Kategoriler
Havacılık haberleri

Uçak Sığıra Çarptı!

SpiceJet Airlines’a ait yolcu uçağı kalkışı sırasında pistte dolaşan sığıra çarptı.

Hindistan’da meydana gelen olayda 146 yolcusu ile Surat Havalimanı’ndan kalkış yapmaya hazırlanan uçak o anda pistte başıboş dolaşan sığıra çarptı.Çarpmanın etkisiyle uçakta bulunan yolcu ve mürettebattan yaralanan olmazken, uçakta maddi hasar meydana geldi.Olay sonrası ülkede havaalanı güvenliği tartışılmaya başlarken,Spicejet yetkilileri olay nedeni ile havaalanı yetkililerini sorumsuzlukla suçladı.

Bilindiği üzere dünyada en çok büyük baş hayvana sahip ülke konumundaki Hindistan’da Hinduizm inanışına göre inekler kutsal sayılıyor.

Kategoriler
Havacılık haberleri

Bu Görüntüler Pilotları Yaktı

Hindistan’da faaliyetlerini sürdürmekte olan Spicetjet Havayolları’na ait uçakta,seyahat sırasında çekilen görüntüler pilotları işinden etti.

SpiceJet Havayolları uçağında bir yolcu tarafından çekilen görüntüler sonrası,havayolu şirketi iki pilotun işine son verdi.Üç dakikalık videoda uçağın seyir halinde iken kabin ekibinin yolcuları eğlendirmek için dans ettiği görülürken,pilotun da sans eden mürettebata ayak uydurduğu görüldü.Videonun video sitelerine düşmesi sonrası havayolu şirketi iki pilotun da işine hemen son verdi.

İşte Pilotları Yakan O Video

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=vL0ZpsH5BpI[/youtube]