Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

THY’nin “Kokusu” çıktı!

Türk Hava Yolları tarafından çıkarılan “TK 1933” isimli parfüm bugün yapılan basın toplantısıyla kamuoyuna tanıtıldı. Bugün kamuoyu ile paylaşılan “TK 1933” kokusu adını Türk Hava Yolları’nın kuruluş tarihi olan 1933..

Kategori: Havacılık haberleri

Türk Hava Yolları tarafından çıkarılan “TK 1933” isimli parfüm bugün yapılan basın toplantısıyla kamuoyuna tanıtıldı.

Bugün kamuoyu ile paylaşılan “TK 1933” kokusu adını Türk Hava Yolları’nın kuruluş tarihi olan 1933 yılından alıyor.Atatürk Havalimanı Dış Hatlar binasında yapılan tanıtıma katılan THY yöeneticileri bu kokunun ortaya çıkması için yaklaşık 15 ay çalışıldığını açıkladı.Ham maddesi için 5 kıtadan faydanıldığı öğrenildi.Filoda bulunan personellerimizinde görüşlerini dikkate alarak bu kokuda karar kılındığı ifade edildi.

TK 1933 kokusunun ham maddesinde Türkiye’den kekik,defne,lavanta,mercan köşkü,Fas’tan portakal çiçeği,İtalya’dan bergamot,Yunanistan’dan sakız ağacı,Kıbrıstan Greyfurt,Makedonya’dan andıç yaprağı,Yemen’den Mürursa,ABD’den Virginia edir ağacı,Kanada’dan köknar,Meksika’dan misket limonu,İspanya’dan Limon,Macaristan’dan mavi papatya,Brezilya’dan pelesenk,İran’dan kasnı,Pakistan’dan limon otu,Mısır’dan Yasemin,Somali’den günnük,Hindistan’dan nane,Ruanda’dan vanilya,Tarzanya’dan yılan yağı,Güney Afrika’dan Hint karanfili,Endonezya’dan tefarik,Vietnam’dan fesleğen,Çin’den okaliptus ve Misk’ten adaçayı kullanıldı.

Etiketler: ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri