Kategoriler
Havacılık haberleri

Çekilişe katılın çift kişilik uçak bileti kazanın

Skyscanner, Borajet işbirliğiyle 10 kişiye çift kişilik uçak bileti kazanma şansı veriyor.

Milyonlarca uçuşu,oteli ve araba kiralama fiyatlarını karşılaştırma olanağı veren Skyscanner ile bölgesel havayolu kavramını Türkiye’deki ilk ve tek örneği olan Borajet Havayolları tarafından yapılan kampanya çerçevesinde Münih,Berlin,Köln,Antalya veya Kıbrıs’a 10 adet çift kişilik uçak bileti verilecek.Yapmanız tek şey “Skyscanner” kampanya sayfasını ziyaret ederek gitmek istediğiniz şehri seçmek ve çekilişe katılım formunu yollamak.

Yarışmaya Katılım Koşulları

 • Formların nasıl doldurulacağı, giriş koşul ve şartlarının bir bölümüdür. Yarışmaya katılım ile bu koşul ve şartlar kabul edilmiş olur.
 • Katılım yalnızca Türkiye’de yaşayan, 18 yaşın üzerindekilere açıktır; yarışmayı düzenleyen şirketlerin yöneticileri, idarecileri, çalışanları ve yakın aile üyeleri katılamazlar.
 • Yarışmayı düzenleyen şirket kaybolan, geciken veya yanlış yönlendirilen girişlerden hiçbir biçimde sorumlu değildir.
 • E-posta başına yalnızca bir girişe izin verilir.
 • Eksik, anlaşılmaz, okunaksız veya girişlerin kabulünden sonra alınan veya gönderilen girişler geçersiz olacaktır ve kabul edilmeyecektir.
 • Kazanan e-postayla yoluyla da bilgilendirilecektir.
 • Ödül belirtildiği gibi kabul edilmelidir ve kazanan belirtildiği biçimde ödülü kullanamayacaksa herhangi bir tazminat ödenmeyecektir. Ödüller değiş tokuş edilemez ve karşılığında nakit veya diğer hizmet ve mal talep edilemez. Ödül diğer kişilere devredilemez.
 • Biletleme ve Seyahat dönemi 1 Aralık 2015-26 Mart 2016 tarihleri arasında olmalıdır.
 • Kampanya kapsamında uçuş yapılabilecek şehirler: Münih , Köln , Antalya, Berlin, Ercan
 • Direkt uçuşlar için geçerlidir . Aktarmalı gerçekleştirilmek istenen uçuşlar için geçerli olmayacaktır.
 • Ödül biletler , uçuştaki müsaitlik çerçevesinde kullandırılacaktır. Müsaitlik olmaması halinde alternatif tarihlerin değerlendirilmesi istenir.
 • Kampanya kapsamında verilecek olan biletler , ilgili parkurlarda 10 kişiye 2 kişilik , gidiş – dönüş olarak tahsis edilecek şekilde geçerlidir.
 • Kampanya çerçevesinde kazanılmış olan biletlertamamen hediye niteliğindedir ve sadece kazanan talihliler tarafından kullanılabilir. Para karşılığı ve/veya 3. kişilere devredilemez , kullandırılamaz.
 • Düzenlenmiş biletler üzerinde tarih değişikliği işlemi gerçekleştirilemez.
 • Vize, pasaport, yurtdışı vergi harcı gibi işlemlerden kazanan sorumludur.
 • Yarışmayı düzenleyenin haklı olarak kontrolü dışında olan ve yarışmayı düzenleyenin bu koşul ve şartlara uymasını engelleyen herhangi bir yasa, kusur, eylem veya durum olması durumunda yarışmayı düzenleyen yükümlülüklerini yerine getirme veya geç getirmeden sorumlu olmayacaktır ve yarışmayı düzenleyen bu yarışmayı iptal etme, sonlandırma veya değiştirme ya da askıya alma hakkına (uygulanabilir yasalar kapsamındadır) sahiptir.
 • Giriş ayrıntıları, Skyscannner’ın malı olarak kalır. Kazananın adı ve soyadı kazananın ödülü kabul etme zamanında yarışmayı düzenleyene aksini belirtmedikçe, yarışmayı düzenleyen veya Skyscaner tarafından promosyon amacıyla kullanılabilir
 • Skyscanner ve , BoraJet ödülün kabülünden kaynaklanan hiçbir verginin yükümlülüğünü kabul etmez.
 • Bu yarışmaya katılmak ücretsizdir. Satınalma zorunlu değildir.

Ticari, üçüncü taraf veya tüketici grubu başvuruları kabul edilmeyecektir.

Skyscanner Ltd, Web sitesinde yarısmanın sona erme tarihinden önce değişiklik veya sonlandırma bilgilerini yayınlayarak, yarışmayı sonlandırma veya değiştirme veya bu kuralları değiştirme hakkına sahiptir. Bir sorun yaşanması durumunda, Skyscanner Ltd şirketinin kararı son ve bağlayıcı olacaktır ve herhangi bir yazışma gerçekleştirilmeyecektir.

E-posta Gizlilik İlkesi Verileriniz diğer kişilere aktarılmayacaktır

Yarışma, 10.12.2015’de başlar, 29.12.2015 tarihinde sonlanır. Bu tarih ve saatten sonra katılanlar değerlendirilmeye alınmayacaktır. Sonuçlar 8.01.2016 tarihinde Skyscanner sosyal medya araçları aracılığıyla açıklanacaktır. Kazananlar e-posta yoluyla da haberdar edilecektir.

Değerlendirme, oluşturulacak bir juri tarafından en orijinal yanıta göre yapılacaktır. Juri üyelerinin kimlikleri katılımcılara Skyscanner aracılığıyla açıklanacaktır. Jüri üyelerimiz: Güneş Akdoğan (seyahat blogger: drummerlizard.com), Hande Çilek (seyahat blogger :gumuspusula.com), Sevil Deniz (seyahat blogger: sevildeniz.com) , Hüsnü Tavlaş (seyahat blogger: kendingez.com ve Murat Özkök (Skyscanner Pazarlama Müdürü).

Kazanan yarışmacılar, Skyscanner internet sitesinden ve soyal medya hesaplarından açıklanacaktır.

Skyscanner’ın kampanya boyunca, kampanya sonuçlarını olumsuz yönde etkileyecek şekilde haksız yollardan kazanç elde edilen işlemleri tespit etmesi durumunda, katılımcının o güne kadarki bütün katılım verilerini hiçbir uyarı yapmadan iptal etme hakkına sahiptir. Bu kişiler kazananlar listesinde yer alsalar bile yapılan incelemeler sonucunda kurallara aykırı bir işlem ya da davranışı tespit edilmesi halinde, katılımcının bütün katılım verileri silinecek ve ödül kazanma hakkı ortadan kalkacaktır.

Kategoriler
Havacılık haberleri manşet haberler

Havayolu şirketlerinin kaç adet uçağı var?

filo

Sivil havacılık sektöründe faaliyet gösteren havayolu şirketlerinin kaç adet uçağının olduğunu merak ediyor musunuz?

Artan yolcu sayısı ile birlikte havayolu şirketleri de filosundaki uçak sayılarını arttırmaktadırlar.Peki ülkemizde faaliyet gösteren havayolu şirketlerinin kaç adet uçağı bulunmaktadır.işte 2015 yılı itibariyle havayolu şirketlerinde bulunan uçak sayıları;

THY :290 adet
SunExpress : 69 adet
Pegasus Hava Yolları : 51 adet
OnurAir : 22 adet
Freebird Airlines : 10 adet
Atlasglobal Havayolları : 18 adet
Corendon airlines : 11 adet
İzmir Havayolları : 3 adet
Tailwind Havayollar : 2 adet
Borajet : 6 adet

Kategoriler
Havalimanı İş ilanları Kabin Memuru

Borajet kabin memuru ilanı

Yeni uçuş hatları,yenilenmiş kadrosu ile yeniden tarifeli uçak seferleri düzenleyen Borajet,yayınlamış olduğu ilan ile kabin memuru aradığını yayınlamış olduğu ilan ile kamuoyuna duyurdu.

Başvuru Şartları;

 • T.C vatandaşı olan,
 • İstanbul Anadolu yakasında ve Ankara illerinde ikamet eden,
 • İş ilanına başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını doldurmuş,
 • En az lise mezunu(Lisans mezunu olmak tercih nedenidir)
 • İyi derecede ingilizce ve/veya italyanca bilen,
 • Bay ve bayan adayların 1,65 cm ile 1.75 cm arasında boy ve orantılı kilo,
 • Sağlık yönünden havacılık sektöründe çalışmaya engel teşkil etmeyen duruma sahip,
 • Daha önceden havacılık sektöründe faaliyet göstermekte olan şirketlerden birinden disiplinsizlik nedeniyle atılmamış,

Başvuru hakkında bilgi : 0212 465 28 78

Kategoriler
Havacılık haberleri

Borajet yolcuları hem üzdü hem sevindirdi

Yenilenmiş yüzü ile faaliyetleri sürdüren Borajet yolculardan aldığı övgü kadar yapılan eleştirilerden de nasibini alıyor.

Embraer E190 tipi uçakları ile yolculara en iyi hizmeti vermeye çalışan Borajet,yeni yılda yolcularına yapmış olduğu jest ile yolcularını mutlu etti.31 Aralık 2014 tarihli uçuşlarda Borajet’i kullanan yolcularına seyahat sırasında tüm hatlarda kullanılmak üzere tek yön uçak bileti armağan eden borajetin yapmış olduğu jest yolcularını sevindirdi.Yolcular bu jest sonrasında Borajet’in hediyesine teşekkür etti.Ancak sevinen yolcular kadar Borajet’in hizmeti konusunda öfkeli olan yolcularda düşüncelerini sosyal ortamlarda paylaşıyor.Özellikle geçtimiz hafta içerisi Borajet’in İzmir seferini kullanmak üzere şirketten bilet alan yolcu,uçağın iki saat rötar yapması konusunda düşüncelerini paylaştı.Özellikle iki saatlik rötar süresince hava yolu şirketinin ilgisizliğinden yakındılar.

Borajet bilindiği üzere 6 uçaktan oluşan filoya sahip.Ayrıca şirket gelecek yıllarda teslim almak üzere 10 adet uçak siparişi verdi.

Kategoriler
Havacılık haberleri

Kar,uçak seferlerini etkiliyor

Tüm yurtta etkili olan kötü hava koşulları hava ulaşımını olumsuz yönde etkiliyor.

Hava yolu şirketleri yolcuları seyahat etmeden önce hava yolu şirketlerinin çağrı merkezlerini arayıp uçuşlar hakkında bilgi almaları gerektiği konusunda yolcularını uyardı.Özellikle kış şartlarının ağır olduğu Doğu bölgelerine seyahat edecek yolcuların bu konuda daha duyarlı olması gerekiyor.

Bilgi alabileceğiniz irtibat numaraları:

THY ve Anadolujet : 444 0 849

Pegasus Airlines : 0888 288 18 18

Onurair :0850 210 6687

Atlasjet :0850 222 00 00

Kategoriler
Havalimanı İş ilanları

BoraJet “Asistan” arıyor

Yenilenmiş yüzü ile tekrar havacılık dünyasına adım atan Borajet, yayınlamış olduğu ile “Genel Müdür Asistanı” aradığını kamuoyuna duyurdu.

Başvuru Şartları;

* En az lise mezunu,

* Üst düzey yöneticiliği asistanlığı konusunda tecrübeli,

* İyi seviyede ingilizce bilen,

* MS Office uygulamasına hakim,

* Takip gücü yüksek,

* İletişim becerisi yüksek,

İrtibat: 0212 465 28 78

Kategoriler
manşet haberler

Havayolu şirketleri hangi şehirlere uçuyor

Ülkemizde tarifeli seferler ile yolcu taşımacılığı yapan hava yolu şirketleri Türkiye’de hangi şehirlere seferler düzenliyor merak ediyorsanız TIKLAYINIZ

Kategoriler
Havacılık haberleri

Van-Erivan seferleri iptal!

Ermenistan ile Türkiye arasında gerçekleşecek uçak seferleri öncesi iki hat arasındaki tüm uçuşlar iptal edildi.

Son zamanlarda dostluk köprüleri atılan Ermenistan ile Türkiye arasında,Borajet Havayolları tarafından gerçekleşecek uçak seferlerinin uçuşlara iki gün kala iptal edilmesi bilet alan yolcuları şok etti.Kulislerde iptalin gerekçesi olarak Azerbaycan’ın bu seferlerin gerçekleşmesine karşı çıkması olarak tahmin ediliyor.

Erivan-Van seferlerini iptal eden Borajet Havayolları henüz resmi bir açıklama yapmadı.

Kategoriler
Havacılık haberleri

Borajet Yeni Uçuş Noktaları Açıyor

Bölgesel havacılık hizmeti veren Borajet,2013 yılına girilmesi ile yeni uçuş noktaları açıyor.

İşte yeni uçuş noktaları;

*Van-Trabzon

*Van-Gaziantep

*Van-Kayseri

*İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı-Denizli

*İstanbul Sabiha GökçenHavalimanı -Zonguldak Çaycuma Havalimanı

Karşılıklı uçak seferleri başladı.

Kategoriler
Havalimanı İş ilanları

Uçak Bakım Teknisyeni Aranıyor

Borajet,bünyesinde çalıştırmak üzere “Uçak Bakım Teknisyeni” arıyor.

Başvuru Şartları;

*B1.1,B2,B1.1/2-shy 66 lisanslarına sahip,

*Lisansında herhangi modül sınırı olmayan,

*En az CEFR A2 seviyesinde ingilizce dil yeterliliğine sahip,

*Lisansında 5700 kg üstü uçak tipi olan,

*Tecrübe sahibi,

İş arkadaşları aranıyor.

**Başvuru için BURAYA tıklayınız(Başvuru için CV doldurmanız ve Borajet insan kaynaklarına iletmeniz yeterlidir)

Kategoriler
Havalimanı İş ilanları

Uçak Bakım Teknisyeni Aranıyor

BoraJet,bünyesinde istihdam etmek üzere “Uçak Bakım Teknisyeni” arıyor.Kurumsal internet sitesi aracılığıyla kamuoyuna duyrulan iş ilanında belirtilen iş ilanı başvuru şartları aşağıda belirtilmiştir.

*B1.1,B2 ve B1.1/B2 shy -66 lisansına sahip,

*Lisansında herhangi bir modül limiti olmamak,

*En az CEFR A2 seviyesinde ingilizce yeterliliği belgesine sahip,

*Lisansında 5700 kg üstü uçak tipi olması ve tecrübe tercih sebebidir.

Başvuru İçin BURAYA tıklayınız.

Kategoriler
Kabin Memuru

Tecrübeli Kabin Memuru Arıyor

Borajet,bünyesinde çalıştırmak üzere kabin memuru aradığını kamuoyuna duyurdu.Borajet Kabin Hizmetleri Başkanlığı tarafından görevlendirilmek üzere tecrübeli kabin memuru kadrosuna başvuruda bulunmak için genel şartlar aşağıda belirtilmiştir.

*T.C Vatandaşı,

*Ankara’da ikamet eden veya edebilecek durumda,

*En az lise veya dengi okuldan mezun,

*İyi derede ingilizce bilen,

*1,65-1,75 boy aralığında ve boy-kilo orantılı,

*Yapılacak sözlü ve yazılı sınavlarda %50 başarı sağlayan,

*SHGM tarafından onaylanan sağlık raporuna sahip,*

*Daha önce herhangi bir hava yolu şirketinden disiplinsizlik veya sağlık gibi konulardan işine son verilmemiş olan,

İş arkadaşları aranıyor.

**Başvuru İçin buradan bir CV oluşturmalısınız.CV oluşturduktan sonra Borajet insan kaynakları departmanı size gerekli bilgilendirmeyi yapacaktır.

 

Kategoriler
Havalimanı İş ilanları

Departman Asistanı Aranıyor

Borajet,bünyesinde çalıştırmak üzere “Departman Asistanı” arıyor.Borajet’in eğitim departmanına bağlı olarak çalışacak departman asistanlığı için başvuruda bulunacak adaylarda aranılan özellikler;

*Üniversite mezunu,

*Çok iyi derecede ingilizce bilen,

*Havayolu şirketlerinin “Eğitim Departmanında” minimum 2 yıl çalışmış,

*MS Office uygulamalarına hakim,

*Seyahat engeli olmayan,

*25-35 yaşları arasında,

*Erkek adaylar için askerliği yapmış,

*Sistematik düşünen,

İş arkadaşları aranıyor.

Bilgi İçin:info@borajet.aero

Kategoriler
Havacılık haberleri

Çanakkale-İstanbul Uçak Seferleri Yeniden Başladı

Bir süre önce yolcu yetersizliği nedeniyle seferleri durdurulan Çanakkale-İstanbul karşılıklı uçak seferleri yeniden başladı.

Uçak seferlerini düzenleyen BoraJet firması’nın bir süre önce yeterli sayıda yolcunun bu uçuş hattını kullanmadığı ve şirketin zarar ettiği gerekçesiyle rafa kaldırdığı Çanakkale-İstanbul karşılıklı uçak seferlerine yeniden başlaması nedeniyle şehrin önde gelenleri verdikleri demeçlerinde bu uçuş hattına Çanakkalelilerin sahip çıkması gerektiğinin altını çizdi.Tekrar uçuşları başlatan Bora,jet’e teşekkürlerini sunan Çanakkaleliler gerekli ilginin gösterileceğine inandıklarını ifade ettiler.

Borajet İstanbul-Çanakkale uçak seferlerinin 23 Mart 2012 tarihine kadar haftada dört gün,o tarihten sonra haftadada yedi gün İStanbul-Çanakkale karşılıklı uçak seferleri düzenleneceğini açıkladı.