Kategoriler
Havalimanı İş ilanları

Marka pazarlama uzmanı aranıyor

Pegasus Airlines yayınlamış olduğu ilan ile “Marka Pazarlama Uzmanı” aradığını kamoyuna duyurdu.

Şirket iş tanımı olarak; Pazar araştırmalarının koordinasyonu ve pazarlama departmanı bünyesindeki analiz ve raporlama çalışmalarının yönetiminden sorumlu olma,

Başvuru Şartları;

* Üniversitelerin ekonomi,endüstri ve işletme mühendisliği bölümlerinden mezun,

* İyi derecede ingilizce bilen,

*Ofis programlarını kullanan,

*Analitik düşünme yeteneğine sahip,

*İletişim ve temsil becerisi yüksek,

*Takım çalışmasına yatkın,

*Sektördeki gelişmeleri takip eden,

*Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış,

*İstanbul Anadolu yakasında ikamet eden,

İş arkadaşları arıyoruz.

Son Başvuru Tarihi : 06.03.2015

İş İlanına başvuru için +90 (216) 560 70 00 numaralı genel müdürlük ilgili birimden bilgi alabilirsiniz.

Kategoriler
Havacılık haberleri

Almanca bilen kabin memuru aranıyor

Atlasjet ,Almanca bilen kabin memuru aradığını yayınlamış olduğu ilan ile kamuoyuna duyurdu.

Başvuru Şartları;

* 19-30 yaş arası,

* 1,68 cm ile 1,80 cm arası boy,

* En az lise ve dengi okul mezunu,

* İleri düzeyde almanca bilen,

* SHGM tarafından yetkilendirilmiş sağlık kuruluşlarından uçuşa elverişlilik raporu alan,

* T.C vatandaşı olmak tercih nedenidir.

İlan bilgi humanresources@atlasjet.com

Kategoriler
Havacılık haberleri

Merzifon’da düşen F-16 uçağı

Merzifon 5. Ana Jet Üs Komutanlığı’ndan kalktıktan kısa bir süre sonra Çorum’un Mecitözü ilçesine bağlı Konaklı köyü kırsalı Küçükkale mevkiinde düşen F-16 uçağı ile ilgili son bilgiler.

Bugün  saat 10:49’da Merzifon 5. Ana Jet üs Komutanlığı’ndan kalktıktan sonra saat 12:05’te Merzifon merkezin 36 km güneybatısında bulunan Mecitözü ilçesinde düşen F-16c tipi uçağımız düştü.Uçağın düşme anından kısa bir süre sonra uçağın pilotu kendini fırlatma koltuğu aracılığyla uçak dışına çıkartarak ölümden kıl payı kurtuldu.Paraşüt ile uçağın düştüğü mevkiye yakın bir yere inen pilot hemen hastaneye kaldırılırken,TSK yayınlamış olduğu bilgi mesajı ile pilotun hayati tehlikesinin bulunmadığını açıkladı.

Uçağın enkazına ulaşılırken kaza ile ilgili TSK adli ve idari soruşturma açtı.

Kategoriler
Havacılık haberleri

Lufthansa yolcularının dikkatine

Dünyanın sayılı hava yolu şirketlerinden Lufthansa,yarın başlayacak grev nedeniyle yüzlerce uçuşunu iptal etti.

Alman merkezli hava yolu şirketi yarın başlayacak olan grev nedeniyle yolcularını uyardı.Şirket yarınki grev nedeniyle 1720 uçuştan sadece 32 tanesinin gerçekleşeceğini açıkladı.

Lufthansa personelinin şirketin çalışma koşullarında iyileştirme istemeleri sonrası başlayan görüşmelerin sonuçsuz kalması sonrası sendika grev kararı almıştı.

**İptal edilen uçuşlar hakkında bilgi almak için:

İstanbul Ofis: 0212 465 33 06

Ankara Ofis: 0312 398 08 11

İzmir Ofis: 0232 274 20 55

Kategoriler
Havacılık haberleri

THY Uçuş Eğitim Merkezi Kapılarını Açtı

Türkiye’nin en önemli uçuş okullarından “THY Uçuş Eğitim Merkezi” basına tanıtıldı.

50 milyon dolarlık yatıtımla yenilenen uçuş okulunun tanıtımını THY yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu yaptı.Topçu,yılda 20 bin kişinin eğitim aldığını açıkladığı THY Uçuş Akademisi’nde Kokpit ve kabin ekibini eğitimi verildiğini ifade etti.Kurulan bu tesis ile sadece uçaklara,uçuş güvenliğine değil personelin eğitimi içinde yatırımlar yapılıyor,dedi.Burada tüm personel adaylarının son teknoloji ürünü olan simülasyon ve birebir aynısı dizayn edilerek kurulmuş olan uçak içi ve kokpit ortamlarında yaşanabilecek tüm olumsuzluklara karşı eğitiliyor.Merkezde şu anda 14 eğitim uçağı ve 6 adet full flight simülatör bulunuyor.

THY Uçuş eğitim Merkezi eğitimlerini başarıyla tamamlayanlar Türk Hava Yolları filosuna katılıyor.

 

 

Kategoriler
Havacılık haberleri

İşte 3. Havalimanının Tüm Ayrıntıları

Ulaştırma,Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım,İstanbul’a yapılacak olan 3. Havalimanı hakkında merak edilen soruları cevapladı.

Ulaştırma, Denizcilik, Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, İstanbul’a yapılacak yeni havalimanına ilişkin düzenlediği basın toplantısında, 2012 yılında Atatürk Havalimanı’nın toplam trafiğinin 364 bin 303 uçak iniş-kalkışı olarak gerçekleştiğini söyledi.

Bakan Yıldırım, İstanbul’a yapılacak üçüncü havalimanı ihalesinin, 3 Mayıs 2013 tarihinde saat 10.00 itibariyle isteklilerin ve basının huzurunda gerçekleştirileceğini, ihale ilanının da yarından itibaren ulusal gazetelerde yer alacağını açıkladı.

Yıldırım, ”Yani işin başında işletme süresini 25 yıl olarak sabitliyoruz. İşletme süresi yapım işlerinin tamamlanmasını takip eden ve havaalanının işletmeye alınmasıyla birlikte başlayacak, 25 yıl devam edecektir. İstekliler tekliflerini verirken yatırım bedeli, yapım süresi ve işletme süresini dikkate alarak 25 yıllık işletme süresi için Devlet Hava Meydanları İşletmelerine ödeyecekleri toplam kira bedelinde yarışacaklar” ifadelerini kullandı.

İhalede gerekli rekabetin oluşturulmasına yönelik her türlü önlem ve tedbirin alındığına dikkati çeken Yıldırım, ”Belirlenen takvime göre İstanbul yeni havalimanının ilk etabını, ihalenin karara bağlanmasından ve yer teslimi yapılmasından itibaren 42 ay içerisinde tamamlamayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Havalimanının hizmete girmesiyle birlikte yıllık ortalama 120 bin kişiye istihdam imkanı sağlanacağını bildiren Yıldırım, 2003 yılında havacılıktaki istihdamın sadece 50 bin civarında olduğunu, 2012 sonu itibariyle bu rakamın 165 bine çıktığını kaydetti.

Coğrafi olarak Avrupa ile Asya arasındaki en uygun lokasyonun, 3. havalimanının yapılacağı yer olduğuna dikkati çeken Yıldırım, şunları kaydetti:

”Yeni havalimanı projesini anlatırken, heyecanlanmamak mümkün değil. Bugüne kadar Türkiye’nin en büyük projelerini gerçekleştiren bir bakanlık olarak, düne kadar en büyük dediğimiz İstanbul-İzmir-İzmit Körfez Geçişi Projesi’ni de solda bırakacak yeni bir projeyle karşı karşıyayız. 3. havalimanı projesi maliyet itibariyle, proje büyüklüğü itibariyle İstanbul-İzmir Otoyolu Projesini de geçmiş durumda bir projedir. Tamamlandığında yolcu kapasitesi bakımından en azından bugün için dünyanın en büyük havalimanı olma özelliğine sahip olacak yeni İstanbul Havalimanı Projesi ülkemize, İstanbul’umuza, milletimize hayırlı uğurlu olsun.”

Paris’in yılda 50 milyon turistten 60 milyar avro gelir elde ettiğine dikkati çeken Yıldırım, İstanbul’un potansiyelinin Paris’ten daha az olmadığını hatta çok çok daha fazla olduğunu belirterek, şöyle devam etti:

”2020 Olimpiyatları’na, Avrupa Futbol Şampiyonası’na hazırlanan, aday olan, önemli alt yapı projelerini bir bir gerçekleştiren, dünyanın dikkatini çeken İstanbul’un yeni havalimanıyla, 3. köprüsüyle, Marmaray Projesi’yle, Avrasya Tünel Geçişi’yle, İstanbul-Ankara Yüksek Hızlı Treni’yle, İstanbul-İzmir Otoyol Projesi’yle ve Kanal İstanbul yeni İstanbul şehir projeleriyle yedi tepeli İstanbul, yedi projeyle daha da taçlandırılmış olacak ve geleceğin dünya markası şehri olma yönündeki iddiasını daha kararlılıkla ortaya koyacaktır.”

Yeni havalimanında yolcu garantisinin 12 yıl için toplam 342 milyon yolcu olduğunu, finansman hariç maliyetini 7 milyar Avro’nun üzerinde öngördüklerini belirten Bakan Yıldırım, tekliflerin alınacağı 3 Mayıs günü, kazanan firmanın da belli olacağını bildirdi.

Kategoriler
havalimanı araç kiralama

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı Rent A Car Şirketleri

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’nda bulunan araç kiralama şirketleri diğer adıyla Rent A Car şirketlerinin iletişim bilgileri:

Mevlana Oto Kiralama : 0346 224 96 22

Can Oto Kiralama : 0346 225 59 44

Sixt Rent A Car: 0346 221 69 67

Kategoriler
Havacılık haberleri

Bu Kursa Katılanlar THY’de Çalışacak

Türkiye İş Kurumu ve Nevşehir Kapadokya Meslek Yüksek Okulu ortak bir projeye imza atmaya hazırlanıyor.Proje kapsamında açılması planlanan uçak bakım teknisyenliği kursu ile eğitilecek personelin yarısı THY’de teknisyen olarak işe başlayacak.

Kapadokya Meslek Yüksekokulu eğiticileri tarafından uçak bakım,onarım kursunun 6 ay sürmesi planlanıyor.Kursa katılacak olanlar başvuru yaptıktan sonra yazılı ve sözlü mülakata alınacağı açıklanırken kurs almaya hak kazanan kursiyerlere İŞKUR tarafından maddi katkıda yapılacak.Ayrıca kursiyerlerin mesleki sigortası da İŞKUR tarafından yatırılacak.

Kursun teorik kısmı Sabiha Gökçen Havalimanı içerisinde bulunan Kapadokya Meslek Yüksek Okulu yerleşkesinde,uygulamalı eğitim ise THY Teknik’in Atatürk Havalimanı’nda bulunan tesislerinde verileceği ifade edildi.

Kursa Son Müracat Tarihi:24 Nisan 2012

Yazılı Sınav:25 Nisan 2012

**Kursiyerlerin ingilizce diline hakimiyeti aranıyor.

**Kurs Hakkında ayrıntılı bilgi ve başvuru için BURAYA taklayınız.

Kategoriler
Havalimanı İş ilanları

Çağrı Merkezine Eleman Alınacak

OnurAir,bünyesinde çalıştırmak üzere “çağrı merkezi elamanı” arıyor.OnurAir’in yayınlamış olduğu ilan ile kamuoyuna duyurduğu “rezervasyon memuru” ilanında genel şartlar;

*Mayıs-Ekim ayları içerisinde sözleşmeli olarak çalışabilecek,

*Üçlü vardiya sisteminde 24 saat esasına göre çalışabilecek,

*Üniversite mezunu veya halen üniversitede okuyan ancak deva zorunluluğu olmayan,

*İstanbul Avrupa yakasında ikamet eden veya edebilecek,

*25 yaşlarında,

*İngilizce konuşabilen,

*Ekip çalışmasına yatkın

İş arkadaşları aranıyor.

Bilgi İçin:+90 212 468 66 87

Kategoriler
Kabin Memuru

Kabin Memuru Aranıyor(Antalya)

SunExpress,Antalya  Havavalimanı’nda görevlendirmek üzere “Bayan Kabin Memuru” aradığını yayınlamış olduğu ilan ile kamuoyuna duyurdu.

Başvuru Şartları;

*T.C Vatandaşı,

*T.C Pasaportuna sahip,

*20-32 yaşları arası

*Yüzme Bilen,

*Yurt içi veya Yurt dışında asgari 10 yıllık eğitim veren lise veya benzeri okul mezunu olan,

*Akıcı şekilde İngilizce ve Türkçe konuşabilen( Ek dil bilmek tercih sebebidir)

*1.60 cm ile 1.80 cm boy aralığında ve orantılı boya sahip

*Antalya’da ikamet eden veya edebilecek,

Bayan kabin memurları aranıyor.

*Ayrıntılı bilgi İçin SunExpress resmi kurumsal internet sitesini ziyaret ediniz.

Kategoriler
Kabin Memuru

Kabin Memuru Aranıyor(Adana)

SunExpress,Adana Şakirpaşa Havavalimanı’nda görevlendirmek üzere “Bayan Kabin Memuru” aradığını yayınlamış olduğu ilan ile kamuoyuna duyurdu.

Başvuru Şartları;

*T.C Vatandaşı,

*T.C Pasaportuna sahip,

*20-32 yaşları arası

*Yüzme Bilen,

*Yurt içi veya Yurt dışında asgari 10 yıllık eğitim veren lise veya benzeri okul mezunu olan,

*Akıcı şekilde İngilizce ve Türkçe konuşabilen( Ek dil bilmek tercih sebebidir)

*1.60 cm ile 1.80 cm boy aralığında ve orantılı boya sahip

*Adana’da ikamet eden veya edebilecek,

Bayan kabin memurları aranıyor.

*Ayrıntılı bilgi İçin SunExpress resmi kurumsal internet sitesini ziyaret ediniz.

Kategoriler
Kabin Memuru

Kabin Memuru Aranıyor(Gaziantep)

SunExpress,Gaziantep  Havavalimanı’nda görevlendirmek üzere “Bayan Kabin Memuru” aradığını yayınlamış olduğu ilan ile kamuoyuna duyurdu.

Başvuru Şartları;

*T.C Vatandaşı,

*T.C Pasaportuna sahip,

*20-32 yaşları arası

*Yüzme Bilen,

*Yurt içi veya Yurt dışında asgari 10 yıllık eğitim veren lise veya benzeri okul mezunu olan,

*Akıcı şekilde İngilizce ve Türkçe konuşabilen( Ek dil bilmek tercih sebebidir)

*1.60 cm ile 1.80 cm boy aralığında ve orantılı boya sahip

*Gaziantep’de ikamet eden veya edebilecek,

Bayan kabin memurları aranıyor.

*Ayrıntılı bilgi İçin SunExpress resmi kurumsal internet sitesini ziyaret ediniz.

Kategoriler
Kabin Memuru

Kabin Memuru Aranıyor(Elazığ)

SunExpress,Elazığ Havavalimanı’nda görevlendirmek üzere “Bayan Kabin Memuru” aradığını yayınlamış olduğu ilan ile kamuoyuna duyurdu.

Başvuru Şartları;

*T.C Vatandaşı,

*T.C Pasaportuna sahip,

*20-32 yaşları arası

*Yüzme Bilen,

*Yurt içi veya Yurt dışında asgari 10 yıllık eğitim veren lise veya benzeri okul mezunu olan,

*Akıcı şekilde İngilizce ve Türkçe konuşabilen( Ek dil bilmek tercih sebebidir)

*1.60 cm ile 1.80 cm boy aralığında ve orantılı boya sahip,

*Elazığ’da ikamet eden veya edebilecek,

Bayan kabin memurları aranıyor.

*Ayrıntılı bilgi İçin SunExpress resmi kurumsal internet sitesini ziyaret ediniz.

Kategoriler
Kabin Memuru

Kabin Memuru Aranıyor(Diyarbakır)

SunExpress,Diyarbakır Havavalimanı’nda görevlendirmek üzere “Bayan Kabin Memuru” aradığını yayınlamış olduğu ilan ile kamuoyuna duyurdu.

Başvuru Şartları;

*T.C Vatandaşı,

*T.C Pasaportuna sahip,

*20 ile 32 yaşları arası,

*Yüzme Bilen,

*Yurt içi veya Yurt dışında asgari 10 yıllık eğitim veren lise veya benzeri okul mezunu olan,

*Akıcı şekilde İngilizce ve Türkçe konuşabilen( Ek dil bilmek tercih sebebidir)

*1.60 cm ile 1.80 cm boy aralığında ve orantılı boya sahip,

*Diyarbakır’da ikamet eden veya edebilecek,

Bayan kabin memurları aranıyor.

**Ayrıntılı bilgi İçin SunExpress resmi kurumsal internet sitesini ziyaret ediniz.