Kategoriler
Havacılık haberleri

Erzurum Antalya arası direk uçuş başlıyor

Anadolujet, 11 Temmmuz 2016  tarihi itibariyle Erzurum-Antalya uçuşlarına başlıyor.

Doğu Anadolu bölgesinin kış turizmi denince akla ilk gelen yeri olan Erzurum’dan yaz döneminin en çok tercih edilen turizm şehri Antalya arasında 11 Temmuz 2016 tarihi itibariyle haftanın beş günü Anadolujet tarafından uçak seferi düzenlenecek.Yaz dönemi boyunca süreceği öğrenilen uçuşlara Erzurum ve çevre illerdeki vatandaşlardan yoğun ilgi gösterilmesi bekleniyor.

Uçuşlar Erzurum Havalimanı ile Antalya merkezde bulunan Antalya Havalimanı arasında olacak.

 

Kategoriler
Havacılık haberleri

Acun uçağı pist başında kaldı

Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu özel uçağının tekeri patlayınca kalkış yapamadı.

Acun Ilıcalı’nın yaklaşık 15 milyon dolarlık uçağı 2006 model  Challenger 300 tipi özel uçağı Erzurum’da kalkış için hazırlandığı sırada lastiği patladı.İş adamı Ali Ağaoğlu ve beraberindeki Sulaiman Al Muhaidib isimli Saudi iş adamı Erzurum’da iş görüşmeleri sonrası İstanbul’a dönmek üzere Erzurum Havalimanı’na geldi.Ünlü sunucu Acun Ilıcalı’ya ait özel uçağa binen iş adamları uçağın kalkış için piste yaklaştığı esnada tekeri patladı.Tekerinin patlaması sonrası terminale dönen uçaktan inen Ali Ağaoğlu ve Saudi iş adamı tekrar kente geri döndü.

Acun Ilıcalı yeni uçağını 2013 yılında almıştı.

Kategoriler
Havacılık haberleri

THY Uçağı Pistten Çıktı

Türk Hava Yolları’na ait yolcu uçağı kalkışı sırasında pistten çıkarak hangara çarptı.

Erzurum-İstanbul seferini yapmak üzere saat:10.35’de Erzurum Havalimanı’ndan kalkışa geçen Türk Hava Yolları’na ait yolcu uçağı pistten çıkarak askeri alandaki hangara çarptı.Kaza nedeni ile uçağın sol kanadı hasar gördü.Olay nedeni ile büyük korku yaşayan yolcuları kabin görevlileri sakinleştirmeye çalıştı.Kaza nedeniyle Yolcular terminale alınırken THY yeni bir uçak ile yolcuların istanbul’a ulaşımını sağladı.

Kaza ile ilgili araştırma sürüyor.

Kategoriler
Havacılık haberleri

Pegasus 4 yeni hat açıyor

Yeni noktalarla uçuş ağını sürekli genişletmeye devam eden Pegasus Hava Yolları, Aralık ayından itibaren Balıkesir/ Edremit, Şırnak’a; Ocak 2014’ten itibaren ise Erzurum ve Mardin’e uçmaya başlıyor. Yeni satışa açılan dört iç hat ile Pegasus Hava Yolları’nın uçuş ağı yurt içinde 31, yurtdışında 45 olmak üzere toplam 76 noktaya ulaşıyor.

Kategoriler
Havacılık haberleri

Ankara uçağı Kayseri’ye indi

Anadolujet’in Erzurum-Ankara seferini yapan TK 7575 sefer sayılı yolcu uçağı hava muhalefeti nedeniyle Ankara Esenboğa Havalimanı yerine Kayseri Erkilet Havalimanı’na indi.Yolcular havalimanında bekletilirken Ankara ile temas halinde olan kule havanın durumuna göre yeniden kalkış yapmasına karar verecek yada  kara yoluyla yolcuların  Ankara Esenboğa Havalimanı’na ulaştırılması sağlanacak.

Kategoriler
Havacılık haberleri

Erzurum’dan İran’a Uçak Seferleri Başlıyor

Erzurum’dan İran’ın Tebriz şehrine uçak seferleri başlıyor.

Ak Parti Erzurum Milletvekili Cengiz Yavilioğlu,basın mensupları ile yaptığı sohbet toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.Yavilioğlu,yakın zamanda Erzurum-Tebriz uçak seferlerinin başlayacağını ve haftada  2 yada  3 sefer bu uçak seferlerinin karşılıklı olarak düzenlenmesi planlandığını söyledi.Bu uçak seferlerinin başlaması sonrası Erzurum ile Tebriz  arasında ticari ilişkilerinin en üst seviyelere ulaşması bekleniyor.

Cengiz Yavilioğlu,açıklama sonrası bu uçak seferlerinin gerçekleşmesine destek veren Türk Hava Yolları’na teşekkür etti.

Kategoriler
Havacılık haberleri

Yardım Uçağı Pistte Başka Bir Uçağa Çarptı-Video Haber

Van depremi için çeşitli ülkelerden gelen yardım uçakları Erzurum Havaalanı’nda yoğunluk oluşturuyor.İşte bu yoğunluk pistte akılalmaz bir kazaya yol açtı.Kırgızistan’dan gelen yardım uçağı pistte yardım malzemelerinin boşaltılması için beklemekte olan Gürcistan’dan gelen kargo uçağına çarptı.

Van için tüm dost ülkeler yardım gönderiyor.Bu yardımlar Van Ferit Melen Havaalanı’nda deprem nedeniyle oluşan hasarın henüz onarılamaması nedeniyle Erzurum Havaalanı’na getiriliyor.Günde bir çok yardım uçağının gelip gittiği havaalanında önceki akşam Kırgızistan’dan gelen yardım uçağı aynı amaçla önceden havaalanına gelen Gürcistan yardım uçağına kanat kısmından çarptı.Konu ile ile ilgili açıklama yapan Erzurum Havaalanı Mülki İdare Amiri Özgür Arslan,her iki uçakta da maddi hasar oluştuğunu ve uçakların bu şekilde uçuş gerçekleştiremeyeceklerini ifade eden Arslan,uçakların tamir edilene kadar havaalanında bekletileceğini söyledi.

Kaza ile ilgili soruşturma başlatıldı.

Kategoriler
Uçuş Bilgileri

Erzurum Havalimanı Uçuş Bilgileri

Kategoriler
Havaalanlarımız

ERZURUM HAVAALANI

Erzurum Hava Limanı sivil-askeri kategoride olup 1966 yılında hizmete girmiştir. Şehre uzaklığı 11 km dir.Kış mevsimini çok çetin geçiren bu ilimizde bulunan havalimanımız ulaşıma kapatılma sıklığı en fazla olan limanlarımızdan biridir.. Yolcuya açık alanlar 5750 m2 olup; garajı 200 araçlık kapasiteye sahiptir.

İLETİŞİM

SANTRAL: 0-442/ 327 28 35 (5 HAT)  

FAX: 0-442/ 327 28 35 (5 HAT)