Kategoriler
Havacılık haberleri

Havalimanına saldırı haberi THY Uçağını Geri Döndürdü

Pakistan’ın Karaçi kentinde bulunan ülkenin en önemli havalimanlarından olan Cinnah Havalimanı’na yapılan silahlı saldırı sonrası bu şehre seyir halinde bulunan THY uçağı geri döndü.

TSİ ile 22.00 sıralarında Pakistan da bulunan Cinnah Havalimanı’na giren terörist grup çevreye açmış olduğu yaylım ateşi ile ilk belirlemelere göre 23 kişi hayatını kaybederken 18 kişide yaralı olarak hastaneye kaldırıldığı açıklandı.Ülkelerin en güvenilir bölgelerinden biri olarak kabul eden havaliamanında meydana gelen olay havacılık dünyasında tepki ve şaşkınlıkla karşılandı.

Türk Hava Yolları’na ait yolcu uçağıda bu kent için seyir halindeyken kulenin uyarıları sonrası Sivas üzerinden İstanbul Atatürk Havalimanı’na geri döndü.

Kategoriler
Havacılık haberleri

Uçak Kaçırılmak İstendi

Pakistan merkezli havayolu şirketi PIA’ya ait yolcu uçağı kaçırılmak istendi.

Karaçi-Bavalvur seferini yapmak üzere havalimanında bekleyen yolcu uçağını henüz ismi açıklanmayan bir yolcu tarafından kaçırılmak istendi.Mürettebat tarafından etkisiz hale getirildiği öğrenilen yolcu güvenlik birimlerine teslim edildi.

Yetkililer,büyütülecek bir durumun söz konusu olmadığı açıkladı.

Kategoriler
Havacılık haberleri

Uçak 28 Yıllık Çıktı !

21 Nisan’da Pakistan’ın İslamabad kentinde düşen yolcu uçağı ile ilgili ortaya çıkan gerçek,kazanın nedeni gözler önüne serdi.

Bhoja Havayolları’na ait Boieng 737 tipi model uçağı hakkında ilginç bir ayrıntı ortaya çıktı.127 kişiye mezar olan uçağın 28 yıllık olduğunu öğrenen kamuoyu ,bu kadar eski bir uçağın nasıl seferlere konulduğunu merak ediyor.Uçağın kule ile irtibatı düşmesinden iki dakika önce kesildiğini açıklayan yetkililer,kara kutunun bulunduğunu ve kazanın meydana geliş nedeninin yakın zamanda kamuoyu ile paylaşılacağını ifade etti.

Bhoja Havayolları’nın 2000 yılında CAA’ya katkı payı ödememesi nedeniyle lisansı iptal edilmişti.

Kategoriler
Havacılık haberleri

Pakistan’daki Uçak Kazasından İlk Görüntüler

Bugün Pakistan’da meydana gelen uçak kazası ile ilgili görüntüler ajanslar tarafından yayınlandı.

İşte 118’i yolcu,127 kişiye mezar olan uçak kazasından ilk görüntüler;


Kategoriler
Havacılık haberleri

Pakistan’da Yolcu Uçağı Düştü

Pakistan’da yolcu uçağı düştü.Gelen bilgiler,kazadan kurtulanın olmadığı yönünde.

Karaçi-İslamabad seferini yapan Bhoja Airlines’a ait Boeing 737 tipi yolcu uçağı,Benazir Butto Havaalanı’na yakın bir bölgede düştü.İlk gelen açıklamalarda uçakta 120 civarında yolcu ve mürettebat bulunduğu ifade ediliyor.Olay yerine giden kurtarma ekipleri kazadan kurtulanın olmadığı şeklinde bilgi verdi.Uzmanlar,uçağın kötü hava şartları nedeniyle düştüğünü tahmin ediyor.

Kaza ile ilgili ayrıntılı bilgiler gelecek…

Kategoriler
Havacılık haberleri

Uçak Evin Üzerine Düştü

Pakistan’da küçük bir eğitim uçağı evin üzerine düştü.Olayda iki pilot da hayatını kaybetti.

Pakistan’ın doğusunda bulunan Lahor kentinde bugün ilginç bir olay yaşandı.Eğitim için havaalanan küçük eğitim uçağı kalkışından bir süre sonra teknik bir arıza olduğu sanılan bir arıza nedeniyle küçük bir evin üzerine düştü.İki pilot da hayatını kaybederken uçakta bulunan eğitmen pilotun kadın olduğu öğrenildi.

Kaza ile ilgili ayrıntılı bilginin teknik inceleme sonrası kamuoyu ile paylaşılacağı açıklandı.

Kategoriler
Havacılık haberleri

Pakistan Ve Küba’da Meydana Gelen Uçak Kazalarının Ayrıntıları-Haber İzle

Havacılık tarihi bakımından kötü bir gün geride kaldı.aynı gün içerisinde meydana gelen uçak kazalarında 90 kişi hayatını kaybetti.

İlk uçak kazası haberi Pakistan’dan geldi.İçerisinde italyan petrol şirketi ENI çalışanlarını taşıyan yolcu uçağı kalkıştan kısa bir süre sonra düştü.Uçağın kalkışı sonrasında kule ile irtibata geçti ve uçağın motorlarında sorun olduğu bildirdi.Kısa zaman sonra da uçak ile irtibat kesildi.

İkinci uçak kazası da Küba’da meydana geldi.İç hat seferi yapan ve içerisinde 68 yolcu bulunan yolcu uçağı, Santiago de Cuba kentinden başkent Havana’ya giden ve içinde 28’i yabancı uyruklu olmak üzere toplam 61 yolcu, 7 mürettabatın bulunduğu uçağın ülkenin iç kesimlerinde bulunan Sancti Spiritus eyaletinde düştü.Bu kazadan da sağ kurtulan olmadı.Uçağın kule ile irtibata geçtiği,arıza sinyalinden sonra uçak ile irtibatın kesildiği bildirildi.Uçakta 9 Arjantinli, 7 Meksikalı, bir Venezuelalı, 3 Hollandalı, bir Fransız, bir İspanyol, iki Avusturyalı, iki Alman, bir İtalyan ve bir Japon yolcu bulunuyordu.

k�ba ve pakistan u�ak kazas� izlesene.com