Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Türk Hava Yolları ve Spanair ortak uçuş anlaşması imzaladı…

Anlaşma kapsamında, her iki havayolu uçuşlarında birbirlerinin kodlarını kullanabilecek… İşbirliği kapsamında, Türk Hava Yolları, Spanair tarafından icra edilen iç hat uçuşlarında “TK” kodunu kullanabilecektir. Aynı zamanda, Ortaklığımız tarafından icra edilen..

Kategori: Havacılık haberleri

Anlaşma kapsamında, her iki havayolu uçuşlarında birbirlerinin kodlarını kullanabilecek…

İşbirliği kapsamında, Türk Hava Yolları, Spanair tarafından icra edilen iç hat uçuşlarında “TK” kodunu kullanabilecektir. Aynı zamanda, Ortaklığımız tarafından icra edilen Barselona, Madrid ve Ankara uçuşlarında Spanair, “JK” kodunu kullanabilecektir. Ortak uçuşlar 1 Şubat 2010 tarihi itibari ile başlayacaktır.

Türk Hava Yolları Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Temel Kotil, Spanair ile gerçekleştirilen ortak uçuş anlaşmasını büyük bir memnuniyetle karşıladıklarını ve Star Alliance’a üyelikten kaynaklanan sinerji ile, hem Türk Hava Yolları, hem de Spanair için bu anlaşmanın yolcularımıza daha fazla hizmet sunma sürecinde son derece önemli olduğuna vurgu yaptı.

Bu anlaşma ile İspanya’nın iç hat uçuş noktaları, Türk Hava Yolları’nın 119 dış ve 37 iç hattan oluşan güçlü uçuş ağına bağlanabilecektir.

Spanair CEO’su Michael Balint Szücs, Türk Hava Yolları ile başlattıkları ortak uçuşlar ile İspanya’dan dünyaya yüksek kalite standartlarında daha fazla bağlantılı uçuş sunduklarını belirtirken, bu işbirliğini bir stratejik ortaklık olarak değerlendirdiklerini belirtti.

Türk Hava Yolları, 22 havayolu ile ortak uçuşlar icra etmektedir. Ortaklığımızın bu çerçevede, Air China, Air India, Croatia Airlines, Egypt Air, LOT Polish, Lufthansa, Pakistan Int’l Airlines, Royal Air Maroc, Sun Express, TAP Portugal, Austrian Airlines, United Airlines, Asiana Airlines, Syrian Arab Airlines, ANA All Nippon, Air Malta, Singapore Airlines, Malaysia Airlines B&H Airlines, Etihad Airlines, Ethiopian Airlines ve Spanair ile işbirliği yapmaktadır.

Spanair’ın şu an itibari ile Air Canada, airBaltic, Air Europa, Austrian Airlines, Brussels Airlines, EgyptAir, EstonianAir, LOT Polish Airlines, Lufthansa, SAS, SWISS, TAP Portugal, THAI, Turkish Airlines ve US Airways dahil olmak üzere toplam 15 havayolu ile ortak uçuş anlaşması bulunmaktadır.

Etiketler: ~ ~ ~
Konu Yazari: mavi_dus (Tolga Savaş)
...

Kapali

Havacılık Haberleri