Kategoriler
Havacılık haberleri

Atlasjet’ten ücretsiz servisler

Atlasjet, havalimanlarına ücretsiz geliş-gidiş servislerine başladı.Özellikle hava ulaşımını tercih eden yolcuların en fazla şikayet ettiği servis ücretleri konusunda önemli bir atak yapan Atlasjet,Fly&Bus servisleri ile yolcularından servis ücreti almayacak.

Atlasjet havalimanı servislerini kullanmak isteyen yolcular,Atlasjet tarafından yolcularına yollamış olduğu kısa mesajı görevlilere ibraz etmesi gerekiyor.Atlasjet’in sefer düzenlemiş olduğu Adana Havalimanı,Antalya Havalimanı,Muğla Havalimanı,Gaziantep Havalimanı,İzmir Havalimanı,Tiflis Havalimanı,Tahran Havalimanı,Nizhnekamsk Havaliman’larında servis hizmetinden faydalanabilecek.

İşte Atlasjet Havalimanı ücretsiz servislerin saatleri ve güzergahları

atlasjet servis (1) atlasjet servis (2) atlasjet servis (3) atlasjet servis (4) atlasjet servis (5) atlasjet servis (6) atlasjet servis (7) atlasjet servis

Kategoriler
uçak bileti kampanya

AnadoluJet yolcuları 39 TL’ye Araç Kiralıyor

Türk Hava Yolları tarafından bir alt marka olarak kurulan AnadoluJet,yolcularına özel 39 TL karşılığında araç kiralayacak.

AnadoluJet ile National Car Rental işbirliği ile yapılan kampanya çerçevesinde uçuş tarihine yedi gün kala alınan uçak biletleriyle birlikte uçuş yapacağı şehirde bulunan havalimanında bulunan National Car Rental ofisinden 39 TL’ye aracını kiralayabilecek.Tek yapmanız gereken AnadoluJet uçak biletinizi aldıktan sonra BURADA bulunan link aracılığıyla aracını kiralayabilirsiniz.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı,Ankara Esenboğa Havalimanı,İzmir Adnan Menderes Havalimanı,Adana Şakirpaşa Havalimanı,Antalya Havalimanı,Trabzon Havalimanı,Gaziantep Havalimanı,Diyarbakır Havalimanı,Malatya Havalimanı,Bodrum Havalimanı yolcuları için geçerli olacak bu kampanya önümüzdeki günlerde daha fazla şehirde de uygulanacağı şirket tarafından kamuoyuna duyuruldu.

Kategoriler
Havacılık haberleri

Gaziantep Havaalanı Kapatılıyor mu?

Geçtiğimiz günlerde Gaziantep Gazipaşa Havaalanının Türk Hava Yollarının uçuşlarına kapatılması gündeme gelmiş ve Ak Parti Gaziantep milletvekillerinin topluca Ulaştırma Bakanlığına başvurması sonucu karar rafa kaldırıldı.

Türk Hava Yolları’nın Gaziantep seferleri sırasında Thy pilotlarının yenilenen Gazipaşa Havaalanı pistini rapor etmesi ile kapanması gündeme geldi.En az 3 ay kapanacak ve iyileştirme yapılması planlanan havaalanına hacca gidecek olan Hacı adaylarının durumu karmaşaya yol açması muhtemeldi.Ancak milletvekillerinin görüşmeleri sonucu bu pist iyileştirme çalışmaları hac sezonunun sonuna atıldı.

Gaziantep Havalimanı sivil kategoride olup, 1976 yılında hizmete girdi. Alanda İki adet pist bulunuyor Bunlardan; 10L/28R pisti 3000×48, 10R/28L pisti ise 3000×30 boyutunda. Pistin kaplaması beton. Yolcuya açık alanlar 5 bin 799 m2 olup; 400 araç kapasiteli otoparkı bulunuyor.

Kategoriler
Havaalanlarımız

GAZİANTEP HAVAALANI

 Gaziantep Hava Limanı sivil kategoride olup; 1976 yılında hizmete girmiştir. Türkiye’nin fıstık diyarı bu ilimizde bulunan havalimanının Şehre uzaklığı 20 km dir. 10L/28R ve 10R/28L pist boyutları 3000×48,3000×30 dur. Pistin kaplama cinsi betondur. Yolcuya açık alanlar 5799 m2 olup; otopark araç kapasitesi 400 dür.

İLETİŞİM

SANTRAL: 0-342/ 582 10 21   

FAX:  0-342 582 10 11