Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

TÜRK HAVA YOLLARI PİLOTLARIMIZI ANAVATANINA ÇAĞIYOR

  Türk havacılık sektörünün pilot açığı artık iyice hissedilmeye başlandı.Türk turizminin 2010 yılında %11,5 oranında büyüyecek olması dolayısı ile havayolu firmaları iyice pilot açığını  kapatma yolları aramaya başladı.Bu arayışa Türk..

Kategori: Havacılık haberleri

  Türk havacılık sektörünün pilot açığı artık iyice hissedilmeye başlandı.Türk turizminin 2010 yılında %11,5 oranında büyüyecek olması dolayısı ile havayolu firmaları iyice pilot açığını  kapatma yolları aramaya başladı.Bu arayışa Türk Hava Yolları’da dahil oldu ve yeni bir pilot alımı ilanı yayınladı.”Türk Hava Yolları yurt dışında yaşayan kaptan pilotlarımızı anavatanına bekliyor” sloganı ile yayınlanan ilanda yurt dışında yabancı firmalar adına çalışan Türk pilotlarını yerli sektöre davet eden THY,bu geri dönüş daveti ile pilot açığını az da olsa kapatmaya umuyor.Türk Hava Yolları internet sitesinde aranan kaptan pilotlarda şu nitelikler aranmaktadır.

GENEL KOŞULLAR
-Kaptan Pilot Adayları için müracaat tarihi itibariyle, 40 yaşını doldurmuş ve 59 yaşından gün almamış olmak.
-ICAO İngilizce yeterlilik sınavından 5. seviyede olduğunu belgelemek, 4. seviye yeterlilik belgesi olanlar şartlara göre değerlendimeye alınabilir.
-Adli sicil kaydı bulunmamak.
-Askerlik hizmetini tamamlamış olmak. (Erkek adaylar için)
-Sivil havacılık otoritelerinden uçuş kusuru veya disiplinsizlik nedeniyle herhangi bir ceza almamış olmak.
-Türk Hava Yolları’nda 1 yıl süreli sözleşme ile görev yapmayı kabul etmek.
-Türk Hava Yolları tarafından gösterilecek noktayı base olarak kabul edip, o noktada ikamet etmeyi kabul etmek.
-JAA ATPL (A) lisansına sahip olmak.

TEKNİK KOŞULLAR
-Kaptan Pilot Adayları için,
-Halihazırda THY A. O. envanterinde bulunan uçak tiplerinde aktif kaptan Pilotlukları devam ediyor olmak. B737-NG 800 veya A319/320/321 uçak tiplerinden birinde minimum 2,500 saat uçmuş olmak.
-Toplam uçuşları minimum 6,000 saat olmak.
-Airline uçuşlan kalkış ağırlığı 27.000 kg.’m üzerinde olan uçaklarda olmak kaydıyla, çok mürettabatlı ve çok motorlu uçakta 4.000 saat uçmuş olmak) olmak.
-Toplam 2.500 saat Kaptan pilotluk tecrübesine sahip olmak .

FİZİKSEL VE SAĞLIK KOŞULLARI
Sağlık şartları, Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı’ııın (ICAO) ANNEX-1 ve JAR-FCL 3’e göre Class 1 havayolu nakliye pilotu şartlanna uygun olmak. (Aday bu raporu, daha sonra duyurulacak tarihte belirtilecek hastanelerden kendi imkanları ile temin eder.)
Sağlık nedeni ile herhangi bir kısıtlaması bulunmamak. (Gözlük kullanımı hariç)

BAŞVURU ŞEKLİ VE İZLENECEK YOL
-Yukarıdaki şartları taşıyan adayların, ilana internet üzerinden başvurmaları gerekmektedir. İnternet başvurusu dışında herhangi bir şekilde başvuru kabul edilmeyecektir.
-Adaylara, başvurularını eksiksiz olarak tamamlayıp onayladıktan sonra sistem tarafından aday numarası verilecektir. Adayların, alım süreci boyunca katılacaktarı tüm aşamalara ait bilgi ve sonuçları bu aday numarası ile takip etmeleri gerekecektir. Bu nedenle söz konusu aday numarasının özenle korunması gerekmektedir.

*Başvuruda bulunmak isteyen kaptan pilotlarımız başvurularını BURADAN yapabilirler.

Etiketler: ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri