Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

TÜRK HAVA YOLLARI TEKNİK AŞ YEŞİL KURULUŞ (GREEN COMPANY) ÜNVANINI ALDI

Ulaştırma Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından Temmuz ayında başlatılan Yeşil Havaalanı (Green Airport) Projesi kapsamında istenen koşulları yerine getiren Türk Hava Yolları Teknik A.Ş., Atatürk Hava Limanında “Yeşil Kuruluş..

Kategori: Havacılık haberleri

THYUlaştırma Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından Temmuz ayında başlatılan Yeşil Havaalanı (Green Airport) Projesi kapsamında istenen koşulları yerine getiren Türk Hava Yolları Teknik A.Ş., Atatürk Hava Limanında “Yeşil Kuruluş (Green Company)’’  ünvanını almayı hak eden ilk kuruluş oldu.

     Ülkemizde sivil havacılığın ilk temsilcisi olan Türk Hava Yolları’nın bilgi birikiminin uçak bakım faaliyetleri bölümünü oluşturan Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. tesisleri, mevcut yetenekleri ve kapasitesi ile bulunduğu coğrafyada ilk ve tek olma özelliğini sürdürürken, aldığı “Yeşil Kuruluş”  ünvanı ile Çevre Polikamızda da belirtildiği gibi, çevreye saygı ilkesi doğrultusunda yasal sorumlulukları yerine getirmenin yanında, faaliyetlerden kaynaklanan çevresel etkilerinin farkında, çevreyle uyumlu, sürekli gelişen bir kuruluş olarak gelecek kuşaklara yaşanabilir bir dünya bırakma yönünde üzerine düşeni yapmaya devam edecektir.

       “Yeşil Havaalanı” Projesi ile  havaalanlarında faaliyet gösteren kuruluşların çevreye ve insan sağlığına verdikleri veya verebilecekleri zararların sistematik bir şekilde azaltılması, mümkün ise ortadan kaldırılabilmesi için çalışmalar yapılması ya da çalışmalara başlanması hedeflenmektedir.

      Bir  havaalanında  SHGM tarafından yetkilendirilmiş bir kuruluşun, bu ünvanı alması ve projede belirtilen logoyu kullanabilmesi,  o havaalanı için ödeyeceği yetki belgesi, ruhsat, sertifika gibi izin belgelerinin temdit ücretlerinde yüzde 20 indirim yapılması anlamına geliyor.  Bir havaalanındaki tüm kuruluşların  bu şartları yerine getirmesi durumunda  o havaalanına “Yeşil Havaalanı (Green Airport)” unvanı veriliyor ve  bu havaalanında hizmet veren  havaalanı işletmecisi dahil tüm kuruluşlar SHGM tarafından verilen yetki belgesi, ruhsat, sertifika gibi izin belgelerinin temdit ücretlerinde %50 indirimden yararlanıyor.

 Türk Hava Yolları Teknik AŞ Genel Müdürü İsmail Demir, alınan bu ünvanın kendiler için büyük anlam taşınıdığnı belirtti. Demir, “Çevreye verdiğimiz önemin ve duyarlılığın bir göstergesi olan bu ünvan Türk Hava Yolları Teknik AŞ ailesini çok sevindirmiştir. Yeşile verilen önemin bu şekilde değerlendirilmesinden dolayı çok mutlu olduk. Doğayla ilgili İleriye dönük bir çok projemiz var bunları zaman içinde sizlerle paylaşacağız. Teknik A.Ş ailesi olarak doğayı seviyoruz. Yaşamımızdan ne getirip ne götürebileceğini çok iyi biliyoruz. Yeşile verilen önemle gelecek nesillerimize sağlıklı bir dünya bırakabiliriz.  “ şeklinde konuştu.

Etiketler: ~ ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: mavi_dus (Tolga Savaş)
...

Kapali

Havacılık Haberleri