Son Dakika Havacılık Haberleri

Türk Hava Yolları THY 3. Havalimanı İş İlanı

Geçtiğimiz yıl sonu tamamen taşınması planlanan atatürk havalimanında büyük taşınmanın nisan ayında olacağı kesinleşti. Şuanda...
20/03/19 - 6:32 Yorum sayisi 0(0)
Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Diyarbakır Havalimanı İş İlanı

Doğu Anadolu Bölgesinin En büyük havalimanı olan diyarbakır havalimanı yeni uçuş hatlarının eklenmesi ile personel...
18/03/19 - 5:02 Yorum sayisi 0(0)
Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Gazipaşa Havalimanı İş İlanı

Yaz ayının yaklaşmasına paralel olarak hareketlenmeye başlayan turizm sektöründe ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak amacıyla...
18/03/19 - 1:34 Yorum sayisi 0(0)

THY Uçakta Unutulan Eşyaları Satıyor

Türk Hava Yolları,seyahat sonrasında uçakta sahipleri tarafından unutulan eşyaların satışı yapılacağına dair ihale ilanını kamuoyuna duyurdu.Belirlenen süreler içerisinde alınmayan eşyaların bulunduğu ihale kapalı zarf usulü ile yapılacağı açıklandı. THY’nin kamuoyuna..

Kategori: Havacılık haberleri

Türk Hava Yolları,seyahat sonrasında uçakta sahipleri tarafından unutulan eşyaların satışı yapılacağına dair ihale ilanını kamuoyuna duyurdu.Belirlenen süreler içerisinde alınmayan eşyaların bulunduğu ihale kapalı zarf usulü ile yapılacağı açıklandı.

THY’nin kamuoyuna yaptığı açıklama ile ihaleye konu olan eşya listeleri;

-478 Adet Muhteviyatlı Bagaj

-537 Adet Çocuk Arabası

-32 Adet Tekerlekli Sandalye

-14.390 Adet Sahipsiz Eşya

Açık arttırma usulü yapılacak  ihaleye katılmak isteyenler ihale şartnamesini 60 TL karşılığında  THY Yönetim binasından temin edebilecek.İhalenin tahmini değeri olarak 140 000 TL,geçici teminat 15 000 TL’dir.İhale teklifini kapalı zarf usulü ile en geç 06.09.2011 tarihi saat 10:00’a kadar Atatürk Havalimanı THY A.O. Genel Yönetim Binası B Blok 1. kat adresindeki Genel Satınalma Başkanlığında gerçekleşecek.

Bilindiği üzere yılda bir kez yapılan unutulan eşyaların satılma işlemi sonrasında elde edilen kazanç şirketin hesabına ancak 5 yıl sonra aktarılıyor.Normal olarak unutulan eşyalar 5 yıl süre ile THY depolarında saklanması gerekiyor.Ancak Türk Hava Yolları’nın böyle bir imkanı olmadığından dolayı satış işleminin yılda bir kez yapıldığı ifade edildi.

Etiketler: ~ ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: ( )
...

Kapali

Havacılık Haberleri