Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Uçak burnunun üzerine indi

Rusya’da ön iniş takımları açılmayan yolcu uçağı burun üzerine iniş yaptı. Rusya merkezli uçuşlar gerçekleştiren Rusline Hava Yolları’na ait RG226 sefer sayılı Embraer EMB120 tipi yolcu uçağı 28 yolcu ve..

Kategori: Havacılık haberleri

RG226

Rusya’da ön iniş takımları açılmayan yolcu uçağı burun üzerine iniş yaptı.

Rusya merkezli uçuşlar gerçekleştiren Rusline Hava Yolları’na ait RG226 sefer sayılı Embraer EMB120 tipi yolcu uçağı 28 yolcu ve  5 mürettebat ile Ulyanovsk kentinde bulunan Ulyanovsk Havaalanı’ndan kalkış yaptı.Moskova’da bulunan Domodedovo Havaalanı’na iniş için alçalmaya başladığı esnada uçağın kaptan pilotu ön iniş takımlarının açılmadığının farkına vardı.Durumu hemen hava trafik kontrol kulesine bildiren pilot,havaalanında gerekli önlemlerin alınmasını istedi.Domodedovo Havaalanı’nda gerekli önlemlerin alınması sonrasında uçak burnunun üzerine iniş yaptı.Uçak sorunsuz bir şekilde iniş yaptıktan sonra itfaiye uçağın alev almaması için soğutma çalışması yaptı.

Uçaktan tahliye edilen yolcu ve mürettebatın sağlık durumu iyi olduğu öğrenilirken uçak teknik inceleme için havaalanı hangarına çekildi.

Etiketler: ~ ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri