’nda kendileri için birim oluşturulacağını söyleyen Koç,yedek parçaların Atatürk Havalimanı’ndan geleceğini ifade etti.10 yıllık antlaşma ile 120 uçağını THY Teknik’e emanet ettiklerini ifade eden Ali Koç,antlaşmanın her iki tarafada hayırlı olması diledi.

Bilindiği üzere Türk Hava Yolları Teknik A.Ş ülkemizdeki en önemli ve en gelişmiş uçak bakım ve onarım tesislerine sahiptir.

Kategoriler
Havalimanı İş ilanları

Sky Airlines İş Başvurusu

Genç havayolu firmalarından SKY Airlines,artan yolcu potansiyeliyle doğru orantılı olarak istihtam edeceği kişi sayısı da artmaktadır.Sky Airlines insan kaynakları iş arkadaşlarının sadece iş sahasında değil özel yaşamlarındada huzurlu bir ortamda yaşamaları için diğer şirketlerden farklı olarak ilkeler benimsemektedir.Şirketin bu faaliyetler çerçevesinde;

 • Çalışanlara adil davranılmasını sağlamak,
 • İş analizleri ile işin gerektirdiği görev ve sorumluluklarını belirlemek ve şirkette istihdam edilecek işgören (doğru ise doğru eleman) niteliklerini saptamak,
 • Stratejik insan gücünü planlamak,
 • İşgören seçimi, işe alınması ve oryantasyonu,
 • Çalışanların performanslarını arttırıcı sistemler oluşturmak,
 • Kariyer planlamasında çalışanlara rehberlik etmek,
 • İşletme disiplini ve öneri mekanizmalarını oluşturmak,
 • Çalışanların performansını etkileyebilecek bireysel sorunlarla ilgilenmek,
 • İşletme içi iletişim sistemini (bilgi akışını) oluşturmak,
 • İşletmelerde şirket kültürünün geliştirilmesine katkıda bulunmak,
 • Çalışanların kişisel ve mesleki gelişimine katkıda bulunmak,
 • Örgütsel gelişim için proje ve programlar hazırlanmasıdır.