Kategoriler
Havalimanı İş ilanları

TAV 24 farklı pozisyon için iş ilanı yayınladı

tav

TAV yayınlamış olduğu ilan ile 24 farklı pozisyon için alım yapacağını duyurdu.

Havaalanı işletmeciliğinde lider durumda olan TAV Havalimanları A.Ş,bünyesinde istihdam edilmek üzere alımlar yapmaya devam ediyor.Şirkete bağlı faaliyet gösteren BTA ve ATÜ için de işçi alımlarının olacağı iş ilanlarında başvurusu kabul edilecek olan adaylar Antalya,İstanbul,Muğla,Ankara illerinde istihdam edilecek.

Şirket halen Türkiye’de İstanbul Atatürk, Ankara Esenboğa, İzmir Adnan Menderes ve Gazipaşa-Alanya havalimanlarını işleten şirket,yurtdışında da Gürcistan’ın Tiflis ve Batum, Tunus’un Monastır ve Enfidha-Hammamet, Makedonya’nın Üsküp ve Ohrid, Suudi Arabistan’ın Medine, Hırvatistan’ın Zagreb havalimanlarında hizmet veriyor.

 

Kategoriler
Havalimanı İş ilanları

4 şehirde 19 iş ilanı

TAV tarafından 4 şehirde 19 farklı pozisyon için iş ilanı yayınlandı.

Havaalanı işletmeciliğinde yapmış olduğu yatırımlar ve başarılı çalışmalarla bilinen TAV,bünyesinde istihdam edeceği Aksesuar satış uzmanından bellboya kadar çeşitli kategorilerde 19 farklı pozisyonda işçi alımı yapacağını duyurdu.Başvuru yapacak adaylar arasından değerlendirme sürecini başarılı bir şekilde geçen başvuru sahipleri;Ankara,İstanbul,Antalya ve İzmir’de görevlendirilecek.

İş alımı yapılacak açık iş pozisyonları;

 • SERVİS ELEMANI, WAITER / WAITRESS
 • İSTANBUL GENEL BAŞVURU
 • Ankara Satış Danışmanı
 • İzmir Satış Danışmanı
 • İçki Sigara Satış Uzmanı
 • Parfüm Kozmetik Satış Uzmanı
 • Aksesuar Satış Uzmanı
 • BELLBOY
 • JAVA DEVELOPER
 • ICT Solution Architect
 • Senior Oracle Database Engineer
 • BUSINESS APPLICATION DEVELOPER (CA SERVICE/MAXIMO)
 • WINDOWS SYSTEM ADMINISTRATOR
 • PROJECT PORTFOLIO MANAGER
 • SENIOR ORACLE ERP FUNCTIONAL ANALYST (FINANCIALS)
 • SENIOR BUSINESS INTELLIGENCE ANALYST
 • USER EXPERIENCE (UX/UI) DESIGNER
 • SENIOR ORACLE ERP TECHNICAL CONSULTANT
 • İdari İşler Memuru

 

Kategoriler
Havacılık haberleri

TAV uluslararası hava trafiği uzmanlarını İstanbul’da ağırlıyor

TAV Havalimanları, Uluslararası Havalimanları Konseyi ACI’nın alt komitesi “AT3-Airport Traffic Think Tank”in yıllık toplantısına ev sahipliği yapıyor. İstanbul Atatürk Havalimanı’nda gerçekleşen toplantıda, 20 ülkeden gelen trafik analiz uzmanları hava trafiği tahminlerini sundular.

Havalimanı işletmeciliğinin küresel oyuncusu TAV Havalimanları, Uluslararası Havalimanları Konseyi ACI’ya bağlı “AT3-Airport Traffic Think Tank” kuruluşunun yıllık toplantısına ev sahipliği yapıyor. Atatürk Havalimanı’nda düzenlenen iki günlük konferansa Devlet Hava Meydanları İşletmesi DHMİ ve TAV Havalimanları’nın yanı sıra ACI World, ACI Europe ile Kanada’dan Nijerya’ya 20 ülkenin havalimanlarından 45 temsilci katıldı.

TAV İstanbul Genel Müdürü Kemal Ünlü, “Havalimanları işletmecileri olarak gelecek stratejilerimizi belirlerken uzmanların hava trafiği tahminlerine ihtiyaç duyuyoruz. ACI verilerine göre, 2014’te dünya genelinde toplam yolcu sayısı bir önceki yıla göre yüzde 5,1 arttı. Buna karşılık, TAV olarak işlettiğimiz 14 havalimanında yolcu sayısında yüzde 14 artış kaydettik. Dünya ortalamasının üstünde büyüme rakamlarına sahip bir şirket olarak, doğru kararlar almak ve geleceği öngörebilmek için endüstrinin küresel ölçekteki gelişimini ve trendleri yakından takip ediyoruz. AT3’ün yıllık toplantısında sektör temsilcilerini ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

TAV Havalimanları Pazarlama Direktörü Aslıhan Çörtük “İstanbul Atatürk Havalimanı’nın Gelişimi” başlıklı bir sunum gerçekleştirdi. Çörtük, “hub” niteliği taşıyan havalimanlarının özelliklerine değinerek Atatürk Havalimanı’nın bu özellikleri hangi yönlerden temsil ettiğini anlattı. Ayrıca, artan havalimanı trafiğinden ve buna cevap vermek için başlatılan genişleme çalışmalarına sunumunda yer verdi.

ACI Ekonomik Komitesi’nin alt komitesi olarak görev yapan uluslararası bilgi alışverişi platformu AT3, her sene farklı havalimanı trafik analistleriyle veri toplanması, trafik analizi ve tahmin teknikleri, havayolu ekonomisi ve müşteri davranışı gibi konularda karşılıklı bilgi alışverişinde bulunuyor.

Kategoriler
Havacılık haberleri

Sani Şener “1 milyon yolcu 3000 istihdam yaratıyor”

TAV Havalimanları Holding’in deneyimli CEO’su Sani Şener,Bloomberg TV’de havacılık sektörü ve şirket çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.

Bloomberg TV’de Hande Berktan’ın konuğu olan Sani Şener,her yıl artan 1 milyon yolcunun 3000 kişiye istihdam yarattığını açıkladı.İşte programdan satırbaşları;

-Türk havacılık sektörünün son yıllarda bu kadar gelişmesinin nedenleri,Türk Hava Yolları’nın rekabetçi anlayışına parelel olarak gelişen özel hava yolu şirketlerinin önemli çalışmaları ve  yap-işlet-devret modeli ile genç havalimanlarının yapımı birlikte işletiminin şirketler tarafından son derece güzel işletmesidir.

-Ekonomik krizlerin havacılık sektörü gelirlerinde belli oranda azalma yaşanıyor, örneğin Rusya’da etkili olan ekonomik kriz nedeniyle Rus yolcuların sayısında değişiklik olmadığını ancak rusların ülkemizde yaptığı harcamalarda belli bir azalma oldu.

-Tav Havalimanı Holding tarafından şirketin en önemli gelir kaynakları,Hava yolu şirketlerine sağlanan hizmetlerin getirisi yani regüle gelirler ve havalimanının ticari faaliyetleri(otopark,duty free) oluşturuyor.

-Atatürk Havalimanı’nı ilk aldıkları yıllarda 10 milyon yolcuya hizmet verdiklerini,geçtiğimiz yıl itibariyle de bu sayının 56 milyona ulaştı.

-Şirket bünyesinde 32 farklı ülke vatandaşının istihdam ediyoruz ve her artan yolcu sayısı ile istihdam sayısının arttırıyoruz.

-Atatürk Havalimanı’nı günde 120 000 yolcunun kullanıyor.Bu yolcuların isteklerine cevap verebilmek için tüm çalışanlarımız ellerinden gelenin en iyisini yapıyor.

Sani Şener,programın sonunda ihalesini aldıkları Medine Havalimanı’na bu hafta sonu ilk yolcuların terminali kullanmaya başlayacağını açıkladı.

Kategoriler
Havacılık haberleri

2018 yılında kapatılacak!

Sayıştay tarafından kamuoyuna açıklanan denetleme raporuna göre Atatürk Havalimanı 2018 yılında tarifeli uçak seferlerine kapatılacak.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü(DHMİ) 2013 yılı denetim raporunda yeni yapılacak 3. havalimanından Atatürk Havalimanı’nın geleceğine kadar birçok konuda önemli tespitler yapıldı.Denetim raporunda hali hazırda 2021 yılına kadar sözleşmesi devam eden TAV’ın havalimanı işletmeciliğine devam edeceğini ancak 2018 yılında bitirilmesi beklenen İstanbul’a yapılacak olan 3. havalimanının faaliyete geçmesi ile birlikte Atatürk Havalimanı’nın tarifeli uçak seferlerine kapatılacağı ve havalimanı içerisinde kiralik sözleşmeler nedneiyle hukuki ayrılıkların yaşanmaması için hazırlık yapılmasının gerekliliği ifade edildi.2005 yılında 3 milyar dolarlık ihale bedeli ile Atatürk Havalimanı işletim hakkını elinde bulunduran TAV şirketinin haklarının korunması amacıyla bu değişikliğe havalimanında faaliyetlerde buluann tüm kurumların hazırlık yapması gerektiğinin altının çizillirken raporda ayrıca her yıl TAV tarafından DHMİ’ye ödenen 139 milyon 877 bin 444 dolarlık kira gelirinden gelirden mahrum kalınması dolayısı ile DHMİ bütçe planlamasını bu verilere göre yapılmasını istedi.

Sayıştay raporunda ayrıca yapılması planlanan 3. Havalimanı’nın 12 yıl için 6.3 milyar Türk Lirası gelirin ihaleyi kazanan LİMAK, KOLİN, CENGİZ, MAPA, KALYON ortak girişimine garanti edilmesi sonrası bu gelirin elde edilememesi hainde şirkete DHMİ tarafından arada oluşan fark ödenecek.

Kategoriler
Havacılık haberleri

TAV Havalimanları Karlılığını Arttırdı

TAV Havalimanları Holding’in (“TAV”), 2012 yılı ilk dokuz aylık finansal sonuçlarına göre net kârı 102 milyon avro olarak gerçekleşti. Şirket, geçen yılın aynı döneminde 35 milyon avro kâr açıklamıştı.

TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı M. Sani Şener, “2012’nin ilk dokuz aylık performansını değerlendirdiğimizde TAV’ın operasyonel ve finansal başarısının hız kesmeden devam ettiğini görüyoruz. Toplam yolcu sayısındaki artış, dikkat çekici şekilde devam ederken FAVÖK‘de çift haneli büyümeyi sürdürdük ve kârlılığımızı artırmaya devam ettik. Konsolide gelirlerimiz önceki yılın aynı dönemiyle karşılaştırdığımızda yüzde 23 artarak 2012 yılının ilk dokuz ayında 818 milyon avroya yükseldi. Konsolide FAVÖK 205 milyon avrodan 253 milyon avroya ulaştı. Böylece kuvvetli nakit yaratma performansımız da sürmüş oldu. Serbest nakit akışımız ise dokuz aylık performansta yüzde 30 oranında artarak 194 milyon avroya ulaştı” dedi.

Şener, “2012’in ilk dokuz ayında TAV, 54 milyon yolcuya hizmet verdi ve şimdiden geçtiğimiz yılın toplam yolcu sayısını geride bıraktı. Organik ve inorganik büyümenin güçlü şekilde devam etmesi yolcu rakamlarının artışında da önemli bir rol oynadı. Hizmet verdiğimiz havalimanlarındaki organik büyüme yüzde 19 olurken, portföyümüze 2012 yılında katılan Medine Havalimanı ve İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminali yüzde 16’lık bir inorganik büyüme yarattı. Bu yıl ilk Hac misafirlerimize TAV markasının kalitesiyle hizmet vermenin gururu ve mutluluğu içerisindeyiz. Öte yandan Ege Bölgesi’nin gelişimine yaptığımız katkının 2032 yılına kadar sürecek olmasının da heyecanını taşıyoruz.” dedi.

Kategoriler
Havalimanı İş ilanları

Tav Özel Güvenlik İş İlanı

Ülkemizde bulunan dört büyük havalimanında özel güvenlik konusunda yetki sahibi olan TAV Özel Güvenlik Hizmetleri A.Ş,yüzlerce çalışanı ile havaalanlarında özel güvenlik hizmeti sunmaktadır.TAV şirketine bağlı özel güvenlik olarak çalışmak istiyorsanız TAV şirketinin online CV toplama yapmadığını bilmenizi isteriz.TAV İnsan Kaynakları diğer şirketlerin aksine iş başvurularını haftada bir gün (Perşembe günleri) başvuruda bulunacağınız havaalanının ilgili koordinatörlüğüne şahsen müracaat edilmesi gerekmektedir.

Atatürk Havalimanı Koordinatörlük-İstanbul;

Telefon: 0212 465 24 54

Fax: 0212 465 42 56

Adres: İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali 34 149 Yeşilköy-İstanbul

Esenboğa Havalimanı Koordinatörlük-Ankara;

Telefon : 0312 590 40 00 & 0312 590 6369

Fax: 0312 590 40 43

Adres:Ankara Esenboğa Havalimanı Dış Hatlar Terminali 06750 Akyurt/Ankara

Adnan Menderes Havalimanı Koordinatörlük-İzmir;

Telefon: 0232 274 59 59

Fax: 0232 274 59 61

Adres: Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminali Gaziemir/İzmir

Gazipaşa Havalimanı Koordinatörlük-Antalya;

Telefon: 0242 582 75 16

Fax: 0242 582 75 17

Adres: Gazipaşa Havalimanı Kahyalar Beldesi/Antalya

Kategoriler
Havacılık haberleri

Sani Şener Sonunda İsyan Etti

Geçtiğimiz günlerde faaliyetleri durdurulan Havaş servisleri hakkında Havaş ortaklarından İstanbul Atatürk Havalimanı ve birçok havaalanının işletme hakkını elinde bulunduran TAV holding’in CEO’su Sani Şener sessizliğini bozdu.

TAV Holding Ceo’su Şener, CNBC-e’de katıldığı programda gümdemdeki soruları yanıtladı.Havaş servislerinin faaliyetlerinin durdurulması hakkında sorulan soruya içtenlikle cevap veren Şener ” Havaş, TAV Havalimanlarının yüzde 65’ine ortak olan bir şirket. O şirketin de 32 milyon Euro civarında bir EBITDA’sı var. Bu EBITDA’nın sadece 2 milyon Euro’sunu temsil eden havalimanından şehire bir otobüs taşımacılığı işi vardı. Fakat çok popüler bir iş olduğu için medyada çok öne çıktı. Aslında bizim çok küçük işlerimizden birisidir. Şöyle önemlidir; bizim için bir semboldür. Havaş özelleştirilmiş bir şirkettir. Özelleştirilmiş bir şirketin özelleştirmeden gelen bir hakkı vardır. Bu hak durdurulmuş oldu. Bundan dolayı biz konuyu mahkemeye intikal ettirdik. Yargının kararını bekliyoruz. Ama genel olarak baktığınızda İstanbul Büyükşehir Belediyesi bir ihale yapıyor; biz de katıldık bu ihaleye. Bizim için çok uygun bir teklif değildi vermedik o teklifi. Onun için devam ediyorduk işimize fakat o işi alan firma belediyeye başvurdu ve belediye “Biz kendi ihalemizi yaptık; artık siz burada çalışamazsınız” dedi, durdurdu.

Tabii ki biz yasalara saygılı bir firmayız. Durduk ancak mahkemeye de müracaat ettik çünkü haklı olduğumuza inanıyoruz. İki tane olay var: birincisi o girilen ihalede Havaş hatları durdurulacaktır gibi bir madde kesinlikle yok. İkincisi özelleştirmeden gelen bir hakkımız var. Orada 2 hatta 3-4 otobüs firması da olabilir; herkes çalışabilir. Havalimanı-şehir hattının İstanbul Belediyesi tarafından tekelleştirilmesinin yanlış olduğunu düşünüyoruz. Halka açık bir firmayız; yasalara saygılı bir firmayız, yargının kararını beklemek durumundayız”dedi.

 

Kategoriler
Havacılık haberleri

Atatürk Havalimanı İçin Güç Birliği

İstanbul Atatürk Havalimanı’nın geleceği ve aksaklıkların giderilmesi yapılan toplantıdan kurumların güç birliği yapması gerektiği yönünde karar çıktı.Böylece bundan sonra DHMİ,THY ve TAV birlikte karar alacak.

Atatürk Havalimanı’nın işletmesi,kullanımı ve kontrolünü elinde tuttan üç büyük güç Devlet Hava Meydanları İşletmesi,Türk Hava Yolları ve TAV Holding son zamanlarda artan rötarlar ve bunların akabinde yolculardan gelen şikayetleri en aza indirmek amacıyla yaptıkları toplantı sonrası önemli kararlar alındı.Bundan böyle Aattürk Havalimanı’ndaki tüm veriler bu üç kuruma aynı anda servis edilecek.Bu veriler doğrultusunda kurumlar gerekli gördüğü takdirde üçlü karar alma mekanizması ortaya çıkacak.Bu üç kurum adına yetkili kişilerin vereceği karalar sonrasında aksaklıkları en asgariye indirmeyi planlayan yetkililer bu güç birliği sonrası kazananın Atatürk Havalimanı olacağını ifade ettiler.

Alınan kararlar çerçevesinde yapılan antlaşmayı basına tanıtma toplantısına katılan DHMİ Genel Müdürü Orhan Birdal, THY Genel Müdürü Doç. Dr. Temel Kotil ve TAV CEO’su Dr. Sani Şener kurumları adına yaptıkları konuşmada anlaşmanın önemine değindi.

Kategoriler
Havacılık haberleri

ATATÜRK HAVALİMANI EK BİNASI YAPIMI DEVAM EDİYOR

İstanbul’un en büyük Havalimanı olan Atatürk Havalimanına yanına yapılan ek bina yapımı olağan hızıyla devam ediyor.

Toplam 18 770 metrekarelik bir alana sahip olan ek bina,yolcu sirkülasyonunun gerçekleşeceği hava tarafı ve TAV grubu’nun bir çok yönetim ofisinin bir arada olacağı kara tarafı olmak üzere ikiye ayrılıyor.Hava tarafında dış Hatlar Terminali’ne üç adet dahaköprü eklenerek yolcu konforunun arttırılması hedefleniyor.Geri kalan 5 600 metrekarelik alana TAV bünyesindeki çeşitli yönetim birimleri yerleştirilecek.Ayrıca Airport Otel’e 45 adet odası daha eklenecek ve 1.100 metrekarelik bir bölgede yeni bir VIP alanı hazırlanacak.Bunlara ek olarak 1.250 araba kapasiteli bir açık otopark da bulunacak.İç Hatlar’da dokuz köprü daha yapılacak.Böylece yolcuların uçakla terminal arasındaki ulaşımı rahatlamış olacak.

Atatürk Havaalanı ek binası Aralık 2009 tarihine kadar yetiştirilmesi hedefleniyor.