Kategoriler
Havacılık haberleri

Hacı adayları Havaalanını Birbirine Kattı

Hac görevini yerine getirmek için Şanlıurfa GAP Havaalanına gelen hacı adayları uçağın geç gelmesi sebebiyle havaalanını birbirine kattı.

Kutsal topraklara gitmek için Türk Hava Yollarına ait yolcu uçağının gelmemesi havaalanında tepkiye neden oldu.Bugün saat 12.50’de kalkması gereken uçağın 6 saat rötar yapması hacı adaylarının sabrının taşmasına neden oldu.300 kişilik kafileden yükselen sesler THY çalışanlarının yeterli bilgi vermemesinden dolayı daha da yükselmeye başladı.Yetkililerin hacı adaylarına bilgi vermesi bekleniyor.

Havayolu şirketleri uçak seferlerinin çok yoğun olması sebebiyle vaktinde uçuşlarını gerçekleştiremediklerini ifade ediyor.

Kategoriler
Havacılık haberleri

Havayollarında Hac Mevsimi

2010 yılı hacı adaylarının  kutsal topraklara yolculukları başladı.Suudi Arabistana yolculuk etmek isteyen hacı adayları havaalanlarını yakınlarının da gelmesi ile birlikte tıklım tıklım doldurmaya başladılar.Havayolu firmaları da son hazırlıklarını tamamlayarak hacı adaylarını kutsal topraklara en güvenli ve kaliteli şekilde intikallerini sağlamaya çaba harcıyorlar.

Türk Hava Yolları yaklaşık olarak 420 kafile hacı adayını kutsal topraklara taşıyacak.Yolcularının kutsal topraklara ulaşması için kendini son derece titiz bir çalışma sonucu uygun hale getiren Türk Hava Yolları,yolculara güven vermeye devam ediyor.

Diğer hacı adayı taşıyacak havayolu firmamız,OnurAir; Saudia Airlines firmasının adı altında 280 kafile hacı adayını kutsal topraklara taşıyacak.OnurAir toplam 9 uçağı ile bu hizmette yerini alacak.