Kategoriler
Havacılık haberleri

THY İtalya seferlerini durdurdu

Türk Hava Yolları,İtalya’da başlayan grev nedeniyle bugün yapılması planlanan tüm İtalya merkezli uçuşlarını iptal ettiğini duyurdu.

İtalya genelinde başlayan greve hava trafik kontrolörlerinin de katılması nedeniyle hava ulaşımı durma noktasına geldi.Venedik,Roma,Milano kentlerine gün içerisinde uçak seferleri düzenleyen Türk Hava Yolları’da gelişmeler üzerine İtalya uçuşlarını iptal etti.Yolcuların mağdur olmaması için tüm imkanların seferber edildiğinin altını çizen THY yetkilileri,grevin sona ermesinin akabinde uçuşların gerçekleştirileceğini,duyurdu.

Avrupa’da da birçok havayolu şirketi de gün içerisinde gerçekleştireceği uçuşları iptal etti.

Kategoriler
Havacılık haberleri

Yolcu uçağı 111 yolcusu ile faciadan döndü

Havaalanına inişi sırasında dolu yağışına denk gelen yolcu uçağında bulunanlar zor anlar yaşadı.

Alİtaly Havayolllarınana ait Airbus A319 tipi yolcu uçağı Napoli Havalimanı’na inişi sırasında dolu yağışı nedeniyle uçakta bulunan 111 yolcu korku dolu anlar yaşadı.Pilotun soğukkanlılığı ve tecrübesi ile sorunsuz bir şekilde havalaanına inen uçakta bulunan yolcular tahliye edildi.Uçağın kokpit camının çatladığı ve burun kısmının tamamen tahrip olduğu görülürken uçak,teknisyenler tarafından bakım yapılmak üzere hangara çekildi.

Uçak Roma-Milano seferini yapıyordu.

alitaliy

Kategoriler
uçak bileti kampanya

Pegasus’la bu yaz İtalya 86,99 $

Pegasus Airlines,İtalya’nın Milan Bergamo Havaalanı’na 86,99 dolardan başlayan fiyatlarla uçuyor.

Yaz döneminin gelmesi ile birlikte hareketlenen havacılık sektöründe havayolu şirketleri düzenlemiş oldukları kampanyalar ile yolcularının yüzünü güldürüyor.Pegasus Havayolları’da İtalya hattında yoğun ilgi gören İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı ile İtalya Milan Bergamo Havaalanı arasında düzenlemiş olduğu uçak seferinin biletlerini 86,99 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunduğunu duyurdu.

İtalya’ya 86,99 dolardan başlayan fiyatlarla uçak biletleri Pegasus Airlines;bilet satış ofisleri,web sitesi ve çağrı merkezlerinden temin edebilirsiniz.

Kategoriler
Havacılık haberleri

İtalya yolcuların dikkatine

Yarın İtalya genelinde yapılacak olan grev nedeniyle bu ülkeye gidecek yolcuların seyahatlerini iyi planlamaları gerekiyor.

Türk Hava Yolları resmi internet sitesinden yapılan açıklama ile yarın İtalya genelinde hava trafik kontrolörlerinin grevi nedeniyle yarın İtalya merkezli uçuşlarının iptal edildiğini kamuoyuna duyurdu.

İşte 17 Şubat 2015 tarihli iptal edilen İtalya uçak seferleri;

italya ucak seferleri

Kategoriler
Havacılık haberleri

İtalya seferleri iptal edildi

Türk HavaYolları yarın düzenlemesi gereken İtalya seferlerini karşılıklı olarak iptal etti.

Türk Hava Yolları’nın resmi internet sitesinden yayınlanan duyuruya göre yarın İtalya genelinde yarın yapılacak olan Hava Trafik kontrolleri grevi nedeniyle İtalya merkezli uçak seferlerinin iptal edildiğini duyurdu.Bir günlük olacak bu iptallerin 17 Ocak tarihinden normale döneceği öğrenildi.

İşte İptal edilen uçak seferleri

italya

Kategoriler
Havacılık haberleri

THY’den iptal açıklaması

Türk Hava Yolları Avrupa’nın önemli şehirlerinden birine yapacağı uçak seferlerinin iptal edildiğini duyurdu.

İtalya’da yarın başlayacak olan grev nedeniyle Türk Hava Yolları’nın yapılması planlanan uçak seferlerinden bazılarının iptal edildiğini kamuoyuna duyurdu.THY yetkilileri İtalya’ya gidiş-geliş bileti olanların mutlaka havalimanına gelmeden önce 444 0 849 numaralı çağrı merkezini arayıp uçuşlar hakkında bilgi alması konusunda yolcularını uyardı.

İşte İptal Edilen Uçak Seferleri

iptal seferler

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uçuş Kodları:

İST: İstanbul Atatürk Havalimanı

FCO: Roma Leonardo da Vinci-Fiumicino Havalimanı

BLQ:Bolonya Bologna Guglielmo Marconi Havalimanı

MXP:Milano Malpensa Havalimanı

VCE:Venedik Marco Polo Havalimanı

Kategoriler
Havacılık haberleri

THY Uçağı İtalya’ya Acil İniş Yaptı

Türk Hava Yollarının İstanbul Barcelona seferini yapan yolcu uçağı İtalya ya acil iniş yaptı.

Öğle saatlerinde İstanbul Atatürk Havalimanından 143 yolcusuyla kalkan Airbus A321 tipi yolcu uçağı kalkışından 3 saat sonra yolculardan birinin rahatsızlanması nedeniyle İtalyanın Brindisi kentindeki Salento Havaalanına iniş yaptı.Sorunsuz bir şekilde havalimanına iniş yapan uçağın pilotu, sağlık ekiplerini uçağa çağırdı.Uçağa gelen sağlık ekipleri yolcuya ilk müdahaleyi yaptı.

Yolcu hastanede tedavi altına alınırken, uçak 142 yolcusu ile Barcelona’ya hareket etti.

Kategoriler
Havacılık haberleri

Bir ülke daha grev kararı aldı

Son günlerde Avrupa genelinde artan havacılık sektöründe yapılan grevlere bir ülke daha eklendi.

Dün Fransa’da başlayan havacılık grevi sonrası bu seferde İtalya’da varolan koşulların iyileştirilmesi amacıyla başkent Milano’da bulunan Malpensa ve Linea havalimanlarında grev kararı alındı.Alitalia çalışanlarının da greve destek vereceği öğrenilirken grev 24 Haziran’da başlayacak.

 

Kategoriler
Havacılık haberleri

Pilot kahraman ilan edildi

italya’da iniş sırasında tekerleri açılmayan uçağın  kaptan pilotuna yolcular kahraman gözüyle bakıyor.

Geçtiğimiz hafta meydana gelen olayda Bükreş-Roma seferini yapan Wizz Airlines’a ait yolcu uçağı Roma’da bulunan Fiumicino Havalimanı’na inişe geçtiği esnada uçağın iniş takımları teknik bir arıza  nedeniyle açılmadı.Içerisinde bulunan 165 yolcu ve 7 mürettebat ile birlikte riskli bir inış kararı alan pilot  uçağı sorunsuz bir şekilde pistte indirmeyi başardı.

Uçakta bulunan yolcular pilota minnetlerini dile getirirken pilot olayın fazla büyütülmemesi gerektiğini ve görevinin uçağı sorunsuz bir şekilde indirmek olduğunu söylediği öğrenildi.

Kategoriler
Havacılık haberleri

İtalya Uçağında PKK Krizi

İtalya’da uçağın son kontrollerini yapan THY kaptan pilotu Pushback aracının üzerinde teör örgütü PKK’yı öven yazıyı görünce çılgına döndü.

İtalya’nın Venedik şehrinde bulunan Marco Polo Havalimanı’nda İstanbul seferi için hazırlık yapan THY uçağının kaptan pilotu kendisine pist için yön vermekle görevli push back aracının üzerinde “I Love You PKK” yazısını görünce pilot,uçağın o araç ile çekilmesine izin vermedi ve uçağın sabotaj ihtimaline karşı tekrar kontrolden geçmesini talep etti.Aprona gelen güvenlik görevlileri uçakta bulunan valizleri tek tek arayarak tekrardan kontrolden geçirdi.

Pushback aracının bağlı bulunduğu şirketten yapılan açıklama,çalışanların araç üzerine bir çok yazı yazdığı ve bu yazıların bir çoğunun anlamının bilinmemesi nedeniyle böyle bir durumla karşı karşıya kalındığını,açıkladı.

Kategoriler
Havacılık haberleri

THY İtalya Seferlerini İptal Ettiğini Açıkladı

Türk Hava Yolları kamuoyuna kurumsal internet sitesinden yayınlamış olduğu bir duyuru ile İtalya seferlerini iptal ettiği açıkladı.

THY,İtalya’da sürmekte olan genel grev nedeniyle bu kararı aldığını belirtirken,seferlerin 6 Eylül 2011 tarihi itibariyle bir günlük seferlerin iptal olduğunun altını .izen yetkililer bazı İtalya seferlerinin ise gecikmeli olarak yapılacağının altını çizdi.

İşte iptal olan İtalya Seferleri:

-TK 1867/TK1868 – İstanbul-Venedik-İstanbul

-TK 1874/TK1875 – Milan-İstanbul-Milan

-TK 1861/TK1862 – İstanbul-Roma-İstanbul

-TK 1895/TK1896 – İstanbul-Milan-İstanbul

Gecikmeli yapılacak İtalya Seferleri

-TK 1309/TK1310 – İstanbul-Torino-İstanbul (6 saat 30 dk.)

-TK 1871/TK1872 – İstanbul-Bologna-İstanbul (5 saat 40 dk.)

-TK 1879/TK1880 – İstanbul-Napoli-İstanbul (6 saat)

Kategoriler
Havacılık haberleri

Bu İki Ülkedeki Grev Uçuşları Etkileyecek

Önümüzdeki 10 günlük zaman dilimi içerisinde Avrupa’nın iki önemli ülkesinde grev var.Bu iki ülkede yapılacak olan grev uçuşları da etkileyecek.

Yunanistan ve İtalya’da sendikaların grev kararı alması ile birlikte çalışanlar iş durdurracak.Tabi bundan en fazla vatandaş etkilenecek.İtalya’da 6 Mayıs Cuma günü Yunanistan’da ise 11 Mayıs çarşamba günü işçiler iş bırakma eylemlerine başlayacaklar.İtalya yapılacak grev ulaşım sektörü ile sınırlı kalırken Yunanistan da ise genel grev olacak.

Bu verilen tarihlerde yolculuk yapacak olanların bu bilgiler ışığında işlerini planlamalarını tavsiye ediyoruz.Çünkü grevler nedeniyle uzun süreli sefer ertelemeleri ve rötarlar olabilir.