Kategoriler
Havacılık haberleri

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda büyük ayıp

hakan mutlu

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda yakınlarını yolcu etmeye gelen Gazi Hakan Mutlu,protez bacağı sökülerek x-ray cihazından geçirildi.

Şehit haberlerinin bu kadar yoğun yaşandığı bugünlerde İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda meydana gelen olay yürekleri burktu.1997 yılında mayına basması sonrasında sağ bacağını kaybeden Hakan Mutlu yakınlarını uğurlamak için geldiği Sabiha Gökçen Havalimanı ana giriş kapısında güvenlik kontrolünden geçişi sırasında protez bacağı güvenlik görevlileri tarafından çıkarıldı ve x-ray cihazına konuldu.Gazi kimliğini ibraz etmesi üzerine böyle bir olayın meydana gelmesine üzüldüğünü ifade eden Mutlu,çevresine yıllardır havaalanına geldiğini ve böyle bir olayla ilk defa karşılaştığını söyleyerek dert yandı.

Şort giyip gözle kontrol edilebilir bir protez bacağın gazi kartının ibrazına rağmen çıkartılarak x-ray cihazından geçirilmesi tepki topladı.

Kategoriler
Havacılık haberleri

Havalimanı sınıfta kaldı

Avrupa’nın önemli havalimanlarından biri AB teftişi sonucu güvenlik konusunda sınıfta kaldı.

AB’ye bağlı teftiş kurulu Frankfurt Havalimanı’nda yapmış olduğu denetimler sırasında x-ray cihazından silahla birlikte geçti.X-ray cihazından silahla geçebilen denetleyiciler hemen kontrol noktasındaki zafiyeti ortaya koyan bir rapor tuttu.Önemli bir havalimanının bu konuda eksiklik yaşaması havacılık dünyasında şaşkınlık yarattı.

Bu olay sonrası,Frankfurt Havalimanı’nda çalışan 2500 güvenlik görevlisi yeniden eğitimden geçecek.

Kategoriler
Havacılık haberleri

Havalimanına Girişler Artık Daha Zahmetsiz

Ülkelerin her zaman en sıkı korunan noktalarından olan havalimanları konusunda esneklik geliyor.Artık havalimanına girişlerde x-ray cihazı kaldırılırken pasaport konusunda da parmak izi dönemine geçiliyor.

TAV Ceo’su Sadri Şener tarafından kamuoyuna açıklanan yeni güvenlik uygulamalarında özellikle havalimalarına yakınlarını karşılamaya gelen ve uçağa yetişmek için hızlı hareket etmek zorunda olan yolcuların şikayet ettiği konuların başında gelen x-ray cihazları konusunda yeni uygulama ile sadece uçağa binecek olan yolcular tek x-ray cihazından kontrol edilecekler.Böylece havalimanına yolcu karşılamaya gelen yolcu yakınları x-ray cihazından geçmeyecek.Ayrıca pasaport kontrollerinde de Türk vatandaşlar için yeni uygulama ile birlikte sahteciliğin ve işlem hızının arttırılmasına yönelik olarak pasaport kontuarlarından parmak izi okutma sistemine geçilecek.

Bu uygulamalar ilk olarak Ankara ve İzmir de başlayacak.Başarılı olması durumunda İstanbul’da uygulanmaya başlanacak.

Kategoriler
Havacılık haberleri

Atatürk Havalimanı’nda Güvenlik Tedbirleri Arttırıldı

Yaklaşan yerel seçimler ve 1 Mayıs kutlamaları öncesinde hassas noktalara olması muhtemel terör olaylarına karşı uyarılan İstanbul’un önemli noktaları sıkı tedbirler aldı.Bunlardan biriside İstanbul Atatürk Havalimanı.

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda arttırılan güvenlik önlemleri ile kontroller daha sıkı yapılmaya başladı.Emniyet tedbirleri çerçevesinde havaalanı içi ve çevresinde çalışmalar yapan havaalanı güvenlik elemanları yolcu karşılamaya gelen vatandaşları kimlik kontrollerini yapıyor.Ayrıca havaalanı ana giriş kapısı olan anayol giriş kısmında araç durdurma sayısı arttı.Yolcuların uçağa binişi sırasında yolcuların bagajlarının didik didik arandığı görüldü.

Uygulamanın seçimlere kadar süreceği belirtildi.

Kategoriler
Havalimanı İş ilanları

Atatürk Havalimanı İş İlanı

Atatürk Havalimanı’nda özel güvenlik elemanı aranıyor.Aktif olarak Atatürk Havalimanı’nda güvenlik hizmeti Sunmakta olan Gözen Security Services; bay,bayan güvenlik elemanı aradığını kamuoyuna duyurdu.

Başvuru Şartları:

  • TC Vatandaşı olmak,
  • Çok İyi derecede İngilizce bilmek,
  • Etkin iletişim becerilerine sahip olmak,
  • Problem çözme yeteneği gelişmiş,
  • Program dahilindeki saat dilimlerinde çalışabilmek,
  • Prezantabl,
  • Disiplinli,
  • Takım çalışmasına yatkın,
  • Bayanlarda min. 1.60 erkek adaylarda min 1.70 boyunda olmak

İşe Alım Süreci:Başvuruda bulunan adaylar ilk önce genel yetenek sınavı daha sonra ingilizce sınava tabi tutulacaktır.Bu aşamaları geçen adaylar mülakata davet edilecektir.

Kategoriler
Havacılık haberleri

HAVAALANLARINDA SARI ALARM

  Son zamanlarda artan terör saldırılarıları sonrasında havaalanlarında güvenlik önlemleri arttırıldı.

  Havalanlarında sarı alarm olarak belirlenen güvenlik seviyesi ile birlikte havaalanına gelen araçlar,yolcular ve bagajları didik didik aranıyor.Ayrıca uçağa giriş yeri olan körüklerde üst arama dedektörlerinin hassasiyet ayarları arttırıldı.