Kategoriler
Havacılık haberleri

25 Mart Günü Uçağı Olanlar Dikkat !

Ülkemizde 25 Mart 2012 tarihinde saat 03.00’te yaz saati uygulamasına geçiliyor.Uygulamaya göre saatler 1 saat ileri alacağız.Özellikle pazar günü uçuşu olan yolcuların bu konu hakkında dikkatli olmasını öneriyoruz.

Havayolu şirketleri yolcuları uyararak tüm uçak seferlerinin kalkış saatleri yeni saat uygulamasina göre düzenlenmiş olup kalkış saatlerinde hiç bir değişiklik olmayacağı şeklinde uyarıyor.

Kategoriler
Uçuş Bilgileri

Trabzon Havalimanı Uçuş Saatleri

Kategoriler
Havacılık haberleri

İstanbul İle New York Arası 3 Saate İniyor

Uçak imalat alanında dünyanın en önemli isimlerinden olan amerikalı uçak üreticisi Boeing yeni bir proje üzerinde çalışmaların son noktaya geldiği ifade ediliyor.Bu projede 787 Dreamliner adıyla üretimi yapılacak olan yeni uçağı ile uzun menzilli uçuşların süresinde minimum seviyeye çekilecek.

787 Dreamliner ile İstanbul ile New York arası 10 saat olan mesafe 3 saate inecek.Amerika Patent İmalatından yetkiyi alan Boeing firması yolcu kapasitesi 200 olarak planlanan yeni uçakların üretimi için iş başı yapacak.

Süpersonik uçak ile uçak sektöründe bir devrim yaşatacak olan Boeing,uçak siparişi için ilk başvuru yapan havayolu firmalarından birinin de Türk Hava Yolları olduğu açıkladı.