Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Türk Mucit

airportturk.net olarak sizlere yardımcı olmak için çalışmalarımızın sürdüğünü her fırsatta dile getiriyoruz.Bize Sakarya’dan ulaşan Naim KÜÇÜK  isimli okurumuz Uçak Airbag’i ile ilgili bir düşüncesini yayınlamamızı rica etti. İşte Naim KÜÇÜK’ün..

Kategori: Havacılık haberleri

airportturk.net olarak sizlere yardımcı olmak için çalışmalarımızın sürdüğünü her fırsatta dile getiriyoruz.Bize Sakarya’dan ulaşan Naim KÜÇÜK  isimli okurumuz Uçak Airbag’i ile ilgili bir düşüncesini yayınlamamızı rica etti.

İşte Naim KÜÇÜK’ün üzerinde çalıştığı proje “UÇAĞIN HAVADA HERHANGİ BİR ARIZADAN DOLAYI VEYA İNİŞ ANINDA TEKERLERİNİN AÇILMADIĞINDA,UÇAĞIMIZIN ALT TABAN SAÇI VE ALT ŞASE ARASINA YERLEŞTİRDİĞİM AIR BEĞ AÇILIR (,AÇILIRKEN ALT TABAN SAÇLARI KOMPLE AÇILIR)UÇAĞIMIZI HEM HAVADA DENGESİNİ SAĞLAR,SAVRULMASINI ÖNLER HEMDE YERE YUMUŞAK BİR İNİŞ YAPMASINI SAĞLAR.BU SÜRE 1.5 DAKİKADIR.AIRBEĞ TAM AÇILMA SÜRESİ BİR BUÇUK DAKAİKADIR.AÇILDIĞINDA UÇAĞIMIZIN BURNUVE PİLOT KABİNİNİ KOMPLE KAPLAR. AÇILDIĞINDA UÇAĞIN ALT ŞEKLİNİ ALIR VE UÇAĞIMIZIN YOLCU CAMLARINA KADAR KAPLAR VE KANATLARIN YARISINI KAPLAR.KUYRUK KISMINIDA KOMPLE KAPLAR VE UÇAĞIMIZIN İÇİNDE BULUNAN YOLCULAR HİÇ BİR ZARAR GÖRMEZ.KARAYA İNİŞİNDE İSE AIRBEĞ AÇILDIĞINDA ,AIRBEĞİN İÇİNE YERLEŞTİRDİĞİM TEKERLER DEVREYE GİREREK AIRBEĞ DEKİ SÜRTÜNMEYİ ÖNLERLER.KARAYA İNİŞİNDE SÜRTÜNME KESİNLİKLE OLMAZ,DENİZE İNİŞİNDE İSEAIRBEĞİN ALT TARAFI KAYAK ŞEKLİNDEDİR BURDADA SÜRTÜNMEDEN DOLAYI YIRTILMA VE SUYA BATMA GİBİ BİR RİSKİ KESİNLİKLE YOKTUR.ÇÜNKÜ AIRBEĞİN İÇİNDE TAM ALTI KAT VARDIR.SON KATA GELENE KADAR UÇAĞIN HAVADA TAMAMEN PARÇALANMASI LAZIM.”

2005 yılından beri bu proje üstünde çalıştığını ifade eden Naim KÜÇÜK’ün projesiyle ilgilenmek isteyen okurlarımız,iletişim sayfamızdan bize ulaşabilir.

Etiketler: ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri