Kategoriler
Havacılık haberleri

Bağdat’a haftada 3, Erbil’e ise haftada 4 gün karşılıklı uçuracak.

irak pegasus

Pegasus Hava Yolları, Eylül ayından itibaren misafirlerini İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı üzerinden Bağdat’a haftada 3, Erbil’e ise haftada 4 gün karşılıklı uçuracak.

İstikrarlı büyümesini hız kesmeden sürdüren Pegasus Hava Yolları, dış hat uçuş ağına eklediği Bağdat ve Erbil ile misafirlerini 37 ülkede 92 noktaya uçuruyor.

Pegasus’un Irak’ın başkenti Bağdat’a uçuşları 1 Eylül’den itibaren 144,99 $’dan başlayan fiyatlarla Salı, Perşembe ve Cumartesi günleri olmak üzere haftada üç gün İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan saat 07.00’de, Bağdat Uluslararası Havalimanı’ndan ise saat 10.40’ta kalkacak seferlerle gerçekleşecek.

Pegasus, 2011 yılından beri Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan direkt seferler düzenlediği Erbil’e ise 10 Eylül’den itibaren İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı üzerinden de ulaştırmaya başlayacak. Pegasus’un İstanbul Sabiha Gökçen – Erbil direkt seferleri 129,99 $’dan başlayan fiyatlarla Salı, Perşembe, Cuma, Pazar günleri olmak üzere haftada dört gün saat 22.55’te kalkacak. Misafirler, Erbil Havalimanı’ndan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na Pazartesi, Çarşamba, Cuma ve Cumartesi günleri saat 03.05’te uçabilecek. Pegasus’un Ankara – Erbil seferleri ise Pazartesi, Perşembe ve Cumartesi günleri olmak üzere haftanın üç günü düzenlenmeye devam ediyor.

Pegasus, İstanbul üzerinden Bağdat’ı 41, Erbil’i ise 38 noktaya bağlantılı uçuruyor

Pegasus, Bağdat’ı iç hatlarda Adana, Ankara, Antalya, Balıkesir/Edremit, Bodrum, Denizli, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Gaziantep, Gazipaşa/Alanya, Hatay, İzmir, Kayseri, Konya, Malatya, Nevşehir, Samsun, Sivas, Trabzon ve Van olmak üzere 21, dış hatlarda Amsterdam, Barselona, Basel, Düsseldorf, Frankfurt, Kharkiv, Kopenhag, Köln, Krasnodar, Kuzey Kıbrıs, Londra Stansted ve Londra Gatwick, Milan-Malpensa, Mineralnye Vody, Nürnberg, Paris, Roma, Stokholm, Stuttgart ve Viyana olmak üzere 20, toplamda 41 noktaya bağlantılı uçuruyor.

Pegasus, Erbil’i ise İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı üzerinden iç hatlarda Adana, Ankara, Antalya, Balıkesir/Edremit, Bodrum, Dalaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, İzmir, Kastamonu, Kayseri, Konya, Samsun, Trabzon olmak üzere 15, dış hatlarda Atina, Belgrad, Brüksel, Budapeşte, Bükreş, Cenevre, Frankfurt, Hamburg, Kuzey Kıbrıs, Londra Stansted ve Londra Gatwick, Lviv, Lyon, Madrid, Marsilya, Nice, Oslo, Prag, Priştine, Saraybosna, Stuttgart, Tiran ve Üsküp olmak üzere 23, toplamda 38 noktaya bağlantılı uçuruyor.

Kategoriler
Havalimanı İş ilanları

Genel Sekreterlik Uzmanı aranıyor

Sabiha Gökçen Havalimanı işletme hakkını elinde bulunduran İSG tarafından yayınlanan ilan ile “Genel Sekreterlik Uzmanı” aradığını kamuoyuna duyurdu.

Başvuru Şartları;

 • Üniversitelerin ingilizce tercümanlık-mütercim bölümü mezun,
 • İngilizce eğitim veren okulda eğitim görmüş olmak tercih nedenidir,
 • Üç yıl ve üzeri tecrübe sahibi,
 • Tercihen hukuk büroları,noterlik daireleri gibi kurum ve kuruluşlarda çalışmış,
 • İleri derecede ingilizce yazma ve konuşma becerisine sahip,
 • Türkçe ve ingilizce tercümesi yapabilen,türkçe kelimeleri kağıda ingilizce olarak yazabilen,
 • MS Ofiice bilgisine sahip,
 • İşle ilgili önemli gelişmeleri rapor halinde hazırlayıp yetkili birimlere sunabilecek,
 • Organizasyon becerine sahip,
 • Etkili iletişim kabiliyeti olan,
 • Bulunduğu ortama uyum sağlayabilen,
 • Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış,
 • İstanbul Anadolu yakasında ikamet eden

İş ilanı hakkında bilgi için 0216 588 80 10

Son başvuru tarihi 10.06.2015

Kategoriler
Havacılık haberleri

Uçakta Bomba Paniği

Akşam saatlerinde Diyarbakır-İstanbul seferini yapan Pegasus Airlines’a ait yolcu uçağı Sabiha Gökçen Havaalanı’nda iniş sonrasında uçakta bomba paniği yaşandı.

Sabiha Gökçen Havaalanı’nda meydana gelen olayda Pegasus Airlines’a ait yolcu uçağı Diyarbakır-İstanbul seferi sonrasında yolcuların uçaktan inişi sonrasında yolculardan biri üzerinde bomba olduğunu söyledi.Kabin memurları konuyu hemen kaptan pilota bildirdi ve uçağa polisler çağrıldı.Polislerin uçağa gelmesi sonrasında yapılan kaba üst aramasında yolcunun üzerinde bombaya rastlanmazken uçakta bulunanlar rahat bir nefes aldı.Göz altına alınan A.K isimli şahıs Havaalanı şube müdürlüğünde sorguya alındı.Gelen ilk bilgilerde şahsın olayı geçtiğimiz günlerde Şırnak Uludere’de meydana gelen olayı protesto etmek amacıyla gerçekleştirdiği öğrenildi.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Kategoriler
Havacılık haberleri

Van’a Uçak Bileti Fiyatları Sabitlendi

Van’da meydana gelen deprem sonrasında yoğun talep gören Van hattı uçak seferlerinde uçak biletleri en yüksek fiyattan satılmaya başlanmıştı.Ancak Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu yaptığı açıklama ile Van’a gidecek yolcular için uçak bileti fiyatlarını sabitlediklerini açıkladı.

THY’nin bu duyarlılığına diğer havayolu şirketleri de katıldı ve Sunexpress,Pegasus Havayolları Van’a hattına koymuş oldukları ek seferlerde uçak bileti fiyatlarını sabitledi.İstanbul Atatürk Havalimanı,İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı,Ankara Esenboğa Havalimanı ve İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan Van Ferit Melen Havaalanı hattında bu uygulama geçerli olacak.Ülkenin bu zor zamanlarında herkesin üzerine düşeni yapmasının gerektiğini ifade eden havayolu şirketlerinin üst yöneticileri kendi üzerini düşeni yapmaya çalıştıklarının altını çiziyor.

Havayolu şirketlerinin ek sefer ve uçak bileti fiyatlarını çağrı merkezlerinden ve kurumsal internet sitelerinden öğrenebilirsiniz.

Kategoriler
Havalimanı İş ilanları

Kurtarma Ve Yangınla Mücadele Memuru Aranıyor

Sabiha Gökçen Havaalanında çalıştırmak üzere “Kurtarma Ve Yangınla Mücadele Memuru” aranıyor.Sabiha Gökçen Havaalanı’nda faaliyet göstermekte olan HEAŞ (Havaalanı İşletme Ve Havacılık Endüstrileri A.Ş) tarafından takibi yapılan iş ilanı için başvuruda bulunacak adaylarda bulunması gereken özellikler aşağıda belirtilmiştir;

-Üniversitelerin İtfaiyecilik ve yangın güvenliği bölünden mezun,

-E sınıfı sürücü belgesine sahip,

-Askerlik sorunu bulunmayan,

-İşinin gereği olan sözlü iletişime sahip olabilecek düzeyde ingilizce bilen,

-İstanbul anadolu yakasında ikamet eden veya edebilecek,

-İşinin gerektirdiği enerjiye sahip çevresiyle uyumlu,

Kişiler işe alınacaktır.

Başvuru: 0216 585 51 14 numaralı telefon aracılığıyla yapılacaktır.

Kategoriler
Havalimanı İş ilanları

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda Staj Yapma İmkanı

İstanbul’un iki büyük havalimanından biri olan Sabiha Gökçen Havalimanı’nda staj yapmak isteyen öğrencilere güzel haber.Sabiha Gökçen Havaalanı işletim hakkını elinde bulunduran ISG Uluslararası Havalimanı Yatırım Yapım ve İşletme A.Ş isimli şirkette staj yapmak isteyen öğrenciler staj yapmak istediği alanı belirtmek suretiylr başvuru yapmaları halinde şirket bünyesinde staj yapabilecekler.

Genel Şartlar:

 • Üniversitelerin İktisadi ve İdari Bilimler, Mühendislik Fakültelerinde ve/veya Turizm Otelcilik, Sivil Havacılık Ulaştırma İşletmeciliği Bölümlerinde öğrenim gören,
 • Tercihen İngilizce bilgisine sahip,
 • MS Office programlarını kullanabilen,
 • “Zorunlu Staj” yükümlülüğü olan,
 • Anadolu Yakası’nda ikamet eden

Şirketin Satınalma, Mali İşler, Teknik Hizmetler, İnsan Kaynakları, Ticari İşler, Yer Hizmetleri, Otel , Mutfak, Güvenlik Hizmetleri departmanlarında görev verilmesi planlanan staj süresi ve daha fazla bilgi için ik@sgia.aero mail adresine mail atabilirsiniz.

Kategoriler
Uçuş Bilgileri

Sabiha Gökçen Havalimanı Uçak saatleri

Kategoriler
Havacılık haberleri

Cumhurbaşkanı Ve Başbakan’ın Uçakları Büyük Tehlike Atlattı

Devletin zirvesinde bulunan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan birer gün arayla bulundukları uçaklar büyük tehlike atlattı.Cumhurbaşkanı’nın Gabon’a gidişi sırasında;Başbakan’ın ise Kahramanmaraş’a gidişi sırasında uçakları tehlike atlattı.Pilotların tecrübesi uçakların tehlikeyi atlatmalarında büyük rol oynadı.

İlk olarak Cumhurbaşkanı Abdullah Gül resmi ziyaretleri için gittiği Gabon’un başkenti Libreville’ye inişi sırasında türbülansa girdi.Havanın etkisiyle uçağın burnu havaya kalktı.Otomatik pilottla inişe geçen uçağın kontrolünü hemen manuel konuma alan Kaptan Pilot Ceyhan Yılmazcan uçağın inişini gerçekleştirdi.Uçağın inişi sırasında meydana gelen durumu merak eden Cumhurbaşkanı Abdullah Gül,Kaptan Pilotun”Sayın Cumhurbaşkanım, Libreville’ye inişimiz, bizim eğitimler sırasında genç arkadaşlarımıza simülatörde ‘en riskli hava’ diye gösterdiğimiz koşullar kapsamındaydı. Şiddetli yağmur, şimşek ve fırtına vardı. Otomatik pilot, uçağın burnunu havaya kaldırdı. Yani, pas geçmemizi istedi. Hemen manuele aldım, pisti görmekte biraz zorlansak da inişi yaptık. Pas geçsek karşımızda daha riskli hava koşulları vardı. Bizden sonra bir saat boyunca başka uçak inemedi.” cababını aldı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ise ziyaret için gitmek üzere İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan “ANA” uçağı ile yola çıktı.ancak uçağın kalkış sonrasında göstergelerinde uçağın teknik arıza sinyali verdiğini tespit eden pilot uçağın Maraş’a gitmesinin risk oluşturacağını söyleyerek Ankara Esenboğa Havalimanı’na iniş yapması gerektiğini söyledi.Ankara kule ile irtibata geçen pilot hemen pisttin hazırlanmasını isteyerek iniş için gerekli ortamın hazırlanması talimatını verdi.İnişe geçen Başbakanlık Uçağı “ANA” uçağı sorunsuz şekilde iniş gerçekleştirdi.Burada “ANA” uçağı hangara çekilirken diğer devlet uçağı olan “DAP” uçağı ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Maraş’a Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan hareket etti ve yolculuğun ardından Maraş’a vardı.

Kısa bir süre içerisinde devletin zirvesinde bulunan iki devlet adamının uçaklarında meydana gelen arıza ile akıllara böyle önemli şahsiyetleri taşıyan uçakların gerekli bakımların yapılamadığı geldi.

Kategoriler
Havalimanı İş ilanları

MYTECHNIC İş İlanları

İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı hangarlarında faaliyetlerini sürdürmekte olan MYTECHNIC yayınlamış olduğu ilan ile farklı bölümlerde çeşitli eleman alımı yapacağını kamuoyuna duyurdu.MYTECHNIC “Uçak Bakım Planlama Şef Mühendisi,Uçak Yapısal Sistemleri Şef Mühendisi,Uçak Gövde Sistemleri Şef Mühendisi,Uçak Yapısal Sistemleri Mühendisi,Uçak Gövde Sistemleri Mühendisi” pozisyonlarına eleman aradığını duyurdu.

Kategoriler
Havacılık haberleri

İstanbul’da Kar Yağışı

Bu hafta içerisi yurt genelinde etkili olması beklenen kar yağışı akşam saatlerinde İstanbul’un yüksek kesimlerinde yağmaya başladı.Şehir merkezinde ise karla yağmur karışık şekilde yağıyor.

İstanbul’a hava ulaşımını tercih ederek gelmeyi planlayan yolcuların en azından havaalanına gitmeden önce hava durumu hakkında bilgi alınmasını size öneriyoruz.Hafta boyunca etkili olması beklenen soğuk hava ve karın hava ulaşımını etkilebileceğini iafade eden yetkililer yolcuları uyarıyor.http://www.airportturk.net/istanbul-hava-durumu-3.html burada bulunan günlük hava durumu ile size yardımcı olmayı umuyoruz.

Kategoriler
Havalimanı İş ilanları

Sabiha Gökçen Havaalanı İş İlanı

Pegasus Havayolları’nın Sabiha Gökçen Havaalanı’nda yer hizmetlerine bağlı olarak çalışacak “Nöbetçi İstasyon Müdür Yardımcısı” aradığını kamuoyuna duyurdu.İş tanımı olarak;Operasyonunun Uluslararası Sivil Havacılık ve Pegasus Havayolları kurallarına uygun bir şekilde,gerçekleştirilmesini sağlamak,Personel kaynak planlamasını yapmak,İstasyon hedeflerinin gerçekleştirilmesine destek vermek şeklindedir.

Başvuruda Bulunacak Kişilerde Aranan Özellikler:

 • En az lise mezunu
 • İyi derecede İngilizce bilgisi
 • En az 5 yıl havayolu istasyon deneyimi
 • Office programlarına hakim
 • Ekip çalışmasına yatkın ve ekip yönetiminde deneyimli
 • Tercihen İstanbul Anadolu yakasında ikamet eden
 • Vardiyalı çalışma düzenine uygun

Son Başvuru Tarihi:28.02.2011

Kategoriler
havalimanı araç kiralama

Sabiha Gökçen Havalimanı Rent A Car Şirketleri

İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı’nda bulunan araç kiralama şirketleri diğer adıyla Rent A Car şirketlerinin iletişim numaraları:

WRC WORLD RENT A CAR 0216 – 588 01 17/0216 – 585 51 93

DECAR RENT A CAR 0216 – 588 05 40/0216 – 588 05 41

HERTZ RENT A CAR 0216 – 588 01 40 / 41 / 43

WRC WORLD RENT A CAR(İç Hatlar) 0216 – 588 01 18

AVIS RENT A CAR (İç Hatlar) 0216 -588 00 48/0216 – 585 51 54

Kategoriler
Havalimanı İş ilanları

Sabha Gökçen Havaalanı İş Başvurusu

Asya kıtasında bulunan İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı sürekli büyüyerek yolcu kapasitesini arttırması ile İstanbul Anadolu yakası havayolu ulaşımını tercih edenlerin uğrak adresi oldu.Bu büyümeye parelel olarak istihtam edeceği personel sayısında da artış olması muhtemel.Bu yüzden pozisyon belirtmeksizin Sabiha Gökçen Havaalanı resmi isnternet sitesinden genel bir iş başvuru ilanı yayınladı.

Başvuruda bulunacak adayların;

 • Üniversite mezunu olmak
 • İyi derecede İngilizce bilgisine sahip olmak
 • 30 yaşını aşmamış olmak
 • Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği bulunmamak
 • İstanbul Anadolu yakasında ikamet ediyor olmak
 • Vardiyalı çalışma düzenine ve yoğun çalışma temposuna uyum sağlayabiliyor olmak

Sartları aranıyor.

Başvuruda bulunacak adaylar BURAYA tıklayarak,Sabiha Gökçen Havaalanı İş başvuru kısmına yönlendirilecektir.

*Genel başvuru ilanıdır, belli bir pozisyonu doldurmak amacıyla yayınlanmamıştır. Bu ilana yapılan başvurular, ileride oluşabilecek tüm pozisyonlar için değerlendirmede (Yabancı Dil Sınavı, Genel Yetenek Sınavı…vb uygulamaların ardından) kullanılacaktır.

Kategoriler
Havalimanı İş ilanları

İnsan Kaynakları Müdürü Aranıyor

İstanbul’un Asya kıtasında bulunan Sabihan Gökçen Uluslararası Havaalanında “insan kaynakları müdürü” konumunda çalıştırılmak üzere  bay- bayan arandığını bir ilan ile duyurdu.

Başvuruda bulunacak kişilerde aranılan özellikler;

Başvuru yapacak kişiler;15 Ekim saat 17:00’ye kadar hr@sgairport.com adlı mail adresine eposta yada 0216 58 5 51 14 numaralı faks ile başvurularını yapabilirler.