Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Uçağa sık binenlerde “Kısırlık” tehlikesi var

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr.Seval Taşdemir,uçağa sık binen kişilerde kısırlık sorununun görülme riskinin fazla olduğunu açıkladı. İstanbul’da özel bir klinikte görev yapan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr. Seval..

Kategori: Havacılık haberleri

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr.Seval Taşdemir,uçağa sık binen kişilerde kısırlık sorununun görülme riskinin fazla olduğunu açıkladı.

İstanbul’da özel bir klinikte görev yapan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr. Seval Taşdemir,kısırlık problemi ile ilgili yaptığı açıklamalarda,kısırlığa etki eden birçok durumun söz konusu olduğunu,bu etkenler arasında alkol,sigara gibi birçok zararlı alışkanlıkları sıraladı.Bu zararlı alışkanlıkların yanısıra  halk arasında fazla bilinmemesine rağmen uçak seyahatinin de kısırlığa neden olduğunu açıkladı.Özellikle havacılık sektöründe hizmet veren şirketlerde görev yapan bayan hosteslerin maruz kaldığı atmosferik radyasyonun,yumurtlama düzensizlikleri ve gebe kalma konusunda  probleme neden olduğunu,erkek personel ve sık uçak seyahati yapanların ise sperm sayısında azalmasına neden olur,dedi.

Bilindiği üzere ülkemizde kabin ekibi personelleri uçuş sıklığından dolayı günün birçoğunu gökyüzünde geçiriyor.

 

Etiketler: ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri