Son Dakika Havacılık Haberleri

THY ‘de Pilot Olma Fırsatı

Pilotluk mesleği deyince akla şüphesiz Türk Hava Yolları THY gelir. Pilot olmak isteyen herkesin hayalinde...
14/03/18 - 6:46 Yorum sayisi 0(0)

THY Tecrübeli Tecrübesiz Kabin Memuru Alımı İlanı

Kabin memuru olmayı hayal eden adaylar için Türk Hava Yolları 2017 yılının belkide son kabin...
19/11/17 - 1:23 Yorum sayisi 0(0)

2016 Yılının Son Kabin Memuru İlanı

2017 yılına girmemize sayılı günler kala kabin memuru olmak için sabırsızlıkla bekleyen havacı sevdalılarının yüzünü...
26/12/16 - 1:54 Yorum sayisi 0(0)

THY uçağının kuyruk kısmı neden piste çarptı

Türk Hava Yolları’na ait İstanbul-İzmir uçağının geçtiğimiz gün kuyruk kısmının uçağın kalkışı esnasında piste çarpmasının nedeni ne olabilir? Marka kalitesi ve filosunda yer alan uçakları,çalışan pilot ve  kabin ekibi kalitesi bakımından mükemmele..

Kategori: Havacılık haberleri

Türk Hava Yolları’na ait İstanbul-İzmir uçağının geçtiğimiz gün kuyruk kısmının uçağın kalkışı esnasında piste çarpmasının nedeni ne olabilir?

Marka kalitesi ve filosunda yer alan uçakları,çalışan pilot ve  kabin ekibi kalitesi bakımından mükemmele yakın bir yapıya sahip olan Türk Hava Yolları’nda bazı zamanlar yaşanan aksaklıklar gündeme konu olabiliyor.Bunlardan biri de Türk Hava Yolları’nın  31 Aralık 2014 tarihli İstanbul-İzmir uçağının kalkışı esnasında kuyruk kısmının piste sürtmesi sonrası Atatürk Havalimanı’na geri dönmesi oldu.Uçağın neden kuyruk kısmının piste sürtebileceği konusunda yaptığımız araştırmada,uzmanlar böyle bir kazanın nedeninin büyük olasılıkla  uçağa yüklenen bavulların yanlış yüklenmesi olabileceğini düşünüyor.Bu hatayı yer hizmetlerinde çalışan görevlilerin yapabilmiş olabileceğinin altını çizen uzmanlar,uçağa kalkışından önce yüklenen bavulların uçakların dengede kalabilmesi için uçağın bagaj kısmının ön ve arka bölümüne eşit sayıda yerleştirilmesi gerektiğini söylüyor.Uçaklarda bulunan kuruk çarpışma koruma setinin denenmesi esnasında uçak üretim şirketleri de bavul yüklemesinin önemi hakkında personelin bilgilendirilmesi gerektiğini vurguluyor.

Bahse konu uçağın kuyruk kısmının sürtmesi sonrası  sorunsuz bir şekilde geri dönmesi ,olası bir kazanın pilotun tecrübesi ve Türk Hava Yolları ‘nın her şeyden önce uçuş güvenliğini ön planda tuttuğunun gösteriyor.

Etiketler: ~ ~ ~ ~ ~ ~
Konu Yazari: admin (Rötarsız Haber)
Havacılık dünyası ile ilgili en son haberleri yayınladığım bu site RESMİ VE ÖZEL hiçbir kurum ve kuruluşu temsil etmemektedir.Sitemizden telif hakkı ihlali olduğunu ve yanlış bilgi olduğunu düşündüğünüz içerikleri info@airportturk.net mail adresimize bildirmenizi rica ederiz....

Kapali

Havacılık Haberleri