Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

Türbülans Nedir?

Havayolu ile yolculuk yapan yolcuların çoğunun başına gelen bu olay genel olarak soğuk hava ile sıcak havanın yer değiştirmesi olarak bilinmektedir. Sıklıkla seyehatlerinde havayolunu tercih edenler bu duruma genelde alışık..

Kategori: Havacılık haberleri

Havayolu ile yolculuk yapan yolcuların çoğunun başına gelen bu olay genel olarak soğuk hava ile sıcak havanın yer değiştirmesi olarak bilinmektedir.

Sıklıkla seyehatlerinde havayolunu tercih edenler bu duruma genelde alışık olabiliyorken nadir olarak havayolunu tercih edenler ve uçuş korkusu olan yolcuların korkulu rüyası olabiliyor.

Peki türbülans anında neler yapılmalı?

Türbülanstan en az etkilenmenin basit ama etkili püf noktaları mevcut, peki nedir bu püf noktalar? Özellikle uçuş korkusu yaşan yolcuların chekin esnasında görevlilere bu durumu dile getirerek uçak içerisinde türbülans anında en az etkilenilecek koltukların tercih edilmesi sağlanmalı. Yani kanatlarda uzak ve orta koltuklar tercih edilmeli. Başka bir önlem ise uçuş esnasında mutlaka emniyet kemeri takılı konumda kalmalı.

Uçuşa başlamadan önce anlatılan uçak içerisi emniyet önlemlerinin hiçbiri keyfi konulmuş kurallar değildir. Uçak içerisi emniyet kurallarına uymak kesinlikle hayati önem taşımaktadır. Bu kurallardan birisi isr uçuş esnasında emniyet kemerinin takılı konumda bulundurulması. Geçtiğimiz günlerde Türk Hava Yollarının uçağında türbülans nedeniyle meydana gelen yaralanmaların büyük bir çoğu emniyet kemerinin takılı olmaması nedeniyle meydana geldiği söylenebilmektedir. Her ne kadarda türbülans olayında ölümlü olayların pek rastlanmadığı bilinsede emniyet kemerinin takılmaması medeniyle ağır yaralanmalar görülebilmektedir.

Etiketler: ~ ~
Konu Yazari: mavi_dus (Tolga Savaş)
...

Kapali

Havacılık Haberleri