Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Türk Yıldızları’nın ilk kadın pilotu

Türk Yıldızları’nın ilk kadın pilotu Hava Pilot Binbaşı Esra Özatay ilk gösteri uçuşunu 19 Mayıs tarihinde yapacak. Türk Hava Kuvvetleri bünyesinde faaliyet gösteren ülkemizin yüzakı olan dünyada sekiz süpersonik savaş..

Kategori: Havacılık haberleri

esra ozatayTürk Yıldızları’nın ilk kadın pilotu Hava Pilot Binbaşı Esra Özatay ilk gösteri uçuşunu 19 Mayıs tarihinde yapacak.

Türk Hava Kuvvetleri bünyesinde faaliyet gösteren ülkemizin yüzakı olan dünyada sekiz süpersonik savaş uçağı ile gösteri yapan tek akrotim olan Türk Yıldızları’nın 19 Mayıs Spor ve Gençlik Bayramı’nda Samsun’da yapacağı gösteride bir ilk gerçekleşecek.Türk Yıldızları’nın ilk kadın pilotu olarak uçuşta görev alacak olan Hava Pilot Binbaşı Esra Özatay bir ilke imza atacak.10 kişilik gösteri timinde 4. sırada uçuşunu gerçekleştirecek olan Özatay,38 bin saatlik savaş uçağı ile uçma tecrübesine sahip olduğu öğrenildi.

Samsun semalarında gösteri uçuşunu gerçekleştirecek Türk Yıldızları son  provalarını yine Samsun’da yaptı.

Etiketler: ~ ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri