Kategoriler
Havacılık haberleri

Atatürk Havalimanı’nda faciadan dönüldü

aprona yakit dokuldu

Atatürk Havalimanı’nda uçaklara benzin takviyesi yapan aracın deposunda bulunan 20 ton uçak yakıtı aprona döküldü.

Yürekleri ağızlara getiren olay Atatürk Havalimanı apron kısmında meydana geldi.Havaalanında bulunan uçaklara yakıt veren taşıtın henüz belirlenemeyen nedenden dolayı bir anda depo kapakları açıldı.Sürücünün emniyet kolunu çekmesine rağmen yakıtın aprona boşalmasını engellemediği öğrenilirken olay sonrasında DHMİ’ye bağlı itfaiye yakıtın alev almaması için hemen olay yerine intikal ederek yakıtın üzerine köpük sıktı.İtfaiyenin çabası ile olası bir facia önlenmiş oldu.

Yakıtın aprona yayılması nedeniyle uçuşlardan bazılarında gecikme yaşandı.

Kategoriler
Havacılık haberleri

Havalimanında feci ölüm

İstanbl atatürk Havalimanı apron kısmında sabah saatlerinde meydana gelen feci kazada,HABOM teknisyeni hayatını kaybetti.

Olay sabah 07.00 sıralarında Atatürk Havalimanı apronunda meydana geldi.HABOM(havacılık bakım onarım modifikasyon merkezi) görevlisi Şentürk Çavuş,uçağın foseptik artıklarını boşaltmak üzere aracı ile yeni iniş yapan THY uçağının yanına geldi.Burada aracının boşaltma aksamlarını uçağa bağlayan talihsiz teknisyen,iddialara göre aracının el frenini çekmeyi unutmuştu.Aracın boşaltma işlemini sürdürdüğü esnada birden tekinisyenin üzerine doğru hareket eden araç Şentürk Çavuş’u sıkıştırdı.Araç ile uçak arasına sıkışan Şentürk Çavuş için olay yerine hemen sağlık ekipleri çağrıldı.Olay yerinde ilk müdahalesi yapılan Çavuş,ağır yaralı olarak Bakırköy Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan talihsiz teknisyenin ölümü çalışma arkadaşlarını üzüntüye boğdu.Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

şentürk çavuş resim

 

Kategoriler
Havacılık haberleri

Atatürk Havalimanı’na Yıldırım Düştü!

Akşam saatlerinde İstanbul Atatürk Havalimanı’nda etkili olan gök gürültüsü sonrası apron görevlileri doktora başvurdu.

Atatürk Havalimanı’nda yer hizmetlerinde görevli olarak çalışan 4 personel akşam saatlerinde,apronda çalıştıkları esnada kendilerini yıldırım çarptığı iddiası ile havalimanı doktoruna başvurdu.Muayene olan 4 işçide herhangi bir rahatsızlığa rastlanmadı.

Çalışanların yoğun gök gürültüsünden etkilenmiş olabileceği ifade edildi.

Kategoriler
Havacılık haberleri

Akli Dengesi Bozuk Genç Aprona Girdi

İstabul Atatürk Havalimanı’nda gündüz saatlerinde yaşanan olay pes dedirtti.En üst düzeyde korunan Atatürk Havalimanı apron kısmına giren Aziz Arga 4 uçağın pistte inişini engelledi.

Aziz Arga’nın pistte Florya bölgesinde bulunan askeri ksımdan tel örgüleri aşarak girdiği sanılıyor.Akli dengesi bozuk olduğu öğrenilen 18 yaşındaki Aziz Arga kulenin ve emniyetin itinalı çalışmaları sonucu  herhangi bir aksaklığa meydan vermeden etkisiz hale getirildi.4 uçağın pistti olay nedeniyle pas geçtiği öğrenildi.

Aziz Arga,gerekli işlemlerin yapılabilmesi amacıyla İstanbul Atatürk Havalimanı Polis Merkezine götürüldü.

Kategoriler
Havacılık haberleri

ATATÜRK HAVALİMANINDA TALİHSİZ KAZA

Üzücü kaza saat 6 sıralarında Atatürk havalimanında meydana geldi.Türk Hava Yollarında Techizat opreratörü olarak çalışan Levent SÖZEN’in ayağı, 223 nolu körükte uçağı uçaşa hazırlama ekibinde görevini yaparken talihsiz bir şekilde uçağa uzanan kapı olarak bilenen körük aracının altında kaldı.Hemen olay yerine ambulans geldi ve Levent SÖZEN hastaneye kaldırıldı.Hemen ameliyata alınan Sözen 5 saat süren müdahalenin ardından müşade altına alındıSağlık durumu iyi olduğu öğrenilen Sözen halen müşade altında tutuluyor.