Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Uçak kokpitinden gece iniş anı

Uçağın gece iniş anını kaydeden pilotların videosu ilgi görüyor. Yapılan araştırmalar,uçağa binen yolcuların en heyecan duydukları anların uçağın iniş anı ve kalkış anı olduğunu ortaya çıkarıyor.Bu iki anda vücutta daha..

Kategori: Havacılık haberleri

Uçağın gece iniş anını kaydeden pilotların videosu ilgi görüyor.

Yapılan araştırmalar,uçağa binen yolcuların en heyecan duydukları anların uçağın iniş anı ve kalkış anı olduğunu ortaya çıkarıyor.Bu iki anda vücutta daha fazla adrenalin salgılandığını düşünülürse bu iki anın uçuş psikolojisindeki yerini daha iyi anlamış oluruz.Kokpiti görmeyen yolcuların bu anları aklında kurduğu senaryolar ile korkutucu bir hale getirdiği gerçeğini de gözardı etmemek gerekiyor.Görmediğimiz bir şeyden korkarak kendimize uçuş fobisi kazandırmış olmakla birlikte uçuşların daha sıkıntılı bir hale gelmesine neden oluyoruz.Bu video ile en azından uçağın iniş anını aklımızda canlandırabilir ve uçağın güvenli ve sistemli bir çalışma ile insan unsuruna bağlı aksiliklerin en az seviyeye indirilme çabasına şahit oluruz.

Uçakların sistemli bir şekilde, en ince ayrıntılarına kadar düşünülerek hazırlanmış uçak seferlerinden birinde pilotlar tarafından kayda alındı.Pilotlar tarafından  çekilen videoda  uçağın kokpitten iniş anı saniye saniye kayıt altına alınmış.

İşte uçağın iniş anı

Etiketler: ~ ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri