Kategoriler
Havalimanı ulaşım

Havataş havaalanı servis saatleri

2011 yılından beri İstanbul’da hizmet veren Havataş,Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı’na servis düzenlemeye devam ediyor.

Havataş her gün Taksim-Atatürk Havalimanı,Taksim-Sabiha Gökçen Havalimanı,Kadıköy-Sabiha Gökçen Havalimanı,Yenisahra-Sabiha Gökçen Havalimanı,Yenikapı İdo-Atatürk Havalimanı’na karşılıklı servis taşımacılığı yapmaktadır.

Havataş servis saatleri

Taksim-Atatürk Havalimanı servis saatleri

havalimani servis

Güzergah :

Gidiş : Taksim-Aksaray-Sahil Yolu-Atatürk Havalimanı

Dönüş : Atatürk Havalimanı- Sahilyolu-Bakırköy-Yenikapı-Aksaray(Marmaray)-Taksim

Bilet Fiyatı :11 TL

Taksim-Sabiha Gökçen Havalimanı

havaalani servis

** Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan ilk servis 04:00’de kalkmaktadır.

Güzergah:

Gidiş: Taksim-Beşiktaş-Boğaziçi Köprüsü-Tem Bağlantı Yolu-Sabiha Gökçen Havalimanı

Dönüş: Sabiha Gökçen Havalimanı-Kavacık-FSM Köprüsü-1.Levent-Zincirlikuyu Metrobüs- Dolapdere-Taksim

Bilet Fiyatı : 14 TL

Kadıköy-Sabiha Gökçen Havalimanı

havaalani servis1

Sabiha Gökçen Havalimanı-Kadıköy

havaalani servis2

Güzergah:

Gidiş: Kadıköy-Yeni Sahra -Tem Bağlantı Yolu-Sabiha Gökçen Havalimanı

Dönüş : Sabiha Gökçen Havalimanı-Tem Bağlantı Yolu-Yeni Sahra – Kadıköy

Bilet Fiyatı : 9 TL

Yenisahra-Sabiha Gökçen Havalimanı

havaalani servis3

Gidiş: Yeni Sahra -Tem Bağlantı Yolu-Sabiha Gökçen Havalimanı

Dönüş : Sabiha Gökçen Havalimanı-Tem Bağlantı Yolu-Yeni Sahra

Bilet Fiyatı: 9 TL

Yenikapı İDO-Atatürk Havalimanı

havaalani servis4

Güzergah:

Gidiş: Sahil yolu- Bakırköy-İDO-Atatürk Havalimanı

Dönüş:  Atatürk Havalimanı-Bakırköy İDO-Sahil Yolu

Bilet Fiyatları: 5,5 TL

Kategoriler
Havacılık haberleri

Atlasjet’ten ücretsiz servisler

Atlasjet, havalimanlarına ücretsiz geliş-gidiş servislerine başladı.Özellikle hava ulaşımını tercih eden yolcuların en fazla şikayet ettiği servis ücretleri konusunda önemli bir atak yapan Atlasjet,Fly&Bus servisleri ile yolcularından servis ücreti almayacak.

Atlasjet havalimanı servislerini kullanmak isteyen yolcular,Atlasjet tarafından yolcularına yollamış olduğu kısa mesajı görevlilere ibraz etmesi gerekiyor.Atlasjet’in sefer düzenlemiş olduğu Adana Havalimanı,Antalya Havalimanı,Muğla Havalimanı,Gaziantep Havalimanı,İzmir Havalimanı,Tiflis Havalimanı,Tahran Havalimanı,Nizhnekamsk Havaliman’larında servis hizmetinden faydalanabilecek.

İşte Atlasjet Havalimanı ücretsiz servislerin saatleri ve güzergahları

atlasjet servis (1) atlasjet servis (2) atlasjet servis (3) atlasjet servis (4) atlasjet servis (5) atlasjet servis (6) atlasjet servis (7) atlasjet servis

Kategoriler
Havacılık haberleri

Pegasus&Havaş işbirliği

Pegasus Hava Yolları ve Havaş’ın gerçekleştirdiği yeni işbirliği ile toplam 18 ilde servisler Pegasus seferlerine uygun saatlerde kalkıyor.

Ankara, İzmir, Antalya, Bodrum, Dalaman, Çorlu, Gaziantep, Hatay, Hopa, Konya, Malatya, Trabzon, Samsun, Şanlıurfa ve Kütahya havalimanlarında; yolcu taşımacılığı hizmeti veren Havaş; Pegasus Hava Yolları ile gerçekleştirdiği işbirliği doğrultusunda hizmet ağına Elazığ, Sivas ve Adana illerini ekleyerek hizmet verdiği 18 ilde servis kalkış saatlerini Pegasus’un tarifeli seferlerine uygun olarak düzenliyor.

 

 

Kategoriler
manşet haberler

Erzurum Havalimanı Servis Saatleri

Doğu Anadolu’nun en büyük havaalanı olan Erzurum Havalimanı’nın şehir içi otobüs servis saatlerini 0442 243 05 15 numaralı hattan öğrenebilirsiniz.

Servis, şehir merkezinde bulunan tren garı civarından kalkmaktadır.

İşte servisin gidiş-geliş güzergahı:

* İstasyon Meydanı

* Gez mahallesi

* Hastaneler caddesi

* Kız meslek lisesi

* Otobüs Terminali

* Erzurum Büyükşehir Belediyesi Spor Tesisleri

* Erzurum Havalimanı

Kategoriler
Havacılık haberleri

Kayseri Belediyesi’nden Kayak Merkezi İle Havaalanı Arasına Otobüs Seferi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi,Kayseri Erkilet Havalimanı ile Erciyes Kayak Merkezi arasına otobüs seferleri koydu.

Kış turizminde Kayseri ve ülke açısından önemli bir nokta olan Erciyes Kayak Merkezi’ne havaalanını kullanarak gelen birçok ziyaretçinin uzun bir süredir isteği olan otobüs seferleri başladı.Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından Erkilet Havalimanı ile Erciyes Kayak Merkezi arasına konan otobüs seferleri hafta sonları cumartesi ve pazar günleri yapılacak.Havaalanından 08.50;10.50;12.50-Kayak merkezinden ise 12.00;15.00;17.00 saatlerinde kalkması planlanıyor.

Kategoriler
Havacılık haberleri

Sani Şener Sonunda İsyan Etti

Geçtiğimiz günlerde faaliyetleri durdurulan Havaş servisleri hakkında Havaş ortaklarından İstanbul Atatürk Havalimanı ve birçok havaalanının işletme hakkını elinde bulunduran TAV holding’in CEO’su Sani Şener sessizliğini bozdu.

TAV Holding Ceo’su Şener, CNBC-e’de katıldığı programda gümdemdeki soruları yanıtladı.Havaş servislerinin faaliyetlerinin durdurulması hakkında sorulan soruya içtenlikle cevap veren Şener ” Havaş, TAV Havalimanlarının yüzde 65’ine ortak olan bir şirket. O şirketin de 32 milyon Euro civarında bir EBITDA’sı var. Bu EBITDA’nın sadece 2 milyon Euro’sunu temsil eden havalimanından şehire bir otobüs taşımacılığı işi vardı. Fakat çok popüler bir iş olduğu için medyada çok öne çıktı. Aslında bizim çok küçük işlerimizden birisidir. Şöyle önemlidir; bizim için bir semboldür. Havaş özelleştirilmiş bir şirkettir. Özelleştirilmiş bir şirketin özelleştirmeden gelen bir hakkı vardır. Bu hak durdurulmuş oldu. Bundan dolayı biz konuyu mahkemeye intikal ettirdik. Yargının kararını bekliyoruz. Ama genel olarak baktığınızda İstanbul Büyükşehir Belediyesi bir ihale yapıyor; biz de katıldık bu ihaleye. Bizim için çok uygun bir teklif değildi vermedik o teklifi. Onun için devam ediyorduk işimize fakat o işi alan firma belediyeye başvurdu ve belediye “Biz kendi ihalemizi yaptık; artık siz burada çalışamazsınız” dedi, durdurdu.

Tabii ki biz yasalara saygılı bir firmayız. Durduk ancak mahkemeye de müracaat ettik çünkü haklı olduğumuza inanıyoruz. İki tane olay var: birincisi o girilen ihalede Havaş hatları durdurulacaktır gibi bir madde kesinlikle yok. İkincisi özelleştirmeden gelen bir hakkımız var. Orada 2 hatta 3-4 otobüs firması da olabilir; herkes çalışabilir. Havalimanı-şehir hattının İstanbul Belediyesi tarafından tekelleştirilmesinin yanlış olduğunu düşünüyoruz. Halka açık bir firmayız; yasalara saygılı bir firmayız, yargının kararını beklemek durumundayız”dedi.

 

Kategoriler
Havacılık haberleri

HAVAŞ Seferleri Durduruldu

29 yıldan beridir 17 havaalanında  şehir merkezlerine yolcu taşımacılığı yapan  HAVAŞ otobüsleri 14 Ocak 2012 tarihi itibariyle seferler, durduruldu.

Uzun bir süre korsan taşımacılık yaptığı,haksız rekabete yol açtığı şeklinde yorumlara maruz kalan HAVAŞ servisleri İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin almış olduğu karar çerçevesinde seferleri durduruldu.Konu hakkında kamuoyunu bilgilendiren şirket yetkilileri gerekli yasal müracatlarını yaptıklarını ve artık mahkemelerin vereceği kararı bekleyecekleri,ifade etti.

Bilindiği üzere birçok kez taksiciler Havaş servislerinin kaldırılması için eylemde bulunmuşlardı.Bu karara en çok şüphesiz taksiciler sevinmiş olmalı.

Kategoriler
Havalimanı ulaşım

Atatürk Havalimanı’ndan Sabiha Gökçen Havaalanı’na Nasıl Gidilir

İstanbul’un yükünü çeken iki havaalanı, Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havaalanı arası yol mesafesi olarak hiç de yakın değildir.Havalanlarına ulaşım kategorimizden bu havaalanlarının İstanbul’da ki konumları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Sabiha Gökçen Havaalanı ve Atatürk Havalimanı arasında kendi ulaşım aracınız yada taksi  haricinde dirak olarak gitme şansınız bulunmamaktadır.Ancak Havaş servisleri arasında aktarmalar yaparak buraya daha hızlı ulaşım şansınız bulunmaktadır.BURADA bulunan haritadan ulaşım olanaklarını daha iyi anlayabilirsiniz.

*Havaalanından Metro ile metrobüs güzargahına eriştikten sonra metrobüs hattını kullanarak en kısa zamanda gidilir.Metrobüs UZUNÇAYIR durağında indikten sonra hemen metrobüs durağının altında otobüs durağından KADIKÖY-KURTKÖY-SABİHA GÖKÇEN H.LİMANI hattı olan E-10 geçer.Trafik açık olduğu zaman ortalama 1 saatte Sabiha Gökçen Havaalanına ulaşılır.

*E-10 otobüs hattı saatler için TIKLAYINIZ