Kategoriler
Havalimanı İş ilanları

Havaş iş başvurusu

Havaalanı yer hizmetleri ve servis taşımacılığında hizmet vermekte olan Havaş şirketine iş başvurusu yapabilirsiniz.

İstanbul Atatürk ve Sabiha Gökçen, Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Bodrum, Dalaman, Elazığ, Gaziantep, Hatay, Hopa, Konya, Malatya, Trabzon, Samsun, Sivas ve Şanlıurfa Havalimanlarında vermiş olduğu servis hizmeti ve İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Bodrum, Dalaman, Gaziantep, Antalya Gazipaşa, Trabzon, Kayseri, Kastamonu, Konya, Şanlıurfa, Şırnak, Sivas, Adıyaman, Muş, Elazığ, Batman, Nevşehir, Sinop, Merzifon, Ağrı, Kütahya olmak üzere toplam 25 havalimanında yer hizmeti vermekte olan Havaş şirketine iş başvurusu yapmak için BURADA bulunan formu doldurabilirsiniz.

İş başvuru yapan kişiler arasından uygun olan nitelikte olan adaylara geri dönüş şirketin insan kaynakları departmanı tarafından yapılacaktır.

Kategoriler
Havacılık haberleri

Onurair,Urfa hattını açtı

Geçtiğimiz yıl 20. yaşını kutlayan Onur Air’in tarifeli hatlardaki 17. uçuş noktası olan Şanlıurfa’ya seferler, İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan haftanın her günü karşılıklı olarak düzenlenecek. 5 Nisan itibariyle Şanlıurfa’yı da uygun fiyatlı uçuş stratejisiyle tanıştıracak Onur Air, bugüne kadar 75 milyon yolcuya hizmet verdi.

Onur Air’in Şanlıurfa uçuşları İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan haftanın her günü saat 21:40’ta, Şanlıurfa GAP Havalimanı’ndan İstanbul’a ise haftanın her günü saat 07:05’te gerçekleştirilecek.

Kategoriler
Havacılık haberleri

THY Uçak Bulamayınca Seferi İptal Etti

Türk Hava Yolları son bir kaç aydır sis dolayısıyla gerçekleştiremediği Şanlıurfa seferini bu defa uçak bulamadığı için iptal etti.

THY’nin sayısı ikiyüzü bulan filosu ile Türkiye’nin en büyük uçak sayısına sahip olmasına rağmen Urfa seferini uçak bulamaması nedeniyle iptal etmesi şaşkınlık yarattı.01.04.2012 tarihinde 09.40’da İstanbul-Urfa seferini yapması gereken uçağın 180 yolcusu olayı 1 Nisan şakası olduğunu sanarken THY personelinin açıklamalarıyla olayın gerçek olduğu öğrendiler.Biletli 180 yolcu çevre havalimalarına giden uçaklara aktarılırken bazı yolcular ise öğleden sonraki uçağı beklemeyi tercih etti.

THY,İstanbul-Urfa uçak seferini öğleden sonra da 1 saat rötarlı olarak gerçekleştirdi.

Kategoriler
Havacılık haberleri

Kötü Hava Koşulları Seferleri İptal Ettirdi

Tüm yurtta etkili olan kar yağışı hava ulaşımını etkilemeye devam ediyor.Özellikle doğu bölgelerimizde bulunan havaalanlarına yapılan seferler iptal edildi.

Havayolu şirketleri kurumsal internet sitelerinden yaptıkları duyurular ile kötü hava koşulları nedeniyle uçak seferinin yapılamadığı ve yolcuların havaalanına gelmeden önce yapılan uyarıları dikkate almaları gerektiğinin ifade ediyor.

22.01.2012 tarihi itibariyle uçak seferlerinin iptal olduğu uçuş noktaları:

*Türk Hava Yolları THY7121 sfer sayılı Ankara-Gaziantep ve Gaziantep- Ankara

*Türk Hava Yolları YB440 sefer sayılı Ankara-Tokat ve Tokat Ankara

*Türk Hava Yolları TK 2246 sefer sayılı İstanbul-Şanlıurfa ve Şanlıurfa-İstanbul

Kategoriler
Havacılık haberleri

Hacı adayları Havaalanını Birbirine Kattı

Hac görevini yerine getirmek için Şanlıurfa GAP Havaalanına gelen hacı adayları uçağın geç gelmesi sebebiyle havaalanını birbirine kattı.

Kutsal topraklara gitmek için Türk Hava Yollarına ait yolcu uçağının gelmemesi havaalanında tepkiye neden oldu.Bugün saat 12.50’de kalkması gereken uçağın 6 saat rötar yapması hacı adaylarının sabrının taşmasına neden oldu.300 kişilik kafileden yükselen sesler THY çalışanlarının yeterli bilgi vermemesinden dolayı daha da yükselmeye başladı.Yetkililerin hacı adaylarına bilgi vermesi bekleniyor.

Havayolu şirketleri uçak seferlerinin çok yoğun olması sebebiyle vaktinde uçuşlarını gerçekleştiremediklerini ifade ediyor.