Kategoriler
uçak bileti kampanya

29,99 TL’ye uçak bileti

Pegasus Airlines tarafından düzenlenen kampanya çerçevesinde kış mevsiminde yurt içi her şey dahil 29,99 TL’ye Kıbrıs’da 69,99 TL’ye uçma fırsatı.

Düzenlemiş olduğu kampanyalar ile sık sık gündeme gelen Pegasus Hava Yolları duyurmuş olduğu yeni kampanyası ile yine adından söz ettiriyor.Yeni düzenlenen kampanya çerçevesinde 25 Ağustos-6 Eylül tarihleri arasında Pegasus Havayolları resmi internet sitesi aracılığıyla satın alınacak uçak biletleri ile yurt içi uçak seferlerinde 29,99 TL,Kıbrıs uçak seferlerinde ise 69,99 TL’den uçabilirsiniz.

1 Ekim 2015 ile 26 Mart 2016 tarihleri arasında yapılacak seyahatlerde geçerli olacak kampanyada aşağıda verilen tarihlerdeki uçuşlar kampanya kapsamı dışındadır.

 • 27 Ekim – 1 Kasım 2015
 • 31 Aralık 2015- 4 Ocak 2016
 • 21-25 Ocak 2016
 • 30-31 Ocak 2016
 • 4-8 Şubat 2016

Kampanya 520 bin koltuk için geçerlidir.

Kategoriler
Havacılık haberleri manşet haberler

Havayolu şirketlerinin kaç adet uçağı var?

filo

Sivil havacılık sektöründe faaliyet gösteren havayolu şirketlerinin kaç adet uçağının olduğunu merak ediyor musunuz?

Artan yolcu sayısı ile birlikte havayolu şirketleri de filosundaki uçak sayılarını arttırmaktadırlar.Peki ülkemizde faaliyet gösteren havayolu şirketlerinin kaç adet uçağı bulunmaktadır.işte 2015 yılı itibariyle havayolu şirketlerinde bulunan uçak sayıları;

THY :290 adet
SunExpress : 69 adet
Pegasus Hava Yolları : 51 adet
OnurAir : 22 adet
Freebird Airlines : 10 adet
Atlasglobal Havayolları : 18 adet
Corendon airlines : 11 adet
İzmir Havayolları : 3 adet
Tailwind Havayollar : 2 adet
Borajet : 6 adet

Kategoriler
Havacılık haberleri

Sabiha Gökçen Havaalanı’na inemeyince Kocaeli’ne indi

Adana-İstanbul seferini yapan yolcu uçağı İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na iniş yapamayınca Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı’na iniş yaptı.

Pegasus Havayolları’na ait Adana-İstanbul uçağı Sabiha Gökçen Havalimanı’na iniş izni verilmeyince Kocaeli’ne yönlendirildi.Pistte devam eden bakım çalışmaları nedeniyle uçağın iniş izni verilmediği ifade eden yetkililer,Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı’nın sivil uçuşlara açık bir havaalanı olduğunu,İstanbul Anadolu yakasına 1 saat mesafede olması sebebiyle tercih edildiğinin altını çizdi.

Yolcular pist bakım çalışmalarının yolcu yoğunluğunun en fazla olarak yaşandığı yaz mevsiminde yapılması nedeniyle havayolu şirketine ve havalimanı terminal işletme müdürlüğüne tepki gösterdi.

Uçaktan inen yolcular şirket tarafından yönlendirilen otobüslerle İstanbul’a intikal ettirildi.

Kategoriler
Havacılık haberleri

Hava İş’ten Pegasus personeline çağrı

pegasus hava is

Türkiye Sivil Havacılık Sendikası Hava-İş,Pegasus Havayolları çalışanlarını sendika çatısı altına girmeye davet etti.

Hava-İş Sendikası Başkanı Ali Kemal Tatlıbal tarafından yapılan çağrıda özellikle Pegasus Havayolları çalışanlarına Türk Hava Yolları personelinin haklarının sağlanacağının vaat edildiği dikkat çekti.Sendikaya davet edilenlere direnpegasus.com isimli internet sitesi ile ulaşmayı hedefleyen sendika tarafından yapılan işte o bildiri;

“DEĞERLİ PEGASUS ÇALIŞANI İŞÇİ KARDEŞİM;
BİLİNDİĞİ ÜZERE TÜRKİYEDE HAVACILIK ALANINDA TEK TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİNİ TÜRKİYENİN EN BÜYÜK HAVAYOLU ŞİRKETİ OLAN TÜRK HAVA YOLLARI İLE İMZALAYAN SENDİKAMIZ YİNE TÜRKİYENİN EN BÜYÜK ÖZEL HAVAYOLU OLAN PEGASUSTAKİ SİZ KARDEŞLERİMİZİ DE ÖRGÜTLEMEK İÇİN MÜCADELEYE BAŞLIYOR.

AMACIMIZ THY DE ÇALIŞAN SENDİKALI PERSONELİN ÇOK ALTINDA ÜCRETLE VE ÇOK DAHA KÖTÜ ŞARTLARDA ÇALIŞAN SİZLERİ HAVA-İŞ ÇATISI ALTINDA ÖRGÜTLEMEK VE İŞVEREN İLE ADİL ŞARTLARDA BİR TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALAYARAK HAKKINIZ OLAN ŞARTLARDA ÇALIŞMANIZI SAĞLAMAKTIR.

İŞÇİ OLARAK TEK BAŞINIZA PEGASUS YÖNETİMİNDEN ALAMAYACAĞINIZ HAKLARI SİZİN İÇİN ALACAK TEK KURUM HAVA-İŞ SENDİKASIDIR. SİZE BASİT BİR ÖRNEK VERMEK İSTİYORUM. THY DE YENİ İŞE BAŞLAYANBİR KABİN MEMURU İLE PEGASUSTA YENİ İŞE BAŞLAYAN BİR KABİN MEMURU ARASINDAKİ MAAŞ FARKI 3 KATINA YAKLAŞMAKTADIR. (THY DE İKRAMİYE DAHİL BAŞLANGIÇ ÜCRETİ 3500-4000 TL ARASINDADIR)

BU FARK KENDİLİĞİNDEN VE TEK SEFERDE OLUŞMADI. BU ÖRGÜTLÜ VE KARARLI MÜCADELENİN BİR ÜRÜNÜDÜR. ELBETTEKİ TEK SEFERDE BU FARKIN KAPANMASI MÜMKÜN OLMAYACAKTIR. ANCAK BU KADAR FARK OLUŞMASININ TEK NEDENİ SENDİKASIZ OLUNMASI VE BİREYSEL MÜCADELENİN İMKANSIZLIĞIDIR.

PLANLADIĞIMIZ ÖRGÜTLENMEYİ BAŞARDIĞIMIZDA VE PEGASUS İLE TİS MASASINA OTURDUĞUMUZDA ALMAYI HEDEFLEDİĞİMİZ HAKLARDAN EN ÖNEMLİSİ İŞ GÜVENCESİDİR. BİLİNDİĞİ ÜZERE 4857 SAYILI İŞ KANUNUNA GÖRE ÇALIŞMAYAN KABİN MEMURU VE PİLOTLAR İŞ GÜVENCESİ HÜKÜMLERİNDEN FAYDALANAMAMAKTADIR. ÖRNEĞİN 6 AYINI DOLDURMUŞ BİR KAPTAN PİLOT THY DEN HAKSIZ BİR ŞEKİLDE İŞTEN ÇIKARILIRSA YAKLAŞIK 300-400.000 TL TAZMİNAT ALIR. (4+4/8 MAAŞ TAZMİNAT) AYNI DURUM PEGASUSTA VEYA DİĞER HAVAYOLLARINDA OLURSA BU HAKTAN MAHRUM KALINMAKTADIR.

HİÇBİR İŞVEREN İŞYERİNDE SENDİKAYI İSTEMEZ. ÇÜNKÜ BİLİR Kİ BİR İŞÇİNİN SESİ FAZLA ÇIKAR VE HAKKINI İSTEMEK KONUSUNDA ISRARCI OLURSA ANCAK SENDİKA YOKSA KEYFİ DAVRANIP O İŞÇİYİ KAPININ ÖNÜNE KOYABİLİR. İŞSİZ KALMAYI GÖZE ALAMAYAN İŞÇİ DE HAKKININ YENİLDİĞİNİ BİLE BİLE MEVCUT DURUMA KATLANIR. ANCAK SENDİKA OLURSA İŞVEREN BU ŞEKİLDE KEYFİ DAVRANAMAZ. YASALARDAN KAYNAKLANAN BİRÇOK HAKKI ANCAK SENDİKA VASITASIYLA KULLANABİLİRSİNİZ. SENDİKAL TAZMİNAT (EN AZ 12 AYLIK MAAŞ) VEYA SENDİKAL İŞ GÜVENCESİ (TEMSİLCİNİN İŞ AKDİNİN FESHEDİLEMEMESİ) GİBİ BİRÇOK HAKKINIZ MEVCUTTUR. AYRICA HAVACILIK SEKTÖRÜ HIZLA BÜYÜDÜĞÜ İÇİN SEKTÖRDE SÜREKLİ BİR İŞGÜCÜ AÇIĞI VAR. HER YIL 10.000 CİVARINDA İNSAN HAVACILIK SEKTÖRÜNE GİRİYOR. SADECE THY YILDA BİNDEN FAZLA KABİN MEMURU İSTİHDAM EDİYOR.

YANİ BU MÜCADELEYE KATILIRSAM İŞSİZ KALIRMIYIM KORKUNUZ OLMASIN.
“ZİNCİRLERİNİZDEN BAŞKA KAYBEDECEK BİRŞEYİNİZ YOK” VE BU ZİNCİRLERİ BİRLİKTE KIRACAĞIZ
SENDİKAMIZ DA TÜM İMKANLARIYLA ARKANIZDA DURACAK.

AYRICA AĞUSTOS/EYLÜL AYI İŞİN EN YOĞUN OLDUĞU AYLAR VE İŞVEREN BU DÖNEMDE İŞÇİ ÇIKARTMAYI GÖZE ALAMAZ. ÇÜNKÜ BU AYLARDA İŞVEREN, İŞÇİLERİN EMEĞİNİ SONUNA KADAR SÖMÜRÜYOR ANCAK ÖRGÜTLÜ MÜCADELE İLE HAKLAR ALINABİLİR.

HİÇBİR HAK KENDİLİĞİNDEN VERİLMEZ VE MÜCADELE EDİLMEDEN ALINAMAZ.

HEPİNİZİ HAVA-İŞ ÇATISI ALTINDA ÖRGÜTLENMEYE VE HAVAİŞ AİLESİNE KATILMAYA DAVET EDİYORUM.
BİRLİK OLURSAK İŞVEREN ÖNÜMÜZDE DURAMAZ.

ŞİMDİ DAYANIŞMA ZAMANI,
DİRENEREK HAKKIMIZI,
EMEĞİMİZİN KARŞILIĞINI ALACAĞIZ.
BİZİMLE AŞAĞIDAKİ MAİL ADRESLERİNDEN VE TELEFONLARDAN İRTİBAT KURABİLİRSİNİZ.

ŞİMDİ DİRENİŞ VE HAKKIMIZI ALMA ZAMANI”

 

Kategoriler
uçak bileti kampanya

Pegasus ile yüzde 30 indirimli uçun!

Pegasus Havayolları düzenlemiş olduğu kampanya çerçevesinde uçak biletlerini yüzde 30 indirimli olarak satışa sundu.

Uç Uç günleri sloganıyla kamuoyuna duyurulan kampanya çerçevesinde yurt içi uçak biletlerini 13-14 Ağustos 2015 tarihleri arasında Pegasus Plus hesabını aracılığıyla satın alarak kampanyadan faydalanabilirsiniz.Satın alınacak uçak biletleri ile 30 Eylül ile 30 Kasım 2015 tarihleri arasında seyahat edebilirsiniz.

Kategoriler
Havacılık haberleri

Pegasus Havayolları’nın alt yapısı çöktü

Pegasus Havayolları’nın yer hizmetlerinde kullanılan sistemin arıza yapması nedeniyle havaalanlarında bagaj işlemleri durma noktasına geldi.

Pegasus Havayolları tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada “Yer hizmetleri alt yapısındaki teknik bir problem sebebiyle tüm havalimanlarında bagaj ve biniş işlemlerinde bazı gecikmeler yaşanmaktadır. Bu teknik problemden ötürü bazı uçuşlarımızda gecikmeler söz konusu olmaktadır. Anlayışınız için teşekkür ederiz. “ifadelerine yer verildi.

Kategoriler
uçak bileti kampanya

1 bilet alana 1 bilet bedava

Pegasus Hava Yolları düzenlemiş olduğu kampanya ile 1 bilet alana 1 bilet bedava veriyor.

Pegasus Airlines’ın düzenlemiş olduğu kampanyadan faydalanmak için 21-27 Temmuz 2015 tarihleri arasında yurt içi veya yurt dışı uçuşunuz için flypgs web sitesi,mobil uygulama aracılığıyla uçak biletlerini satın almanız gerekmektedir.Satın alacağınız uçak biletleri ile 1  Ağustos-31 Ekim 2015 tarihleri arasında seyahat ettiğiniz takdirde 1 Kasım 2015-26 mart 2016 tarihleri arasında kullanılmak üzere bir adet yurt içi veya yurt dışı uçak bileti kazanacaksınız.

Detaylı bilgi için Pegasus çağrı merkezi 0888 228 12 12 (Dakikası 1,5 TL olarak ücretlendirilir)

Kategoriler
Havalimanı İş ilanları

Pegasus’tan ezber bozan iş ilanı

İş başvurularında başvuru esnasında almış olduğu ücret ile eleştirilen Pegasus Airlines,bu kez ücretsiz iş ilanı yayınladı.

Havacılık sektöründe en sık iş ilanı yayınlayan havayolu şirketlerinin başında şüphesiz Pegasus Havayolları geliyor.Ancak online olarak yapılacak olan iş başvurularında başvuru ücreti talep etmesi tepki topluyordu.Bu kez Pegasus Airlines yeni duyurmuş olduğu pilot alımı ile ilgili başvuru şartlarını ve iletişim bilgilerini kurumsal web sitesi aracılığıyla paylaştı.

İşte Pegasus Airlines pilot alımı ile ilgili başvuru koşulları ve iletişim bilgileri;

 • Toplam uçuş saati minimum 4500 saat
 • B737NG / A320 Kaptan olarak 1000 saat ve minimum 1 yıl deneyim
 • JAA/EASA lisansı
 • JAR ATPL lisansı min. ICAO English level 4
 • Class I Sağlık Sertifikası

Başvuru için kişisel özgeçmişinizi  “ik@flypgs.com” adresine yollamanız yeterli olacaktır.

Kategoriler
Havalimanı İş ilanları

Pegasus’tan 39 farklı pozisyon için iş ilanı

Pegasus Airlines tarafından 39 farklı kategoride yeni iş alımı duyurusu yaptı.

Kabin memurundan pilota,pilottan bagaj destek elemanına kadar farklı bir çok açık pozisyon için yapılacak işçi alımları için yapmanız gereken kendinize uygun olan pozisyon için başvuru formunu doldurmak.Başvuruda bulunan adaylar Pegasus Airlines İnsan Kaynakları departmanı tarafından görüşmeye çağrıldıktan sonra mülakata tabi tutulacak olup,pozisyonun niteliğine göre çeşitli  kişilik testleri ve gerekli olması halinde yabancı dil bilgisi test edilecektir.

Pegasus Airlines tarafından açıklanan açık iş pozisyonları;

 • Kasa Uzman Yardımcısı
 • İş Geliştirme Uzmanı
 • Hava Kargo Operasyon Uzmanı
 • Performance Marketing Specialist
 • Kalite Uzmanı- Çevre Mühendisi
 • Gelir Kontrol Sistemleri Kıdemli İş analist
 • Şut Altı Postabaşı
 • Şut Altı Şefi
 • Operatör
 • İşçi
 • Apron Şefi
 • Apron Postabaşı
 • Temizlik Postabaşı
 • Ekip Planlama Uzman Yardımcısı
 • Mobil Ürün Geliştirme ve Pazarlama Uzmanı
 • Sistem Network Uzmanı
 • Kıdemli Yazılım Geliştirme Uzmanı
 • Orta Vade Planlama Mühendisi
 • Teknik Eğitmen
 • Takımhane Elemanı
 • Teknik Depo Elemanı
 • Kargo Memuru
 • Lisanslı Yapısal Uçak Teknisyeni
 • Tarife Uzman Yardımcısı
 • İnsan Kaynakları Stajyeri
 • ATÖLYE BOYAMA TEKNİSYENİ
 • Tecrübeli – Tecrübesiz Kabin Memuru
 • ATÖLYE ELEKTRİK TEKNİSYENİ
 • ATÖLYE MEKANİK-HİDROLİK TEKNİSYENİ
 • Ramp Müdür Yardımcısı – Kargo
 • Ramp Müdürü
 • Kaptan Pilot
 • Sabiha Gökçen Havalimanı Ekip Arkadaşları
 • Kabin Teknisyeni
 • Engelli Personel
 • Hava Operasyon Sorumlusu
 • Kayıp Eşya Sorumluları
 • Bagaj Destek Elemanı
 • Misafir Hizmetleri Departmanı – Takım Arkadaşları

 

Kategoriler
Havacılık haberleri

Pegasus’tan süpriz doğum günleri

Pegasus Havayolları yolcularına yapmış olduğu süprizlerle fark yaratıyor.

Ali İsmail Sabancı tarafından 2005 yılından itibaren hızla büyüyen hava yolu şirketi Pegasus Havayolları,sosyal projeler ile adından söz ettirmeye devam ediyor.Filosuna katmış olduğu uçaklara yolcu çocuklarının isimlerini vererek gönülleri fetheden şirket,seyahatler sırasında da yapmış olduğu güzel jestler ile yolcularını şaşırtmaya devam ediyor.Seyahat sırasında yolculuk eden yolcularından seyahat tarihinde doğum günü olan yolcularına kabin ekibi tarafından süpriz doğum günü pastası ikram ediliyor.Bu jest karşısında şaşkınlıklarını gizleyemeyen şanslı yolcunun o anları diğer yolcular tarafından alkışlarla daha güzel bir hal alıyor.Bu şanslı yolculardan biri de 31 Ocak 2011 tarihinde dünyaya gelen Göktuğ Gökçe isimli küçük çocuk oldu.Pegasus Havayolları misafiri olarak İstanbul’dan Samsun’a seyahati sırasında uçaktan yapılan tebrik anonsu sonrası kabin ekibinin pasta ikramı ile unutamayacağı anlar yaşayan küçük çocuğun mutlu halleri diğer yolcular tarafından da alkışlarla desteklendi.

Samsun’a indikten sonra yolcu beraberindeki ailesi tek tek kabin ekibine teşekkür ederek uçaktan ayrıldı.

 

Kategoriler
Havalimanı İş ilanları

Sabiha Gökçen Havalimanı iş ilanı

Pegasus Airlines,Sabiha Gökçen Havalimanı’nda bulunan departmanlarında görevlendireceği iş arkadaşları aradığını yayınlamış olduğu ilan ile kamuoyuna duyurdu.

Başvuru Şartları;

* En az ilköğretim seviyesi mezunu,

* 20 ile 50 yaş arası,

* Vardiyalı sistemde çalışabilecek,

* Beden gücüne dayalı işlerde çalışabilecek,

* Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış yada en az iki yıllık tecilli,

* İstanbul Anadolu yakasında ikamet eden veya edebilecek,

İş arkadaşları aranıyor.

Başvuru hakkında gerekli bilgi için TIKLAYINIZ

Kategoriler
uçak bileti kampanya

Pegasus Plus

Pegasus Airlines,kendi bünyesi içerisinde oluşturmuş olduğu uçuşpuan kazanma sistemi “Pegasus Plus” kamuoyuna tanıttı.

Pegasus Plus sistemine katılan Pegasus Hava Yolları yolcuları uçak bileti aldıkça kazanmış oldukları puanlarla sonraki zamanlarda alacakları uçak biletlerini indirimli olarak satın alabiliyor.Diğer uçuşpuan sistemlerinden farklı olarak Pegasus Plus puanlarıyla fazla bagaj ücretlerini,önceden bildirmek şartıyla yemek yiyebilirsiniz,koltuk seçiminde bulunabilirsiniz.

Pegasus Airlines’e ait resmi internet sitesi “flypgs.com” Pegasus Plus’a üye olabilirsiniz.

Kategoriler
Havacılık haberleri

Van’a Uçak Bileti Fiyatları Sabitlendi

Van’da meydana gelen deprem sonrasında yoğun talep gören Van hattı uçak seferlerinde uçak biletleri en yüksek fiyattan satılmaya başlanmıştı.Ancak Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu yaptığı açıklama ile Van’a gidecek yolcular için uçak bileti fiyatlarını sabitlediklerini açıkladı.

THY’nin bu duyarlılığına diğer havayolu şirketleri de katıldı ve Sunexpress,Pegasus Havayolları Van’a hattına koymuş oldukları ek seferlerde uçak bileti fiyatlarını sabitledi.İstanbul Atatürk Havalimanı,İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı,Ankara Esenboğa Havalimanı ve İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan Van Ferit Melen Havaalanı hattında bu uygulama geçerli olacak.Ülkenin bu zor zamanlarında herkesin üzerine düşeni yapmasının gerektiğini ifade eden havayolu şirketlerinin üst yöneticileri kendi üzerini düşeni yapmaya çalıştıklarının altını çiziyor.

Havayolu şirketlerinin ek sefer ve uçak bileti fiyatlarını çağrı merkezlerinden ve kurumsal internet sitelerinden öğrenebilirsiniz.

Kategoriler
Havacılık haberleri

Pegasus Elif Naz’ı Filosuna Kattı

Ülkemizin sivil havacılık sektöründe adından bahsettiren Pegasus Hava Yolları geçtiğimiz yıl içerisinde Boieng Firmasına vermiş olduğu 40 adet Boieng 737-800 model uçaklardan 16.sını teslim aldı.Uçağa “Elif Naz” ismi verildi.

Son yıllarda yaptığı yatırımlarla gelecekte marka sıralamasında daha ön sıralarda kendine yer bulmak için çalışmalarını sürdüren Pegasus Hava Yolları öncelik olarak filosunu genişletme konusunda adımlar atıyor.Boieng firmasına verilen 40 adet uçak siparişi ile bu amacına ulaşmayı hedefleyen Pegasus Hava Yolları son olarak “Elif NAz” ismi verilen uçağını teslim aldı.Şimdiye kadar 15  adet uçağını teslim alan Pegasus Hava Yolları bu uçaklara çalışanlarının çocuklarının isimlerini veriyor.Bundan önceki uçaklara Hayırlı, Hanım, Gülce, Ece, Selin, Merve, Dilara, Işık´ı, Duru, Sude Naz, Damla, Mina ile Nisa, Derin ve Nisa Nur isimlerini vermişti.

Elif NAz isimli çocuğun babası Pegasus Hava Yolları İzmir İstasyonun da çalışmakta olan Bahtiyar Şentürk olduğu ifade edildi.