Kategoriler
Havacılık haberleri

Yarın bu şehrimize uçuş yapılmayacak !

Terör örgütünün faaliyetlerinin engellenmesi amacıyla güvenlik güçlerinin çalışamalar yapacağı Şırnak’a yarın uçak seferi yapılmayacak.

Türk Hava Yolları tarafından kurumsal internet sitesi aracılığıyla İstanbul ve Ankara merkezli olarak gerçekleştirilmekte olan Şerafettin Elçi Havalimanı uçak seferlerinin 16.12.2015 tarihinde gerçekleştirmeyeceğini duyurdu.

İşte iptal edilen uçak seferleri;

sirnak iptal

Kategoriler
Havacılık haberleri

Sokağa çıkma yasağı uçuşları iptal ettirdi

Şırnak’ın Cizre ilçesinde uygulanan sokağa çıkma yasağı nedeniyle Şerafettin Elçi Havalimanı’nda uçuşlar 3 gün iptal edildi.

Terör nedeniyle zor günler yaşayan doğu bölgelerimizde açılım süreci ile birlikte ortaya çıkan projeler bir bir sekteye uğruyor.Geçtiğimiz ay içinde Hakkari’de bulunan Selahaddin Eyyubi Havalimanı’nda uçuşların  iptal edilmesi sonrasında bu seferde Şırnak’ta bulunan Şerafettin Elçi Havalimanı’nda uçuşlar iptal edildi.İptalin gerekçesi olarak Şırnak’ın Cizre ilçesinde valilik tarafından sokağa çıkma yasağının uygulanmasını gösteren yetkililer,uçuşların tamamen değil sadece üç gün boyunca yapılmayacağını açıkladı.

Türk Hava Yolları tarafından İstanbul ve Ankara uçuşlarının düzenlendiği Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı’nın terör olaylarının devam etmesi halinde tamamen kapatılabileceği konuşuluyor.Geçtiğimiz hafta da havalimanında görev yapan polisleri taşıyan servis aracına bombalı saldırı düzenlenmiş ve beş polis memuru yaralanmıştı.

Kategoriler
Havalimanı İş ilanları

Havaş iş başvurusu

Havaalanı yer hizmetleri ve servis taşımacılığında hizmet vermekte olan Havaş şirketine iş başvurusu yapabilirsiniz.

İstanbul Atatürk ve Sabiha Gökçen, Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Bodrum, Dalaman, Elazığ, Gaziantep, Hatay, Hopa, Konya, Malatya, Trabzon, Samsun, Sivas ve Şanlıurfa Havalimanlarında vermiş olduğu servis hizmeti ve İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Bodrum, Dalaman, Gaziantep, Antalya Gazipaşa, Trabzon, Kayseri, Kastamonu, Konya, Şanlıurfa, Şırnak, Sivas, Adıyaman, Muş, Elazığ, Batman, Nevşehir, Sinop, Merzifon, Ağrı, Kütahya olmak üzere toplam 25 havalimanında yer hizmeti vermekte olan Havaş şirketine iş başvurusu yapmak için BURADA bulunan formu doldurabilirsiniz.

İş başvuru yapan kişiler arasından uygun olan nitelikte olan adaylara geri dönüş şirketin insan kaynakları departmanı tarafından yapılacaktır.

Kategoriler
Havacılık haberleri

Pegasus 4 yeni hat açıyor

Yeni noktalarla uçuş ağını sürekli genişletmeye devam eden Pegasus Hava Yolları, Aralık ayından itibaren Balıkesir/ Edremit, Şırnak’a; Ocak 2014’ten itibaren ise Erzurum ve Mardin’e uçmaya başlıyor. Yeni satışa açılan dört iç hat ile Pegasus Hava Yolları’nın uçuş ağı yurt içinde 31, yurtdışında 45 olmak üzere toplam 76 noktaya ulaşıyor.

Kategoriler
Havacılık haberleri

Şark illeri havalimanlarına kavuşacak

Ulaştırma,Denizcilik,Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım,bazı şark bölgelerinde havalimanlarının bu yıl hizmete açılacağı müjdesini verdi.

Bakan Yıldırım,Anadolu Ajansı’na yaptığı açıklamada bu yıl içerisinde Bingöl,Şırnak,Hakkari illerinde devam eden havalimanı inşaatlarının  bitirilip,yılın son çeyreğinde havalimanlarının  faaliyete geçeceği müjdesini verdi.

Havalimanlarının tamamlanması ile birlikte özellikle yol güvenliği nedeniyle ulaşımda sorun yaşayan vatandaşlar ve Doğu illerinde görev yapan memurlar,büyük bir sorunun ortadan kalkacağı düşünüyor.

Kategoriler
Havacılık haberleri

Havalimanı İnşaatında Ölümlü Kaza

Şırnak’ın İdil ilçesinde yapımı devam eden Şırnak Havalimanı inşaatında çalışan işçi öldü.

Şırnak’ta yapım çalışmaları süren Şırnak Havalimanı’nın inşaatında çalışan 39 yaşındaki Hasan Aray isimli inşaat işçisinin kafasına kalas düştü.Hemen arkadaşları tarafından hastaneye kaldırılan talihsiz inşaat işçisi tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Hastaneye gelen Aray’ın yakınları sinir krizleri geçirdi.