Son Dakika Havacılık Haberleri

THY ‘de Pilot Olma Fırsatı

Pilotluk mesleği deyince akla şüphesiz Türk Hava Yolları THY gelir. Pilot olmak isteyen herkesin hayalinde...
14/03/18 - 6:46 Yorum sayisi 0(0)

THY Tecrübeli Tecrübesiz Kabin Memuru Alımı İlanı

Kabin memuru olmayı hayal eden adaylar için Türk Hava Yolları 2017 yılının belkide son kabin...
19/11/17 - 1:23 Yorum sayisi 0(0)

2016 Yılının Son Kabin Memuru İlanı

2017 yılına girmemize sayılı günler kala kabin memuru olmak için sabırsızlıkla bekleyen havacı sevdalılarının yüzünü...
26/12/16 - 1:54 Yorum sayisi 0(0)

Uçak yolculuğundan korkmamak adına bilinmesi gereken bilgiler

İnsanların uçak korkusunu yenebilmesine yardımcı olabilecek önemli bilgileri içeren yazımızı mutlaka okumalısınız. Birçok kişi uçak korkusunu yenemediğinden dolayı uçakla en fazla iki saatte gidebileceği yolu iki günlük kara yolcuğu veya..

Kategori: manşet haberler

ucak yolculugu

İnsanların uçak korkusunu yenebilmesine yardımcı olabilecek önemli bilgileri içeren yazımızı mutlaka okumalısınız.

Birçok kişi uçak korkusunu yenemediğinden dolayı uçakla en fazla iki saatte gidebileceği yolu iki günlük kara yolcuğu veya daha fazla uzun süren deniz yolu veya tren ile seyahat etmeyi tercih etmesi sonrası daha fazla zamanda yolculuğu tamamlamak zorunda kalıyor.Ancak yapılan araştırmalar sonrasında hava ulaşımını tercih edenlerin diğer ulaşım yolu tercihlerine oranla daha güvenilir bir şekilde yolculuğu tamamladığını gözler önüne seriyor.İşte yapılan araştırmalar sonrası ortaya çıkan bazı ilginç,ilginç olduğu kadar da doğru bilgiler.

Yılda milyonlarca yolcu hava ulaşımını tercih ediyor ve sorunsuz bir şekilde yolculuklarını tamamlıyor.

Sadece Türkiye’de 2014 yılında 186 milyon yolcu havayolunu kullanırken bu sayının 2017 yılında 223 milyon kişiyi bulması tahmin ediyor. Dünya genelinde ise havayolu yolcu sayısı 3.91 milyar kişiyi bulacağı ifade ediliyor.

Uçak kazasının meydana gelme oranı 11 milyonda 1’dir..

Dünya genelinde 11 milyon uçaktan 1 uçakta kaza olma oranı bulunurken özellikle kara ulaşımında bu sayı oldukça azdır.

Uçakların bakımları periyodik yapılan kontroller dışında her uçuş öncesi istisnasız uçak teknisyenleri tarafından yapılmaktadır

Uçakların bakımları her zaman her yolculuk öncesi uzmanlar tarafından yapılırken şahsi araçların tamamına yakını ancak arıza gösterdiği zamanlar bakımdan geçirilmektedir.

Uçak yolculuğunu tercih edenler diğer ulaşım yollarını tercih edenlere oranla daha fazla farklı yerler görme imkanı bulunuyor.

Otomobil ile 12 saatte alınan bir yolu uçakla 90 dakikada alabildiğimizi düşünürsek bu konuyu daha iyi anlayabiliriz.

Karayolu ulaşımında her yıl trafik kazasında ölen yolcu sayısı ile havayolu ulaşımında uçak kazasında ölen sayısı arasındaki fark 

Her yıl 1,5 milyon kişi trafik  kazalarında hayatını kaybederken bu sayı 2014 yılında hava ulaşımda ölenlerin sayısı 1000 kişiye yakındı

İşte görüldüğü üzere hava ulaşımını tercih etmek zaman tasarrufu,güvenlik bakımından önemli bir yere sahip olduğu ortaya çıkıyor.ABD’li araştırmacı Carl Rochelle  “Uçakla yapacağınız seyahatin en tehlikeli bölümü havaalanına gidişinizdir” sözü ile konuyu aslında çok güzel özetliyor.

Etiketler: ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri