Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Uçak Kazaları 2011 Yılında Rekor Kırdı!

Geride bıraktığımız 2011 yılı içerisinde meydana gelen uçak kazalarında meydana gelen can kaybı bakımından havacılık tarihinde yeni bir rekor kırıldı.1945 yılından beri kayıt altına alınan uçak kazalarına göre bu yıl..

Kategori: Havacılık haberleri

Geride bıraktığımız 2011 yılı içerisinde meydana gelen uçak kazalarında meydana gelen can kaybı bakımından havacılık tarihinde yeni bir rekor kırıldı.1945 yılından beri kayıt altına alınan uçak kazalarına göre bu yıl meydana gelen uçak kazaları 498 kişinin ölümüne yol açtı.Bu sayı  ölü sayısının en az olduğu yıl oldu.2010 yılı içerisinde bu sayı 829 olarak kayıtlara geçmişti.

Alman kaza araştırma birimi JACDEC tarafından yapılan bu araştırma sonucunda geçtiğimiz yıl içerisinde uçuş sahası bakımından en sorunlu bölge olarak Rusya’yı seçerken en önemli gelişmeyi gösteren bölge ise Afrika oldu.

Etiketler: ~ ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri