Kategoriler
Havacılık haberleri

Dikkat! Yenikapı-Havalimanı metro hattında çalışma var

İstanbul Ulaşım A.Ş Yenikapı-Havalimanı metro hattında çalışma yapılacağını duyurdu.Havalimanına gelen yolcuların bu konuda dikkat etmesi gerekiyor.

İstanbul Atatürk Havalimanı’na ulaşımda en çok tercih edilen metro hattının,Yenibosna makas bölgesinde yapılacak çalışma nedeniyle her iki seferden birinde metro aracı Yenibosna durağından Yenikapı istasyonuna geri dönecek.Yapılacak çalışmalar 23 Mart 2015 tarihine kadar sürecek.Yapılacak çalışmalar nedeniyle 6 dakika aralıklarla yapılan Yenikapı-Havalimanı arası seferler 12 dakika aralıklarla yapılacak.

Kategoriler
Havacılık haberleri

Atatürk Havalimanı’na Gidecek Yolcuların Dikkatine (Güncellendi)

Bugün İstanbul genelinde meydana gelen elektrik kesintisi nedeniyle İstanbul Atatürk Havalimanı’na gitmek için Aksaray-Havalimanı metro hattını kullanacak yolcuların metro istasyonlarını kullanmamalarını öneriyoruz.Alternatif güzergahlarla havaalanına ulaşmayı denemelisiniz.

Metro hattında meydana gelen arızanın giderilmesi halinde sitemizden duyuru yapılacaktır.Havalimanına alternatif yollar hakkında bilgi için aşağıda bulunan linke tıklayabilirsiniz.

İstanbul Atatürk Havalimanına Nasıl Gidilir

 

**14.01.2012 saat 18.00 itibariyle seferler normale dönmüştür.

Kategoriler
Havalimanı ulaşım

Atatürk Havalimanı’ndan Sabiha Gökçen Havaalanı’na Nasıl Gidilir

İstanbul’un yükünü çeken iki havaalanı, Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havaalanı arası yol mesafesi olarak hiç de yakın değildir.Havalanlarına ulaşım kategorimizden bu havaalanlarının İstanbul’da ki konumları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Sabiha Gökçen Havaalanı ve Atatürk Havalimanı arasında kendi ulaşım aracınız yada taksi  haricinde dirak olarak gitme şansınız bulunmamaktadır.Ancak Havaş servisleri arasında aktarmalar yaparak buraya daha hızlı ulaşım şansınız bulunmaktadır.BURADA bulunan haritadan ulaşım olanaklarını daha iyi anlayabilirsiniz.

*Havaalanından Metro ile metrobüs güzargahına eriştikten sonra metrobüs hattını kullanarak en kısa zamanda gidilir.Metrobüs UZUNÇAYIR durağında indikten sonra hemen metrobüs durağının altında otobüs durağından KADIKÖY-KURTKÖY-SABİHA GÖKÇEN H.LİMANI hattı olan E-10 geçer.Trafik açık olduğu zaman ortalama 1 saatte Sabiha Gökçen Havaalanına ulaşılır.

*E-10 otobüs hattı saatler için TIKLAYINIZ

Kategoriler
Havalimanı ulaşım

Atatürk Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Avrupanın sayılı havalimanlarından olan İstanbul Atatürk Havalimanına bir çok ulaşım seçeneği mevcuttur.Metro,taksi,otobüs gibi ulaşım araçları ile havaalanına ulaşım mümkündür.

Metro ile ulaşım;Sabah 6:00’da başlayan metro seferleri ile Aksaray’dan kalkan metro,merkezi semtleri takip ederek 45 dakikada havaalanına ulaşmaktadır.Metroseferleri gece 00:00’a kadar sürmektedir.

Belediye otobüsü ile ulaşım; Taksim meydanından 96T , Kadıköy rıhtımından 96K  nolu İETT otobüsleri ile sabah 6:00 ve gece 21:00 arası ulaşım sağlanmaktadır.

Havalimanında ayrıca Havaş servisleri ile Taksim,Etiler,Kozyatağı’dan servis ile Atatürk Havaalanına ulaşım sağlanmaktadır.Ayrıca İstanbul’da bulunan binlerce taksi ile 24 saat havaalanına ulaşım mümkün olmaktadır.