Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Türk Uçağı Mercedes’ten Daha Ucuz Olacak

2014 yılında gökyüzünde olması planlanan yerli uçağın fiyatı Mercedes marka bir otomobilden daha ucuz olacak. Bu sözler Türk Hava Kurumu Başkanı Osman Yıldırım’a ait.Yeni yapılacak yerli uçağımızın motoru ve yazılımlarının..

Kategori: Havacılık haberleri

2014 yılında gökyüzünde olması planlanan yerli uçağın fiyatı Mercedes marka bir otomobilden daha ucuz olacak.

Bu sözler Türk Hava Kurumu Başkanı Osman Yıldırım’a ait.Yeni yapılacak yerli uçağımızın motoru ve yazılımlarının Türk yapımı olması nedeniyle şu an piyasada satılan Mercedes marka otomobilden daha uçak olacağını söyledi.2011 yılı itibariyle başlanılan yerli uçak üretim çalışmalarında son durum hakkında bilgileri basın mensuplarıyla paylaşan Yıldırım,yerli uçağın yüzde 90’lık kısmının tamamen Türk yapımı olacağını ve bu nedenle maliyetin daha düşük bir fiyatta olacağını ve bu durumun satış fiyatlarına da yansıyacağının altını çizdi.

Henüz uçağın isminin belirlenmediğini isim belirlemek için anket yapılacağını söyleyen Yıldırım,ilk üretilecek uçağın 4 kişilik olacağını açıkladı.

Etiketler: ~ ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri