Kategoriler
Havacılık haberleri

İki havaalanının ismi resmen değişti

Ağrı ve Hakkari’de bulunan iki havaalanının isminin değiştirildiğine dair karar bugün resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi.

Seçim döneminde Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından düzenlenen mitinglerde gündeme gelen ve isimlerinin değiştirileceği duyurulan Ağrı Havalimanı ve Hakkari-Yüksekova Havalimanı’nın isimlerinin değiştirildiğine dair Bakanlar Kurulu kararı yayınlandı.Resmi gazetenin yayınlanması sonrasında Ağrı Havalimanı’nın adı Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı,Hakkari Yüksekova Havalimanı’nın adı da Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı oldu.

Kategoriler
Havacılık haberleri

5 günde bin 150 yolcu

Yeni açılan Selahaddin Eyyubi Havalimanı’nı bin 150 yolcu kullandı.

Yıllardır terör nedeniyle proje aşamasında kalan ve Hakkari Yüksekova’da geçtiğimiz günlerde açılışı yapılan Selahaddin Eyyubi Havalimanı bölge halkı tarafından kullanılmaya başladı.Havalimanına bölge halkı tarafından büyük ilgi gösterirken yolcu istatistiklerine göre  Selahaddin Eyyubi Havalimanı’nı 5 günde bin 150 yolcu kullandı.

Türk Hava Yolları her gün İstanbul Atatürk Havalimanı,Ankara Esenboğa Havalimanı ve  Hakkari Selahaddin Eyyubi Havalimanı arası uçak seferleri düzenliyor.