Kategoriler
Havacılık haberleri

Çukurova Havaalanı Yapımında Kaos

Mersin Tarsus ilçesine bağlı Kargılı köyünde yapılması planlanan Çukurova Bölgesel Havaalanının yapımında DSİ verdiği raporla bütün mersinlilerde soğuk duş etkisi yarattı.

Tarsus’ta yapılması planlanan Çukurova Bölgesel Havaalanı,DSİ ve ÇED raporuna takılması ile birlikte mersinlilerin aklına adanalıların lobi faaliyetleri sonucunda havaalanı yapımının engellendiği,şehirde dilden dile dolaşmaya başladı.DSİ raporunda, havaalanının yapılacağı arazinin birinci dereceden tarım arazisi olduğu belirtiliyor.Bu araziyi Çevre Ve Orman Bakanlığı, Çevre Etki Raporunun tekrar bu son gelişmeleri ele alarak tekrar hazırlanmasını istedi. 

Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin KOCAMAZ,bu havaalanının Adana ve Mersin arasına yapılmasının bölgesel gelişime katkıda bulunacağını ifade etti.

Kategoriler
Havacılık haberleri

Uçak Bekleme Sırasında Doğum Yaptı !

İstanbul Atatürk Havalimanında ilginç bir olay yaşandı.Turist Latifah Sultani ALRAYES,uçağın kalkışına 2 saat kala bir kız çocuğu dünyaya getirdi.

Akatarmalı olarak İstanbul Atatürk Havaalanı dış hatlat terminaline eşi İbrahim ALRAYES ve oğlu Muhammed ALRAYES gelen Sultani,9 aylık hamileydi.21:45 de kalkacak uçağı bekleyen Latifah,birden sancısı başladı.Olay yerine hemen gelen sağlık ekibi,kadını Bakırköy Doğum ve Kadın Hastalıkları hastanesine götürdü.Burada bir kız çocuğu dünyaya getiren Latifah Sultani ALRAYES müşade altına alındı.İkinci kez baba olan eşi Türk Hava Yolları tarafından bir otele yerleştirildi.

Kategoriler
Havacılık haberleri

Havaalanında Kokain

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda bir fransız yolcunun bagajında 12 kilo 600 gram kokkain maddesi ele geçirildi.

Atatürk Havalimanı’na rötar için iniş yapan Brezilya-Dakar uçağında fransız vatandaş Tidiane KARAGUERA,havaalanı polissi tarafından şühlenerek takibe alındı.Uçağın rötar yapması nedeniyle valizlerini gümrüklü sahadan çıkmak isteyen Karaguera,x-ray kontrolüne takıldı.Cihaz tespit edememesine rağmen narkotik polislerinin itinalı araması sonucunda gömleklere zulalanmış paket halindeki kokainler bulundu.

Piyasa değeri 1,5 milyonu bulan narkotik maddeyi yakalatan fransız vatandaş valizlerin kendisine ait olmadığını,valizleri başkasının hazırladığını söyledi.Şüpheli  Bakırköy Adlliyesine götürüldü.Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Kategoriler
Havacılık haberleri

Kolombiya’daki Uçak Kazasının Bilinmeyenleri

Bilindiği üzere 17 Ağustos tarihinde Kolombiya’da bir yolcu uçağı inişe geçtiği sırada kaza yapmış,uçak üç parçaya ayrımıştı.Mucize eseri sadece 1 kişi hayatını kaybetmişti.

Kolombiya’da San Andres2e gitmekte olan Aires Havayoluna ait Boing 737 tipi yolcu uçağı inişe geçtiği sırada yere çarpmış ve 119 kişi yaralı olarak kurtuldu.Ölen 68 yaşındaki yolcunun ise darbeye bağlı değil kalp krizi sonucu öldüğü belirlendi.Kazanın pilotun ifadesine göre uçağın iniş sırasında yıldırm isabet alması sonucu kaza yaptığını, beyan etti.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Kategoriler
Havacılık haberleri

İcradan Satılık Uçak !

İstanbul 5. İcra Müdürlüğü,bir firmaya ait 8 kişilik bir adet jet uçağını satışa çıkardı.

Bir çok kullanılabilir eşyanın icradan satışına şahit olunmuştur.Ancak bir uçağın satışı kolay görünür bir durum değil.Bakırköy 5. icra Müdürlüğü,İstanbul atatürk Havalimanı özel angarlarda bulunan ve rehinli olan jet uçağını, borcunun ödenmemedinden dolayı satışa çıkarıldığı açıklandı.8 milyon 936 bin 690 TL ile satışa çıkarılan 8 kişilik “Hawker 850XP” tipi jet uçağının ilk ihalesinin 1 Eylül 2010 tarihinde yapılacağı bildirildi.Duyuruda Bakırköy Adliyesinde yapılacak olan ihalede uçağın kıymetinin %60’ına istekli bulunmadı takdirde ,6 Eylül 2010 tarihinde ikinci bir açık arttırmanın yapılacağı ifade edildi.