Son Dakika Havacılık Haberleri

THY ‘de Pilot Olma Fırsatı

Pilotluk mesleği deyince akla şüphesiz Türk Hava Yolları THY gelir. Pilot olmak isteyen herkesin hayalinde...
14/03/18 - 6:46 Yorum sayisi 0(0)

THY Tecrübeli Tecrübesiz Kabin Memuru Alımı İlanı

Kabin memuru olmayı hayal eden adaylar için Türk Hava Yolları 2017 yılının belkide son kabin...
19/11/17 - 1:23 Yorum sayisi 0(0)

2016 Yılının Son Kabin Memuru İlanı

2017 yılına girmemize sayılı günler kala kabin memuru olmak için sabırsızlıkla bekleyen havacı sevdalılarının yüzünü...
26/12/16 - 1:54 Yorum sayisi 0(0)

Uçak kokpitinden gece iniş anı

Uçağın gece iniş anını kaydeden pilotların videosu ilgi görüyor. Yapılan araştırmalar,uçağa binen yolcuların en heyecan duydukları anların uçağın iniş anı ve kalkış anı olduğunu ortaya çıkarıyor.Bu iki anda vücutta daha..

Kategori: Havacılık haberleri

Uçağın gece iniş anını kaydeden pilotların videosu ilgi görüyor.

Yapılan araştırmalar,uçağa binen yolcuların en heyecan duydukları anların uçağın iniş anı ve kalkış anı olduğunu ortaya çıkarıyor.Bu iki anda vücutta daha fazla adrenalin salgılandığını düşünülürse bu iki anın uçuş psikolojisindeki yerini daha iyi anlamış oluruz.Kokpiti görmeyen yolcuların bu anları aklında kurduğu senaryolar ile korkutucu bir hale getirdiği gerçeğini de gözardı etmemek gerekiyor.Görmediğimiz bir şeyden korkarak kendimize uçuş fobisi kazandırmış olmakla birlikte uçuşların daha sıkıntılı bir hale gelmesine neden oluyoruz.Bu video ile en azından uçağın iniş anını aklımızda canlandırabilir ve uçağın güvenli ve sistemli bir çalışma ile insan unsuruna bağlı aksiliklerin en az seviyeye indirilme çabasına şahit oluruz.

Uçakların sistemli bir şekilde, en ince ayrıntılarına kadar düşünülerek hazırlanmış uçak seferlerinden birinde pilotlar tarafından kayda alındı.Pilotlar tarafından  çekilen videoda  uçağın kokpitten iniş anı saniye saniye kayıt altına alınmış.

İşte uçağın iniş anı

Etiketler: ~ ~ ~
Konu Yazari: admin (Rötarsız Haber)
Havacılık dünyası ile ilgili en son haberleri yayınladığım bu site RESMİ VE ÖZEL hiçbir kurum ve kuruluşu temsil etmemektedir.Sitemizden telif hakkı ihlali olduğunu ve yanlış bilgi olduğunu düşündüğünüz içerikleri info@airportturk.net mail adresimize bildirmenizi rica ederiz....

Kapali

Havacılık Haberleri